Paul Keres 102. sünniaastapäeva karikaturniir Narvas - EV 100 sari, Narva 17.02.

tabel

1. Maxim Turov (RUS) [6,5p]; 2. Igor Švõrjov (Tõnu Truusi MKK) [5,5p]; 3.-6. Andrei Šiškov (Tõnu Truusi MKK), Juri Firstov (SK Maletäht), Roman Ježov (SK Maletäht) ja Dmitri Petrov (SK Diagonaal) [5,5p].

EV 100 noorte kiirturniiride sari`2018 (II etapp), Tallinn 17.02.

A-turniir | B-turniir | C-turniir

A-turniir: 1. Tigran Martirosian (Tartu Kalev) [6,5p]; 2. Hans-Georg Köösel (Pärnu Spordikool) [6p]; 3. Sofiya Orlova (Tallinna MK) [5p].

B-turniir: 1. Sofia Blokhin (Tallinna MK) [7p]; 2. Vladimir Dukov (MA Vabaettur) [5,5p]; 3. Nikita Slavinski (Tõnu Truusi MKK) [5,5p].

C-turniir: 1. Grete Olde (Tallinna MK) [7p]; 2. Liina Tõnso (MA Vabaettur) [6p]; 3. Ott-Robert Luik (MA Vabaettur) [5,5p].

Sarja järgmine osavõistlus toimub 10. märtsil.

Tallinna linn tunnustas 2017. aasta tublimaid noorsportlasi!

Tallinna TV | Fotod (Pealinn)

15. veebruaril korraldas Tallinna linn piduliku vastuvõtu, kus tunnustati 2017. aastal rahvusvahelistel tiitlivõistlustel  edukalt võistelnud noorsportlasi. Teiste hulgas said toetuse ka kolm maletajat, kes võitsid 2017. aastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt mitu medalit.

Eesti neidude võistkond (Mai Narva, Margareth Olde ja Grete Olde) võitsid Euroopa U18 neidude võistkondlikel meistrivõistlustel III koha, M.Narva tuli U18 vanuseastme maailmameistriks kiirmales ja välkmales, M.Olde sai mõlemal võistlusel kolmanda koha ning G.Olde võitis U16 vanuseastme MM-l kiirmales II ja välkmales III koha.

Aitäh noortele, treeneritele, taustajõududele ja perekondadele ning edu spordiaastal 2018!

Eesti koolide võistkondlikud meistrivõistlused kiirmales 2018, Pärnu 10.02.

1.-6. klass | 7.-12. klass

Pildid:

Narva Kesklinna Gümnaasium | Tallinna Reaalkool | Gustav Adolfi Gümnaasium

Narva Keeltelütseum | Narva Pähklimäe Gümnaasium | Narva Vanalinna Riigikool

Põhikooli ja gümnaasiumi vanuseaste: 1. Narva Kesklinna Gümnaasium (Aleksei Garanin, Platon-Jaan Ivanov, Rihard Aga, Daniil Bondar ja Maksim Sadekov); 2. Tallinna Reaalkool (Rene Lumiste, Margareth Olde, Georg Nero, Grete Olde, Liina Tõnso); 3. Gustav Adolfi Gümnaasium (Mai Narva, Mathias Robert Uibokant, Erwin Liebert, Mart Narva).

Algkooli vanuseaste: 1. Narva Keeltelütseum (Vlad Protassov, Robert Rodin, Ivan Dukatš, Varvara Rogaten); 2. Narva Pähklimäe Gümnaasium (Deniss Andrijaškin, Arina Poluektova, Mark Lazojev, Nikita Egorov); 3. Narva Vanalinna Riigikool (Arseni Nikitin, Artur Rikas, Pavel Brjuzgin, Anastasia Nikitina).


Tata Steel Chess 2018, Holland 12.01. - 28.01.

tabel

Eestist osales Erwin Liebert.

Moskva Open 2018, Venemaa 27.01. - 04.02.

chess-results.com

A-turniiril osalevad Ottomar Ladva, Ilja Siroš ja Platon-Jaan Ivanov.

ERR: Paul Kerese auks luuakse suurejooneline ballett

uudis ja galerii ERR-is

Septembrikuus jõuab lavale Paul Keresest inspireeritud ballett "Keres". Teose autorid on heliloojad Timo Steiner ja Sander Mölder, lavastaja-koreograaf Teet Kask, libretist Andri Luup ja lavakujundaja Ülar Mark.

Ballett kuulub Eesti Vabariik 100 muusikaprogrammi ja on Eesti Muusika Päevade kavas. Etendused toimuvad septembrikuus Rahvusooperis Estonia ja festivali Draama raames Tartus. Samuti saab balletti näha 2019. aastal Paul Kerese sünnilinnas Narvas.

Eesti klubide meister on SK Reval-Sport!

chess-results.com | medalistide pildid: SK Reval-Sport | Tallinna MK | Narva MK Kaissa

2.-4. veebruaril toimusid Tallinnas Paul Kerese Malemajas Eesti klubide meistrivõistlused ning kolmandat korda tuli klubide meistriks Spordiklubi Reval-Sport võistkond (Uku Valner, Mai Narva, S.Kukk, Anto Remmel, Kaarel Nestor, Madis Nahkur, Triin Narva, Regina Narva ja klubi juht Ervin Liebert). Teise koha saavutas Tallinna Maleklubi võistkond (Kirill Chukavin, Rene Lumiste, Henrik Haavamäe, Tambet Siemer, Karl Aleksander Sirp, Mathias Robert Uibokant, Margareth Olde, Grete Olde ja klubi juht Hendrik Olde) ning kolmanda viimase kolme aasta meister Narva Maleklubi Kaissa võistkond (Aleksei Garanin, Vladimir Žavoronkov, Eduard Konovalkin, Eduard Tolmatšov, Oleg Nikulin, Andrei Virgus, Elena V.Bystryakova ja klubi juht Janis Sumaroks).

Käesoleval aastal korraldati Eesti maleklubide meistrivõistlused juba 28. korda. 1991. aastal alustatud võistlustel tuli esimeseks Eesti klubide meistriks Spordiklubi Diagonaal Kohtla-Järvelt. Aastate jooksul on Eesti klubide meistriks tulnud Paide MK, MSK Kasmar ja Pärnu MK (kõik 4 korda), SK Reval-Sport ja Narva MK Kaissa (3 korda), SK Maletäht, MTÜ Vabaettur ja Viljandi MS (kõik 2 korda) ning ühe korra Paul Kerese MK, Võru MK, Tõnu Truusi MKK ja SK Diagonaal.