Noorte maailmameistrivõistlused, Durban 18.-30.09.

ametlik koduleht | tulemused

Eestit esindavad Joonas Naestema (8B), Grettel Bauman (8G), Karl Oskar Uibokant (10B), Mathias Robert Uibokant (12B), Mai Narva (16G) ja Mirjam Iher (18G).

Kirill Chukavin ja Georg Aleksander Pedoson võitsid Euroopa Liidu noorte meistrivõistlustel kuldmedalid

ametlik koduleht | tabelid

Tšehhis 26. augustist kuni 04. septembrini toimunud Euroopa Liidu noorte meistrivõistlustelt võitsid Eesti noormaletajad kolm medalit (kaks kulda ning ühe hõbeda). Oma vanusegrupi parimad olid Kirill Chukavin (U12) ja Georg Aleksander Pedoson (U10). Hõbemedali teenis Roman Orlov (U14), kes oli oma vanusegrupi kolmas, kuid kuna antud vanusegrupi võitis neiu ning autasustati eraldi nii parimaid noormehi kui ka tüdrukuid, siis kuulus noormeeste arvestuses hõbemedal R. Orlovile.

U14: 1. Viktoria Radeva (BUL) [7,5p], 2. Kai Pannwitz (SCO) [7p], 3. Roman Orlov (EST) [6p].

U12: 1. Kirill Chukavin (EST) [8,5p], 2. Gabriela Antova (BUL) [7,5p], 3. Yovann Gatineau (FRA) [6,5p],.. 28. Jelizaveta Bitkova (EST) [1,5p].

U10: 1. Georg Aleksander Pedoson (EST) [7p], 2. Barnabas Persanyi (HUN) [7p], 3. Valentin Mitev (BUL) [6,5p],.. 30. Emilin Bondarevskaja (EST) [3,5p].

U8: 1. Bao Anh Le Bui (GER) [7p], 2. Timothe Razafindratsima (FRA) [7p], 3. Teodor-Cosmin Nedelcu (ROU) [6,5p],.. 9. Vladislav Nazarov (EST) [5p].

Välkturniir: 1. Mikolaj Tomczak (POL) [8p], 2. Calum Macqueen (SCO) [7,5p], 3. Kirill Chukavin (EST) [6,5p],.. 13. Roman Orlov (EST) [5,5p],.. 41. Jelizaveta Bitkova (EST) [3p].

Palju õnne noortele ja nende treeneritele!

X Baltic School Chess Festival 2014, Läti 26.-30.08.

juhend | tabel | välkturniir

1.SPB 2 Gymnasium (RUS) [21p], 2. B. Spassky Chess club (RUS) [21p], 3. Petrovskaja ladja-1 (RUS) [19p],.. 10. Diagonaal Sport Club (D. Petrov, A. Skladtsikov, A. Timošin, A. Moisejeva) [14,5p],.. 12. Maletaht (A. Zubehhin, D. Bondar, R. Aga, J. Tkachenko) [14p].

Võistkonna B. Spassky Chess club koosseisus mängis I. Siroš.

Välkturniir: 1. Toms Kantans (LAT) [9,5p], 2. Timofej Stepanov (LAT) [8,5p], 3. Verners Putka (LAT) [8p],.. 26. Leonid Pelešev [6,5p],.. 30. Dmitri Petrov [6p], 31. Ilja Siroš [6p],.. 34. Andrei Skladtsikov [6p],..57. Aleksei Zubehhin [5p],.. 59. Daniil Bondar [5p],.. 75. Rihard Aga [4p],.. 81. Andrei Timošin [3,5p].

4. Riga Technical University Open 2014, Läti 15.-24.08.

ametlik koduleht | A-turniir |B-turniir | E-turniir | välkturniir

A-turniir: 1. Hrant Melkumyan (ARM) [7,5p], 2. Richard Rapport (HUN) [7,5p], 3. Eduardo Iturrizaga Bonelli (VEN) [7p],.. 38. Kaido Külaots [5,5p],.. 104. Ottomar Ladva [4,5p],.. 115. Kirill Chukavin [4,5p],.. 127. Ilja Siroš [4p],.. 157. Jaan Narva [3,5p], 158. Mai Narva [3,5p],.. 167. Dmitri Petrov [3,5p].

B-turniir: 1. Arturs Bernotas (LAT) [8p], 2. Imants Karklins (LAT) [7p], 3. Jevgenijs Sirokov (LAT) [6,5p],.. 8. Valentin Dragun [6p],.. 17. Karl Aleksander Sirp [5p],.. 25. Rene Lumiste [4,5p].

E-turniir: 1. Larisa Gordievich (LAT) [6p], 2. Arsens Batashevs (LAT) [6p], 3. Andre Voegtlin (SUI) [5,5p],.. 45. Joonas Naestema [2,5p].

Välkturniir: 1. Boris Savchenko (RUS) [10,5p], 2. Gil Popilski (ISR) [8,5p], 3. Tamas Banusz (HUN) [8,5p],.. 52. Ilja Siroš [6p],.. 65. Kirill Chukavin [5,5p],.. 72. Dmitri Petrov [5,5p].

