Eesti U18 koondis võitis Euroopa noorte kiirmale MV-l esikoha!

Bosnia ja Hertsegoviinas jätkusid täna Euroopa noorte kiirmale MV-d ning toimusid võistkondlikud võistlused. Ajakontrolliks oli 10 minutit partiile ja igale käigule lisandus 5 sekundit. Eesti U18 koondis saavutas neljateistkümne võistkonna konkurentsis kindla esikoha, võites seitsmest matšist kuus ning kaotades ainult Ungari koondisele. Eesti võistkonnas mängisid laudade järjekorras Ottomar Ladva, Mark Lapidus, Georg Abozenko (kõik T.Truusi MKK) ja Triin Narva (SK Reval-Sport). 12 matšpunkti kogunud Eestile järgnesid teise ja kolmandana Ungari (10 MP) ja Sloveenia (9 MP).

Vanuseklassis U14 jäi Eesti võistkond Leedu ja Bulgaaria võistkonna järel III kohale. Eesti võistkonnas mängisid Henrik Haavamäe, Kirill Chukavin, Georg Nero, Rene Lumiste (kõik T.Truusi MKK) ja Mai Narva (SK Reval-Sport).

18. juulil jätkuvad samas Euroopa noorte individuaalsed kiirmale MV-d ning mängitakse kaks otsustavat vooru. Peale seni mängitud seitset vooru on meie noortest parimatel kohtadel Mark Lapidus (U18) ja Mai Narva (U-14), kes juhivad võistlust 6,5 punktiga seitsmest mängitud partiist. Ottomar Ladva (U16) on kogunud 5,5 punkti, millega jagab samuti esikohta oma vanuseklassis.