Paul Kerese mälestusfestival

Tallinn, 06. - 13.01. 2007

 
Esilehele A-turniir B-turniir C-turniir Partiid & LIVE Pildid Juhend
 
Partiide otseülekanded flash-mängijas kantakse viiel laual.

Eesti aeg 14 : 15, 30.11.   

Kui vooru alguses vähemalt 10 minuti jooksul mängud
ei lähe käima või ei värskendu uute vastu,
siis sulgege aken ja avage see uuesti.
Hetkel toimib 4 lauda viiest.

 
Viis partiid ühel ekraanil
Neli esimest partiid ühel ekraanil
Üks partii suurel ekraanil
  
Salvestatud partiid PGN-lehitsejaga

 

NB ! LIVE-lehe esmakordsel avamisel võib see avaneda veidi aeglaselt (põhjuseks rohke graafika kuvamine ekraanile).

1) Kui teie brauser ei toeta flashi, siis palun installeerige oma arvutisse

Macromedia Flash

Kui teie arvuti tulemüür blokeerib flashi, siis peate mängude nägemiseks selle vastavalt lubama avada (võimalik, et teie lehitseja ülaossa ilmub väike hoiatusriba, kuhu klikates saate flashi avada).

2) Kui pikka aega ei ole käigud uuenenud ja midagi tundub kahtlast, siis proovige korraks vajutada oma veebilehitseja Refresh või Värskenda nuppu.

3) Iga partii all vasakus nurgas on kirjas tema PGN-faili number, millele klikates saate valida mõne teise partii.

4) Mozilla ja Netscape kasutajatel võib juhtuda, et aeglasema ühenduse korral ei kuvata laudu ühesuguses suuruses. Sel juhul tehke pärast kõikide laudade kuvamist lehe värskendus (refresh). Kui valite mitu lauda ühel ekraanil, siis mõnedel vähemtuntud lehitsejatel võib juhtuda, et erinevatele laudadele kuvatakse sama partii - siis tuleb valida uus partii käsitsi alt vasakust nurgast (põhjuseks mõne lehitseja javascripti ja flashi vahelise suhtluse puudumine).

5) LIVE-ülekande ajal saate vabalt vaadata partiid edasi ja tagasi (hiirega nooltel klikates, hiirega käigul klikates või klaviatuuri noolte abil). Et mitte lasta uue käigu puhul programmil liikuda kohe tagasi partii lõppu vajutage nuppu 'LIVE' (et see muutuks punaseks 'OFF') - sel juhul on partii automaatne värskendamine väljas. Vajutades nüüd nuppu 'OFF' viiakse partii seis viimase käigu juurde ja partiid värskendatakse edaspidi automaatselt.

6) Kuna tegemist on otseülekandega, siis võib partii ajal (eriti kiirmales) juhtuda veidraid asju. Võimalik, et mingi tehnilise probleemi või mängijate ebakorrektse käigu tegemise tulemusena ei näidata partiid algseisust. Samas ei ole sinna midagi parata, parem partii mingist kohast alates kui üldse mitte (on juhtunud, kus elektroonilise laua lugemise programm ise alustab vana faili ülekirjutamist kustutades eelnevad käigud, kui mängijad käivad liiga kiiresti või hooletult). Uuemal programmi versioonil on parandatud seisu tagasi (või ära kaotamise) viskamise võimalus, seisu uuendatakse vaid PGN-faili suurenemisel. Vahemärkusena mainime, et kui turniirinime ette ilmub märk '#', siis sunnitakse programmi vähemalt ühe korra seisu uuendama (uue partii korral, mängijate andmete parandamisel või mingi vea ilmnemisel), sel hetkel uuendatakse partii ka siis, kui PGN-fail peaks olema väiksem või halva ajastuse korral näiteks tühi (siis võib seisu taastamiseks minna aega paarikümnest sekundist paari minutini).

7) Üleval olevad viited kasutavad freime ja autorefreshi. Juhul kui olete teadlikum arvutikasutaja, siis ökonoomsem on toimida järgmiselt : keelake oma weebilehitsejal valida automaatselt lehe värskendamise parameeter ja muutke see kohustuslikuks (Internet Options / Temporary Internet Files / Settings). Seejärel valige ülemiste viidete asemel järgmised :

 

8) Programmi autor on Marek Kolk, tegemist on mittekommertsliku projektiga. Igasugune tagasiside oodatud aadressil mkolk243@ut.ee