41. Maleolümpia, Norra 01.-14.08.

ametlik koduleht | meeskonnad | naiskonnad | M. Tsõganova pildiblogi

Meeskonnad: 1. Hiina (GM Y. Wang, GM L. Ding, GM Y. Yu, GM H. NI, GM Y. Wei) [19p], 2. Hungari (GM P. Leko, GM C. Balogh, GM Z. Almasi, GM R. Rapport, GM J. Polgar) [17p], 3. India (GM P. Negi, GM S.P. Sethuraman, GM K. Sasikiran, GM B. Adhiban, GM B. M. R. Lalith) [17p],.. 79. Eesti (FM O. Ladva, IM T. Seeman, FM I. Vovk, FM J. Krupenski, R. Jezov) [11p].

Naiskonnad: 1. Venemaa (GM K. Lagno, GM V. Gunina, GM A. Kosteniuk, WGM O. Girya, WGM N. Pogonina) [20p], 2. Hiina (GM Y. Hou, WGM W. Ju, GM X. Zhao, WGM Z. Tan, WGM Q. Guo) [18p], 3. Ukraina (GM A. Muzychuk, IM M. Muzychuk, GM A. Ushenina, GM N. Zhukova, IM I. Gaponenko) [18p],.. 48. Eesti (WCM M. Narva, WIM M. Tsõganova, WCM T. Narva, WIM T. Fomina, WFM R. Narva) [12p].

Maleolümpial täitis Ottomar Ladva rahvusvahelise meistri (IM) tiitli ning Mai Narva täitis naiste rahvusvahelise meistri (WIM) normi.

12. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Austria 29.07.-07.08.

ametlik koduleht | U9 | U11 | U13 | U15 | pildid

Eestlastest parima tulemuse saavutas Jürgen Güsson, kes mängis vanusegrupis U9 ning kogus 7 punkti, millega saavutas 2. koha. Samas vanusegrupis saavutas Karoliina Liiv neidude arvestuses 4,5 punktiga kolmanda koha (üldarvestuses 7. koht).

Teistest eestlastest kogus Kristiina Liiv (U11) 3,5 punkti, millega oli neidude arvestuses oma vanusegrupi neljas (üldarvestuses 13. koht), Marta Pauliine Sild (U11) kogus 3 punkti ning oli neidude arvestuses oma vanusegrupi kuues (üldarvestuses 16. koht), Liina Tõnso (U13) kogus 4,5 punkti ning oli neidude arvestuses oma vanusegrupi viies (üldarvestuses 12. koht), Erwin Liebert (U15) kogus 4,5 punkti, millega saavutas 7. koha, Aleksei Zubehhin (U15) kogus 4 punkti ning saavutas 11. koha.

XXI International Chess Festival ''Liepajas rokade-2014'', Läti 10.-12.07.

ametlik koduleht | chess-results.com

1. GM Igor Kovalenko (LAT) [12,5p], 2. GM Vladislav Kovalev (BLR) [9,5], 3. GM Alexander Khalifman (RUS) [9,5p],.. 23. Toomas Valgmäe [7,5p],.. 36. Gert Elmaste [7p],.. 67. Karel Uurits [5,5p],.. 70. Madis Staub [5,5p].

Heart of Finland 2014, Soome 07.-13.07.

ametlik koduleht | chess-results.com | sport.delfi.ee

1. GM Kaido Külaots [7,5p], 2. GM Evgeny Gleizerov (RUS) [7p], 3. IM Vadim Moiseenko (RUS) [7p],.. 16. FM Jaan Narva [6p],.. 23. WCM Mai Narva [5,5p],.. 52. WCM Triin Narva [5p].

Veel artikleid...

