Eesti Maleliit
Facebook
Blogi
Male kalender
Eesti reitingud
Medalid
Male reeglid
FIDE reitingud
chess-results.com

 

 

Rein Tammsalu 80!

Margus Sööt: "Palju õnne, Rein Tammsalu!"

15. augustil tähistab oma 80. sünnipäeva Paul Kerese Malemaja esimene direktor ja legendaarsete Tallinna turniiride üks organisaatoreid Rein Tammsalu. Juubilariga vestles Margus Sööt.

Eesti meeste ja naiste meistrivõistlused males 2020, Tallinn 08.08. - 16.08.

juhend (pdf)

Chess-Results: mehed | naised

LIVE: Chess24.com: mehed | naised     ChessBase: mehednaised     FollowChess: mehed | naised

fotogalerii (Madis Staub)

fotogalerii (Rainer Raud)

ERR Sport: "Tallinnas algasid male Eesti meistrivõistlused"

ERR Sport: "Male Eesti meistrivõistluste turniiri juhib Andrei Šiškov"

Võistlus toimub 8.-16. augustil 2020.a. Tallinnas Paul Kerese Malemajas. Toimub kaks eraldi turniiri - mehed ja naised. Lisaks Eesti meeste ja naiste meistri tiitlile selgitatakse välja Eesti koondise liikmed 2021. aasta maleolümpiaks Venemaal Moskvas ja lõplikult saavad paika 2020.a. saavutusspordi toetust saavad sportlased.

Mängud algavad iga päev kell 17.00, välja arvatud viimases voorus 16. augustil, mis algab kell 12.00.

FIDE Online Olympiad 2020, Chess.com 25.07. - 30.08.

koduleht | LIVE (Chess.com) | Chess-Results

Postimees Sport: "Venemaa president Vladimir Putin loodab, et uus tehnoloogiline lahendus lisab ajaloolisele spordialale särtsu juurde"

FIDE Online Olympiad 2020 on võistkondlik kiirmaleturniir, mis toimub 25. juulist 30. augustini maleportaalis Chess.com. Osa võtab 163 riiki, mille kuueliikmelised võistkonnad on viimase maleolümpia meeste ja naiste kombineeritud tulemuste põhjal jagatud viide divisjoni.

Igas võistkonnas peab olema vähemalt kaks naist, vähemalt üks U20 mängija ja vähemalt üks U20 neiu. Registreerunud võistkondade koosseisus on kokku üle 200 suurmeistri, sealhulgas Ding Liren, Ian Nepomniachtchi, Alexander Grischuk, Levon Aronian, Viswanathan Anand, Wesley So ja Anish Giri.

Eesti võistkond (IM Ilja Siroš, Herman Pedmanson, Karmen Viikmaa, Kertu Karba, FM Aleksei Garanin, Linda Maria Pool, Deniss Andrijaškin (1. varu), Albert Pedmanson (2. varu) ja kapten Georg Abozenko) võistleb teises divisjonis, mille mängud toimuvad 14. kuni 16. augustil kell 15.00-18.00 Eesti aja järgi.

Malesimultaan Kaido Külaotsaga, Toila 20.08.

Facebook

Malesimultaan toimub Oru pargis, Toila pargi kohviku vastas oleval rohealal 20.08, algusega kell 14.00. Simultaan on üks osa "Oru pargi promenaadi" kontserdi raames aset leidvatest kultuuriüritustest.

Kohtade arv on piiratud. Registreerimine aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

WCM, CM, WFM ja FM tiitlite omistamine Eesti mängijatele

nimekiri | FIDE finantsregulatsioonid

Ülalolevas failis on toodud nimekiri Eesti maletajatest, kellel on võimalik omistada endale WCM, CM, WFM või FM tiitel. Palume enda soovist teada anda 31. augustiks e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ning tasuda tiitli maksumus (WCM ja CM 50€; WFM ja FM 70€) Eesti Maleliidu kontole SEB Pangas: EE331010052032815007 EESTI MALELIIT.

