Viljandi Maleselts - 80

Viljandi maakonna koolinoorte esivõistlused kiirmales

10. märtsil toimusid Viljandi maakonna koolinoorte esivõistlused kiirmales. Põhikoolide konkurentsis saavutas esikoha Kärstna põhikool Kirivere ees ja gümnaasiumide arvestuses Viljandi Maagümnaasium C.R. Jakobsoni gümnaasiumi ees. Individuaalselt saavutasid esikoha kuni 10. a. poistest Lauri Loper Maagümnaasiumist ja tütarlastest Meelika Rauba Halliste põhikoolist.

3-6 klassi õpilastest tuli võitjaks Marek Ungerson Kärstna põhikoolist ja Teele Vahtra Võhma gümnaasiumist. 7-9 klassi õpilastest tulid võitjateks Kirivere põhikooli õpilased Karmo Kiimann ja Kaili Neverovskaja. Gümnaasiumi õpilastest oli parim Rain Lipper Maagümnaasiumist.

Lõppes laste veebipõhine maleülesannete lahendamise võistlus

Viljandi Maleseltsi 80 aastapäeva maleürituste hulgas viidi läbi veebipõhine maleülesannete lahendamise võistlus, millist eestis varem ei ole toimunud. Eelvõistlusega alustati läinud aasta 19. oktoobril ning kahenädalaste vaheaegadega tuli kaheksas voorus lahendada 60 maleülesannet. Oma olemuselt kujutas võistlus e-õpet malealaste algteadmiste omandamisel. Ülesanded avaldati veebis ja lahendused saadeti e-posti teel kohtunikule.

Nagu e-õppe puhul ikka võisid lahendajad kasutada vanemate, õpikute, maleprogrammide jm. abi. On ju ka miljonimänguski võimalik kasutada kõrvalist abi kolme „õlekõrre“ näol. Nii mõnedki alustanud pika aja jooksul ilmselt väsisid ja „kadusid“. Finaalvõistlus toimus 11. märtsil Viljandi Noortekeskuses, kus tuli hakkama saada ainult oma teadmistega. Finaali pääsesid Teele Vahtra Võhmast, Mai Narva Tallinnast, vennad Taavi ja Tauno Tamm Uulust, Merili Kallaste ja Meelika Rauba Hallistest, Artur Rõigas Abjast ja Martin Siimula Kiriverest.

Võistluse avas Viljandi Maleseltsi president Jüri Sammul, kes andis lühiülevaate maleseltsi asutamisest ja maletegevusest mulgimaal 80 aasta jooksul.

Viljandimaa edukaim naismaletaja Tuuli Vahtra andis rääkis oma malelistest saavutustest ja esinemisest Eesti meistrivõistlustel, kus ta saavutas 5.-6. koha.

Seejärel asusid võistlejad malelaudade taha, kus neil tuli kahe tunni jooksul 24 ülesande hulgast lahendada võimalikult palju ülesandeid.

Ülesandeid lahendamas (Rein Ruusi foto).

Parimaks lahendajaks osutus Võhma gümnaasiumi õpilane Teele Vahtra, kes laitmatult esitas seitsme ülesande lahenduse. Väga tublid lahendajad olid 6-aastavanused Mai Narva Tallinnast ja Tauno Tamm Uulust, kes nägid palju vaeva ka käikude üleskirjutamisega.

Mai Narva (Marek Kolgi foto, Talvine koolivaheajaturniir, Tallinn 2006).

Võistlused toimusid Noortekeskuses, kus peale ülesannete lahendamist sai lõõgastuda mitmesuguste atraktsioonidega.

Viljandi maakonna võistkondlikud esivõistlused

12. märtsil toimusid Viljandi maakonna võistkondlikud esivõistlused, milles osales 8 võistkonda: Viiratsi, Tartu Akadeemiline Maleselts, Suure-Jaani I ja Suure-Jaani II, Viljandi Kultuuriakadeemia, Tarvastu, Halliste ja Kõo. Võitjaks tuli Viiratsi 35 p. (Gert Elmaste, Tanel Kuldsepp, Jüri Sammul, Margit Simenson, Rain Kipper, Kaili Neverovskaja) Tartu AMS 27 p. (Aksel Rei, Aleksei Gornõi, Mikk Espenberg, Liis Oja, Jüri Pill, Kertu Öja) ja Viljandi Kultuuriakadeemia 26 p. (Siim Kanep, Lev Braschinski, Rein Ruus, Reet Vare, Sander Kuusk, Raina Husoo) ees.