  1. FIDE kiir- ja välkmale maailmameistrivõistlused, Dubai 15.-21.06.
  2. V ShakkiNet International, Soome 09.-17.06.
  3. Balti tsooniturniiri esimene osavõistlus, Läti 06.-12.06.
  4. XXXV kevadturniir, Soome 23.-25.05.
  5. Chess Festival "OPEN IASI", Rumeenia 10.-18.05.
  6. 18th Neckar Open, Saksamaa 17.-21.04.
  7. FIDE kandidaatide turniir, Khanty-Mansiysk 13.-31.03.
  8. Latvian Railway Open, 28.-30.03
  9. Tatjana Fomina on seenioride Euroopa meister!
  10. Tata Steel Chess 2014, Holland 17.-26.01.
  11. Australian Women’s Masters, Austraalia 20.-27.01.
  12. Noorte maailmameistrivõistlused, Araabia Ühendemiraadid 17.-29.12.
  13. Euroopa meistrivõistlused kiir- ja välkmales, Poola
  14. Magnus Carlsen on maailmameister!
  15. XIII liikumispuudeliste maailmameistrivõistlused, 17.-26.06. Tšehhi
  16. Euroopa noorte meistrivõistlused tavamales, Montenegro 28.09.-09.10.
  17. Euroopa noorte meistrivõistlused, Montenegro 24.09.-09.10.
  18. IX Baltic school chess festival, Läti 26.-31.08.
  19. IX Baltic school chess festivali välkturniir, 28.08.
  20. XV Open Internacional de Sants, Hispaania 23.08.-01.09.
  21. Maailma Karikaturniir, Norra 10.08.-03.09.
  22. Riga Technical University Open 2013, 05.-11.08.
  23. Chess Festival Liepajas rokade 01.-04.08.
  24. Vidzemes summer blitz, Läti 26.07.
  25. Heart of Finland 2013, Soome 08.-14.07.
  26. Euroopa meistrivõistlused, Poola 04.-17.05.
  27. Kandidaatide turniir, London 14.03.-02.05.
  28. Seenioride Euroopa meistrivõistlused, Bulgaaria 10.-22.03.
  29. Vladimir Petrov Memorial - 2013, Läti 15.-17.02.
  30. Erwin Liebert võitis turniiri Hollandis
  31. Algas Gibraltari malefestival
  32. Euroopa välk- ja kiirmale meistrivõistlused, Varssav 14.-16.12.
  33. London Chess Classic, Inglismaa 01.-10.12.
  34. Noorte maailmameistrivõistlused, 07.-19.11.
  35. Oslo Chess International, Norra 30.09.-07.10.
  36. Dnipropetrovsk Autumn 2012, Ukraina 16.-23.09.
  37. Izmir open, Türgi 12.-20.09.
  38. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Austria 31.07.-09.08.
  39. Eesti U18 koondis võitis Euroopa noorte kiirmale MV-l esikoha!
  40. Euroopa noorte kiirmale MV-l on mängitud seitse vooru
  41. Juri Firstov võitis Iirimaa meistrivõistlused
  42. Heart of Finland, Soome 09.-15.07.
  43. Euroopa noorte kiir- ja välkmale meistrivõistlused, Bosnia ja Hertsegoviina 14.-19.07.
  44. Füüsilise Puudega Inimeste Male Assotsiatsiooni maailmameistrivõistlused, Horvaatia 18.-25.06.
  45. Paleros 2012, Kreeka 16.-23.06.
  46. XXVIII Selli mängud, Soome 18.-19.05.
  47. Maailmameistrivõistluste matš, 10.-31.05.
  48. Warwickshire lahtised meistrivõistlused, 03.03.
  49. Euroopa meeste meistrivõistlused, Bulgaaria 19.03.-01.04.
  50. 28. Cappelle la Grande, Prantsusmaa 03.-10.03.
  51. Euroopa naiste meistrivõistlused, Türgi 01.-14.03.
  52. Inglismaa ülikoolide meistrivõistlused, 25.-26.02.
  53. Vladimir Petrovi memoriaal, Läti 15.-20.02.
  54. Tradewise Gibraltari malefestival, 23.01.-02.02.
  55. Tata Steel Chess, Holland 12.01.-29.01.
  56. Naiste võistkondlikud maailmameistrivõistlused, Türgi 17.-28.12.
  57. Euroopa kiirmale meistrivõistlused, Poola 17.-18.12.
  58. Euroopa kiir- ja välkmale meistrivõistlused, Poola 16.-18.12.
  59. London Chess Classic 2011, 03.-12.12.
  60. 6. Tali mälestusturniir, Moskva 15.-26.11.
  61. Hou Yifan kaitses edukalt maailmameistritiitlit.
  62. FIDE kohtunikelitsentsi uued reeglid
  63. 21. seenioride maailmameistrivõistlused, Opatija 14.-27.11.
  64. Noorte maailmameistrivõistlused, 17.-27.11.
  65. Oslo Chess International, Norra 02.-09.10.
  66. Barclays malefestival, Itaalia 04.-11.09.
  67. Peter Gravese mälestusturniir, Läti 10.09.
  68. Euroopa noorte meistrivõistlused, Bulgaaria 10.-21.09.
  69. Balti koolide malefestival, Riia 24.-28.08.
  70. HSK 125-juubeliturniir, Helsingi 26.-28.08.
  71. XV mõttespordi maailmameistrivõistlused, 20.-28.08. London
  72. Eestlaste tulemused välismaal
  73. Riia Open 2011, Riia 09.-14.08.