IV International Irena Warakomska Memorial, Poola 06.08. - 13.08.

koduleht | Chess24.com | tabel

Suwałki linnas toimunud võistluse B-turniiril osales Filipp Obolonin.

1. Tomasz Rak (Poola) [7,5p 9-st]; 2. Michal Wierzbicki (Poola) [7p]; 3. Adam Ryszkiewicz (Poola) [7p]; ...; 16. Filipp Obolonin (Eesti) [5,5p]. Kokku 72 mängijat.

Saaremaa I malefestival, Kuressaare 18.09. - 20.09.

juhend | regulations (en) | Facebook

Saarte Hääl: "Tipptasemel maleturniir toob suurmeistrid Saaremaale"

Saarte Hääl: "Saaremaa malefestivalil mängib ka Jaan Ehlvest"

Saaremaa I malefestival toimub 18.-20.09 Saaremaal Kuressaares ja Mändjalas. 18. septembril toimub välkturniir ning 19.-20. septembril kiirturniir. Lisaks turniiridele on planeeritud ka simultaanid ja kohtumised tuntud maletajatega. Oma osavõttu on kinnitanud eksmaailmameister Alexander Khalifman, suurmeistrid Robert Hübner, Artur Jussupow, Margeir Petursson, Jaan Ehlvest, Alexander Shabalov, Normunds Miezis, Heikki Westerinen, Yrjö Rantanen, Erik Blomqvist ja Läti endine rahandusminister ning naiste suurmeister Dana Reizniece-Ozola.

Kaasa mängib kogu Eesti naiste ja meeste maleparemik, samuti mitmed avaliku elu tuntud inimesed. Enne festivali toimub alates 14. septembrist Mändjalas Saaremaa SPA hotellis Eesti malekoondise treeninglaager.

Eelregistreerimine on võimalik teha EML-i kodulehel asuvas kalenderplaanis http://www.maleliit.ee/kalender/. Võistlema pääseb 100 esimest registreerunut, neist 30 kutsetega.

Tartu Kalevi linnalaagri turniirid

Chess-Results: välkturniir | kiirturniir

Välkturniir: 1. Mihkel Tomson (Tartu Kalev) [10p 11-st]; 2. Erik Johannes Lehes (Tartu Kalev) [9,5p]; 3. Fredi Karis (Tartu Kalev) [7,5p].

Kiirturniir: 1. Sivert Raide (Tartu Kalev) [7p 9-st]; 2.-3. Tigran Martirosian (Tartu Kalev) ja Mihkel Tomson (Tartu Kalev) [6,5p].

TLÜ täiendkoolitus spordivaldkonnas "Treenerilt lapsevanemale: kuidas hoida vastastikust koostööd ja kliendisuhet?" Tallinn, 27.08.

lisainfo ja registreerimine

Koolitus toimub 27.08.2020 Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi õppehoones (Räägu 49) ning selle viivad läbi spordipsühholoogid Kristel Kiens ja Snezana Stoljarova.

Koolituse teemad: Lapsevanema roll noorsportlase sportlaskarjääris. Infovahetus lastevanematega: millest, kuidas ja millal rääkida? Lastevanemate koosolekud: organiseerimine ja läbiviimine. Klubi sisekorraeeskirjad ja meelespead lastevanematele. Sportlaste arenguvestlused: milleks ja kuidas teha?

Täpsem info ja registreerimine ülaltoodud lingil.

Suurtoetajad

Eesti Olümpiakomitee Olümpiakomitee
Kultuuriministeerium Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital Eesti  Kultuurkapital
Tallinn Tallinn
Viljandi linn Viljandi linn
NG Investeeringud NG Investeeringud
Spacecom Spacecom

Toetajad

Pühajärve Pühajärve
Hotell Saaremaa Hotell Saaremaa
Alexela Alexela
Windrox grupp Windrox grupp
Rahva Raamat Rahva Raamat
Advokaadibüroo Triniti Advokaadibüroo Triniti
ChessBase ChessBase

Eraisikud

raamita
raamita