  74. 24th Panevezys Open, Leedu 09.-15.08.
  75. Euroopa Liidu meistrivõistlustel saavutasid noormaletjad kolm medalit!
  76. 37th "Ciutat de Badalona" International Chess Open, Hispaania 01.-09.08.
  77. Eestlased välismaal
  78. Eesti koolinoorte II koht rahvusvhelisel võistlusel VALGE VANKER
  79. XI liikumispuudeliste maailmameistrivõistlused, 01.-10.07. Slovakkia Piestany
  80. Rahvusvaheline seenioride turniir, Stockholm/Täby 01.-06.06
  81. Gelfand võitis MM kandidaatide turniiril Grištšukki 3,5 : 2,5
  82. FIDE MM-kandidaatide turniir, Kaasan 03.-27.05.
  83. FIDE MM-kandidaatide turniir, Kaasan 03.-27.05.
  84. Euroopa naiste meistrivõistlused, Tbilisi 06.-18.05.
  85. 2ème rapide de Bachelard, Fleurey-sur-Ouche 10.04.
  86. Ameerika Ühendriikide meistrivõistlused, 15.-28.04.
  87. Hiina meistrivõistlused 2011
  88. Partii Külaots - Sokolov, Euroopa meistrivõistlused 2011
  89. Euroopa meistrivõistlused, Prantsusmaa 21.03-03.04
  90. Amberi pime- ja kiirmaleturniir, Monaco 11.-24.03
  91. SM-LIIGA 2010-2011, Soome
  92. Elitserien 2010-2011, Rootsi
  93. Superettan 2010-2011, Rootsi
  94. 14 Open Jeunes FLDE - Mondorf, Luksemburg 13.03.2011
  95. AEROFLOT OPEN 2011, Moskva 07.-18.02
  96. Gibraltari malefestival, 24.01.-03.02.
  97. Wijk aan Zee turniir, 14.-30.01.
  98. ChessBase'i artikkel
  99. III Max-Gutmanni memoriaalturniir, Augsburg 27.12.-05.01.
  100. Euroopa välk- ja kiirmale meistrivõistlused, Varssav 17.-19.12.
  101. Välkmale maailmameistriks tuli Levon Aronian
  102. Seenioride maailmameistrivõistlused, Itaalia 26.10.-06.11.
  103. Noorte maailmameistrivõistlused, Halkidiki 19.-31.10.
  104. 26. Euroopa klubide karikaturniir, Plovdiv 17.-23.10.
  105. J38 JärvSK 75-vuotisjuhlaturnaus, 25-26.09.
  106. XXXIX Maleolümpia, Hantõ-Mansiisk 19.09.-04.10.
  107. Euroopa noorte meistrivõistlused, Batumi 19-29.09.
  108. 14. mõttemängude maailmameistrivõistlused, London 21.-30.08.
  109. Eero Böök'i 100. sünniaastapäeva mälestustuniir, Helsingi 27.-29.08.
  110. Paneveþyse lahtised võistlused, 18.-24.08. Leedu
  111. Juunioride maailmameistrivõistlused, 02.-17.08. Poola
  112. Eesti võistkond noorte Euroopa Liidu meistrivõistlustel
  113. Rahvusvaheline turniir Poola 2010, 13.-19.08.
  114. Liepajas rokade, 05.-08.08.
  115. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, 04.-12.08. Austria
  116. Baltija Cup, 20.-24.06. Palanga
  117. Tðernobõli lapsed, 23.05.-01.06. Anapa
  118. Baltikumi malefestival, 12.-16.07. Jurmala
  119. Aleksandr Volodin mängis Prantsusmaal
  120. Tðehhi lahtised võistlused, 15.07.-01.08.
  121. Ottomar Ladva võitis Euroopa välkmale MV-l hõbemedali
  122. Eesti noormaletajad jätkavad edukat esinemist Euroopa meistrivõistlustel Serbias
  123. Ottomar Ladva tuli 3. korda Euroopa meistriks
  124. Heart of Finland, 05.-11.07.
  125. Helsingi turniir, 28.-30.05.
  126. 2. Kahraman Olgac Memorial, Istanbul 23.-29.05.
  127. Maailmameistrimatð Anand - Topalov
  128. Rahvusvaheline Poola karikaturniir, 28.04.-03.05.
  129. Florencio Campomanes (22.02. 1927 - 03.05. 2010)
  130. Vantaa turniir 24.-25. 04.
  131. Philadelphia Open
  132. Euroopa Maleliidu presidendi kandidaadid
  133. Euroopa individuaalsed meistrivõistlused, Rijeka 05.-19.03.
  134. Lisainfo Luksemburgi võistluse kohta
  135. Triin Narva võitis Luksemburgis turniiri
  136. Reykjavik Open, Island 24.02.-03.03.
  137. Novy Bor Open, Tðehhi 13.-20.02.
  138. Capelle La Grande, 13.-20.02.
  139. XXVII Linarese maleturniir, 13.-24.02.
  140. Aeroflot Open, Moskva 08.-19.02.
  141. 8. Gibtelecom Chess Festival Masters, Gibraltar 26.01.-04.02.
  142. Wijk aan Zee superturniir, 15.-31.01.
  143. Rilton Cup, Rootsi 27.12. - 05.01.
  144. V kuberneride karikas, Hantõ-Mansiisk 24.11.-04.12.
  145. Maailmakarikaturniir, Hantõ-Mansiisk 20.11.-15.12.
  146. Noorte maailmameistrivõistlused, Türgi 11.-23.11.
  147. Välkmale maailmameistrivõistlused, Moskva 16.-18.11.
  148. Mihhail Tali mälestusturniir, Moskva 04.-14.11.
  149. Seenioride maailmameistrivõistlused, Itaalia 27.10.-08.11.
  150. Manheimi turniir
  151. Corsica Masters, 25.-31.10.
  152. Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused, Novi Sad 21.-31.10.
  153. Järvenpään 37. avoin mestaruus, Soome 26.-27.09.
  154. Euroopa klubide karikaturniir, Makedoonia 04.-10.10.
  155. Garri Kasparov - Anatoli Karpov
  156. Olga Rubtðova mälestusturniir, Moskva 22.08.
  157. 4. XtraCon EMT 2009, Taani 04-13.09.
  158. Euroopa noorte meistrivõistlused, Fermo 31.08.-09.09.
  159. Soome maleklubide välkmale meistrivõistlused, 15.-16.08.
  160. Panevezys Open, Leedu 17.-23.08.
  161. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Mureck 05.-13.
  162. Arad Open, Rumeenia 08.-14.08.
  163. Valge Vankri võistkondlik võistlus, Venemaa 13.-17.07.
  164. Ameerika kontinendi meistrivõistlused, Brasiilia 25.07.-02.08.
  165. Manhemi RM-normiga turniir, Rootsi 01.-09.08.
  166. Artic Chess Challenge, Norra 01.-09.08.
  167. Czech Open, Pardubice 16.07.-02.08.
  168. Ottomar Ladva tuli Euroopa välkmale noortemeistriks
  169. Ottomar Ladva tuli Euroopa kiirmale noortemeistriks
  170. Euroopa noorte kiir- ja välkmale MV, Subotica 10.-15.07.
  171. Heart of Finland, Jyväskylä 07.-12.07.
  172. World Open, Philadelphia 29.06.-05.07.
  173. Marshalli maleklubi turniir, New York 19.-23.06.
  174. Aluðta suvi, 13.-21.06.
  175. Skandinaavia maleturniir, Rootsi 17.-25.06.
  176. Las Vegase malefestival, 04.-07.06.
  177. Helsingi klubi turniir, 15.-17.05.
  178. Carmen Kass osaleb Mtel Masters turniiri avamisel
  179. Ameerika meistrivõistlused, 07.-17.05.
  180. Grand Pacific Open, 10.-13.04.
  181. Foxwoods Open, 08.-12.04.
  182. Mai Narva Luksemburgis teine ja Ann Narva viies
  183. 18. Amber pime- ja kiirmale turniir, Nice 14.-26.03.
  184. Euroopa naiste meistrivõistlused, Sankt-Peterburg 07.-21.03.
  185. Euroopa meistrivõistlused, Montenegro - Budva 05.-19.03.
  186. Aeroflot Open, Moskva 16.-27.02.
  187. 26. Linarese maleturniir, 18.02. - 08.03.
  188. Topalov - Kamsky, Sofia 16.-28.02.
  189. Moskva Open, 31.01.-08.02.
  190. Finek 2009, 28.01.-04.02.
  191. 7th Gibtelecom Festival, Gibraltar 27.01.-05.02.
  192. Corus Chess 2009, Wijk aan Zee 16.01.-01.02.
  193. Gjovik malefestival, Norra 29.12.-07.01.
  194. Konstantin Asejevi mälestusturniir, Sankt-Peterburg 21.12.
  195. Carlos Torre memoriaal, Mehhiko 13.-22.12.
  196. Tournoi de la présidence européenne, Pariis 02.-04.12.
  197. Liberec Open, 15.-22.11.
  198. 38. maleolümpia, Dresden 12.-25.11.
  199. Suurmeister Jaan Ehlvest pääses Maailma Karikaturniirile
  200. Seenioride maailmameistrivõistlused, Bad Zwischenahn 28.10. - 08.11.
  201. Pan America meistrivõistlused
  202. Kaido Külaots mängib Ungaris
  203. Noorte maailmameistrivõistlused, Vietnam 20.10. - 30.10.
  204. Uus maailmameister on Viswanathan Anand
  205. I mõttemängude festival, Peking
  206. MM-matð Viswanathan Anand - Vladimir Kramnik, 14.10. - 02.11.
  207. Aleksandr Volodin on Euroopa noorte kiirmale meister
  208. Euroopa noorte meistrivõistlused, Herceg Novi 15.-24.09.
  209. Eesti noored said kiirmale Euroopa meistrivõistlustel neljanda koha
  210. Panevezys 2008, 19.-21.09.
  211. Järvenpään 36. avoin mestaruus 20.-21.09.
  212. 51. probleemmaletajate maailmakongressil Lätis Jurmalas
  213. Kaido Külaots mängib Taanis
  214. Soome turniir
  215. Riga Open
  216. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Mureck 06.-14.08.
  217. Liepajas Rokade põhiturniir, Läti 07.-10.08.
  218. Liepajas Rokade, Läti 07.-10.08.
  219. Aleksander Volodin mängib Venemaal, 12.-19.08.
  220. Paneveþys Open, Leedu 12.-18.08.
  221. Göteborgi turniir
  222. Moskva turniir, 07.-12.07.
  223. Baltijos taure - 2008
  224. Czech Open, Pardubice 10.-27.07.
  225. Avoin SM Naantalssa, 30.06. - 06.07.
  226. Aluðta suvi, 04.-12.06.
  227. Heart of Finland, 12.-18.07.
  228. World Open
  229. Mezezers 2008
  230. IV Baltic School Chess Festival, Riia 13.-17.06.
  231. Marshalli maleklubi MV, New York 21.-25.06.
  232. Euroopa K-8 meistrivõistlused, Batumi 04.-16.06.
  233. Aluðta suvi, 04.-12.06.
  234. Aerosvit, Foros 07.-20.06.
  235. Chess Giants, Jerevan 08.-15.06.
  236. Klubin XXIX turnaus, Helsinki 23.-25.05.
  237. Vantaa turniir, 10.-11.05.
  238. Euroopa meistrivõistlused, Plovdiv Bulgaaria 21.04. - 02.05.
  239. Amatööride maailmameistrivõistlused, Kreeka 28.04.-06.05.
  240. Skandinaavia naisteturniir, Stockholm 20.-25.03.
  241. Neckar Open, 20.-24.03.
  242. 4. ISC ülesannete lahendamise võistlus
  243. 11. Jugendopen von Luxemburg
  244. Capelle la Grande, 16.-23.02.
  245. Morelia-Linares, 15.-23.02., 28.02.-07.03.
  246. Marshalli maleklubi meistrivõistlused, 08.-16.12. 2007
  247. B. Spasski karikaturniir, 27.01.
  248. Rilton Cup, Rootsi 27.12. - 05.01.
  249. Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused, Kreeka 27.10.-07.11.
  250. Konstantin Asejevi matðturniir, Sankt-Peterburg 27.10.
  251. 50. probleemmaletajate maailmakongressil Kreekas Rhodosel, 13.-20.10.
  252. Kuni 8-aastaste Euroopa meistrivõistlused, 12.-23.10.
  253. Juunioride maailmameistrivõistlused, Armeenia 02.-17.10.
  254. Seenioride maailmameistrivõistlused, Austria 16.-29.09.
  255. Järvenpää, 22.-23.09.
  256. Uus maailmameister on Vishwanathan Anand
  257. Klubin IX syysturnaus, Soome 31.08.-02.09.
  258. Istanbuli malefestival, Türgi 28.08.-08.09.
  259. Triin ja Regina Narva mängisid Leedus
  260. Ilja Vovk mängib Rootsis
  261. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Mureck 31.07.-09.08.
  262. Liepajas Rokade, 02.-05.08.
  263. Czech Open, Pardubice 18.-29.07.
  264. 28. Plunge-2007, Leedu 16.-22.07.
  265. 12. Euroopa Maccabi mängud, 05.-11.07.
  266. Czech Open, Pardubice 18.-29.07.
  267. Heart of Finland, Jyväskylä 16.-20.07.
  268. 28. Plunge-2007, Leedu 16.-22.07.
  269. Aleksander Veingold mängis Hispaanias
  270. Ameerika kontinentide vaheline turniir, 10.-20.07.
  271. Kubok Volgi, Kostroma 03.-11.07.
  272. Eestlased Lätis
  273. Jaan Ehlvest osales World Openil
  274. Sparkassen Open
  275. Sparkassen Open
  276. Aluðta Suvi, 15.-23.06.
  277. Sparkassen Chess-Meeting, Dortmund 23.06.-01.07.
  278. 3. Euroopa Liidu individuaalsed MV, Itaalia 15.-24.06.
  279. Baltikumi koolide malefestival, Läti 11.-16.06.
  280. Euroopa seenioride meistrivõistlused, Hockenheim 02.-10.06.
  281. Eestlased Soomes, 25.-27.05.
  282. 16. Chicago Open, 25.-28.05.
  283. Euroopa seenioride meistrivõistlused, Hockenheim 02.-10.06.
  284. Uku Valner mängib Saksamaal
  285. Oxford vs Cambridge
  286. Ameerika Ühendriikide meistrivõistlused, 15.-23.05.
  287. M-Tel Masters, Sofia 10.-20.05.
  288. Dubai Open, 21.-30.04.
  289. Gausdal Classics, Norra 18.-26.04.
  290. Euroopa meistrivõistlused, Dresden 02.-16.04.
  291. FoxFood Open, 05.-08.04.
  292. 11. Neckar Open, 05.-09.04.
  293. Amberi kiir-ja pimemale superturniir, 16.-30.03.
  294. Milleeniumi malefestival, 02.-04.03.
  295. Ehlvest - Rybka 2.5 - 5.5
  296. Rybka - Ehlvest 2-0
  297. Linarese superturniir, 02.-10.03.
  298. Jaan Ehlvest vs Rybka, New Jersey 06.-08.03.
  299. Aeroflot Open, Moskva 14.-22.02.
  300. Finek 2007, Sankt-Peterburg 25.01.-02.02.
  301. Jaan Ehlvest mängib Gibraltaril
  302. Boris Spasski karikaturniir, 14.01.
  303. Corus Chess, Wijk aan Zee 12.-28.01.
  304. Rilton Cup, 27.12.-05.01.
  305. Carlos Torre mälestusturniir, Merida 14.-22.12.
  306. J. I. Bõkova mälestusturniir, Vladimir 14.-23.12.
  307. Kaido Külaots saavutas Lätis II koha
  308. Deep Fritz võitis Vladmir Kramnikut 4 - 2.
  309. Jaan Ehlvest osaleb Marshalli Maleklubi mesitrivõistlustel
  310. National Chess Congress, Philadelphia 25.-27.11.
  311. Vladimir Kramnik - Deep Fritz, 25.11. - 05.12.
  312. Mihhail Tali memoriaal, Moskva 05.-19.11.
  313. Manheim Open, 02.-05.11.
  314. Noorte maailmameistrivõistlused, Batumi 18.-29.10.
  315. Cap dÿAgde, 26.10.-02.11.
  316. M. Tðigorini mälestuturniir, 23.-29.10.
  317. Essenti maleturniir, 22.-28.10.
  318. Vladimir Kramnik säilitas oma maailmameistri tiitli
  319. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 6 : 6
  320. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 5.5 : 5.5
  321. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 5 : 5
  322. Euroopa klubide karikas, Austria 08.-14.10.
  323. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 4 : 5
  324. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 4 : 4
  325. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 4 - 3
  326. Juunioride maailmameistrivõistlused, Jerevan 02.-17.10.
  327. Kasparovi artikkel Wall Street Journalis
  328. Gausdal Bygger'n Masters, 24.09. - 02.10.
  329. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 3.5 - 2.5
  330. MM-matði 6. partii läks käima
  331. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov
  332. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 3 : 1
  333. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 2.5 : 0.5
  334. Jaan Ehlvest mängis Iisraelis
  335. SK Reval-Sport Soomes
  336. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 2 : 0
  337. Soome klubide meistrivõistlused
  338. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov
  339. Seenioride maailmameistrivõistlused, 11.-22.09.
  340. Euroopa noorte meistrivõistlused, 09.-20.09.
  341. Valentina Golubenko mängib suurmeistrinormiga turniiri
  342. Nigel Short on Euroopa Liidu malemeister
  343. Izmir Open, 10.-19.09.
  344. 59. Venemaa meeste meistrivõistlused, Tomsk 02.-12.09.
  345. MA Vabaettur Poolas
  346. Eestlased Soomes
  347. Liepajas Rokade, August 3th - 6th
  348. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, 08.-17.08.
  349. Euroopa seenioride meistrivõistlused
  350. Chess Classic, Mainz 15.-20.08.
  351. Mark Lapidus mängis Dortmundis
  352. Probleemmale kongressil Hollandis Eestit esindamas
  353. Liepajas Rokade, 03.-06.08.
  354. Liepajas Rokade välkturniir, 04.08.
  355. Dortmundi superturniir, 28.07.-06.08.
  356. Curacao malefestival, 22.-30.07.
  357. Bieli rahvusvaheline maleturniir, 22.07.-04.08.
  358. Heart of Finland, Jyväskylä 11.-16.07.
  359. Valged Ööd, Peterburg 23.06. - 01.07.
  360. World Open
  361. Vladimir Dvorkovitði karikaturniir, Moskva 24.06. - 01.07.
  362. Rahvusvaheline maleturniir Aerosvit, Jalta 17.-29.06.
  363. Jaan Ehlvest mängis San Marinos
  364. Vjatðeslav Sõskov mängib Manheimis
  365. Ilja Vovk mängib Rootsis
  366. 37. maleolümpia
  367. Chicago Open, 25.-28.05.
  368. SK Reval-Spordi õpilased Soomes, 19.-21.05.
  369. Maleolümpia, 10. voor 31.05.
  370. Maleolümpia, 9. voor 30.05.
  371. Maleolümpia, 5. voor 25.05.
  372. Maleolümpia, 4. voor 24.05.
  373. Maleolümpia, 3. voor 23.05.
  374. Maleolümpia, 2. voor 22.05.
  375. Maleolümpia, 1. voor 21.05.
  376. M-Tel Masters, Sofia 10.-21.05.
  377. Aleksander Volodin Venemaal
  378. M-Tel Masters, Sofia 10.-21.05.
  379. Aleksander Volodin mängib Venemaal
  380. Vantaa nädalalõputurniir
  381. Gausdal Classics, Gausdal 23.04.-01.05.
  382. Halkidiki Open, 25.04.-01.05.
  383. 16. Heart of Finland
  384. Euroopa meistrivõistlused, Kusadasi 03.-17.04.
  385. Neckar Open, 13.-17.04.
  386. Topalov - Nisipeanu, 06.-09.04.
  387. Amberi pime- ja kiirmaleturniir, 18.-30.03.
  388. Xu Yuhua on uus naiste maailmameister
  389. Valentina Golubenko täitis naissuurmeistrinormi
  390. Alvar Kangur aitas Oxfordi Ülikooli võidule
  391. 7. Anatoli Karpovi nimeline turniir, 19.-27.03.
  392. Amberi pime- ja kiirmaleturniir, 18.-30.03.
  393. Linarese maleturniir
  394. Naiste maailmameistrivõistlused, Jekaterinburg 10.-27.03.
  395. Jaan Ehlvest osaleb Reykjavikis
  396. B. Spasski karikaturniir, Sankt-Peterburg 18.-25.02.
  397. Cappelle la Grande Open, 18.-25.02.
  398. Põhjamaade noorte meistrivõistlused, Espoo 17.-19.02.
  399. Aeroflot Open, Moskva 07.-17.02.
  400. Aeroflot Open, Moskva 07.-17.02.
  401. Sankt Peterburgi poolfinaal, 27.01.-04.02.
  402. Noorte meistrite turniir, Cuernevaca 01.-11.02.
  403. Corus Chess 2006, Wijk aan Zee 13.-29.01.
  404. Jaan Ehlvest Ameerikas
  405. Venemaa meistrivõistluste superfinaal, Moskva 18.-30.12.
  406. Jaan Ehlvest mängis Ameerikas
  407. J. I. Bõkova mälestusturniir, Vladimir 07.-18.12.
  408. Venemaa meistrivõistluste superfinaal, Moskva 18.-30.12.
  409. FIDE maailma karikaturniir, 26.11. - 18.12.
  410. Skandinaavia maleturniir
  411. Skandinaavia maleturniiri III etapp, Stockholm 10.-11.12.
  412. J. I. Bõkova mälestusturniir, Vladimir 07.-18.12.
  413. Aleksander Volodin mängis Venemaal
  414. Jaan Ehlvest võistles Ameerikas
  415. FIDE maailma karikaturniir, 26.11. - 18.12.
  416. Juunioride maailmameistrivõistlused, Istanbul 08.-21.11.
  417. Matš arvutite ja inimeste vahel
  418. Calvia II malefestival, 21.10.-05.11
  419. Jaan Ehlvest võistles Ameerikas
  420. Jaan Ehlvest võitis Ameerikas turniiri
  421. M. I. Tšigorini mälestusturniir, 15.-23.10.
  422. Pirsam Bolsi memoriaal, Valka 15.-16.10.
  423. Kaido Külaots osaleb Rootsi maleklubide meistrivõistlustel
  424. FIDE maailmameistrivõistlused, San Luis 27.10. - 15.09.
  425. Gausdal Bygger'n Masters, Gausdal 01.-09.10.
  426. Seenioride maailmameistrivõistlused, Itaalia 27.09.-10.10.
  427. Karabakhi maleturniir, Armeenia 01.-11.10.
  428. Skandinaavia maleturniir, Ahvenamaa 01.-02.10.
  429. Euroopa noorte välkmale meistrivõistlused, Herceg Novi 27.09.
  430. Eestlased Soomes
  431. Euroopa noorte meistrivõistlused, Herceg Novi 13.-28.09.
  432. Euroopa Klubide Karikas, St. Vincent 17.-25.09.
  433. Jaan Ehlvest Ameerikas
  434. Lausanne'i noored meistrid, 14.-19.09.
  435. 48. Ülemaailmsel Probleemmale Konverentsil oli esindatud ka Eesti
  436. Viktoria Baškite mängis Rootsis
  437. Eestlased Soomes
  438. Euroopa Klubide Karikas, St. Vincent 17.-25.09.
  439. Põhjamaade meistrivõistlused, Vammala 24.08.-04.09.
  440. Venemaa meistrivõistlused, Kazan 02.-12.09.
  441. Aleksander Volodin mängis Venemaal
  442. Jaan Ehlvest võitis Atlantic Openi
  443. Liepajas Rokade, 11.-14.08.
  444. Liepajas Rokade, 11.-14.08.
  445. Chess Classics Mainz, 09.-14.08.
  446. Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused, 29.07.-07.08.
  447. Curacao malefestival, 21.-31.07.
  448. Noorte maailmameistrivõistlused, Belfort 18.-29.07.
  449. Mihhail Rõtšagov tuli Soome meistriks!
  450. Curacao malefestival, 21.-31.07.
  451. 38. Bieli malefestival, 16.-29.07.
  452. Ehlvest kaotas maleprogrammile Zappa 1 - 3
  453. Dortmundi maleturniir, 08.-17.07.
  454. 33. World Open, 28.06.-04.07.
  455. Euroopa meeste meistrivõistlused, 17.06.-03.07.
  456. Rahvusvaheline turniir Valged Ööd, Sankt-Peterburg
  457. Põhja-Uuralide karikaturniir, 03.-14.07. Krasnoturinsk
  458. 33. World Open, 28.06.-04.07.
  459. Las Vegase rahvusvaheline maleturniir
  460. Euroopa naiste meistrivõistlused, 10.-25.06.
  461. Euroopa meeste meistrivõistlused, 17.06.-03.07.
  462. Eestlased Soomes
  463. Chicago Open, 27.-30.05.
  464. HB Global Chess Challenge, Minneapolis 18.-22.05.
  465. HB Global Chess Challenge, Minneapolis 18.-22.05.
  466. Rahvusvaheline Bosna turniir, Sarajevo 18.-28.05.
  467. CCA-ICC maleturniir, New York 11.-15.05.
  468. CCA-ICC maleturniir, New York 11.-15.05.
  469. Maailma noortähtede turniir, Kirishi 14.-28.05.
  470. Venemaa naiste mesitrivõistlused, Samara 14.-27.05.
  471. V. G. Šaka mälestusturniir, Sankt-Peterburg 26.03.-03.04.
  472. Capablanca mälestusturniir, Havanna 05.-19.05.
  473. MTel Masters, Sofia 11.-22. 05.
  474. Kaido Külaots sai Norras teise koha
  475. Vantaa nädalalõputurniir, 16.-17.04.
  476. Sigeman & Go maleturniir, Malmö-Kopenhaagen 15.-24.04.
  477. Gausdal Classics, 13.-21.04.
  478. Pobeskydi maleturniir, Tšehhi Frydek-Mistek 24.-28.03.
  479. Dubai Open, 03.-13.04.
  480. XIII Dos Hermanas, 01.-09.04.
  481. Jaan Ehlvest Ameerikas
  482. V. G. Šaka mälestusturniir, Sankt-Peterburg 26.03.-03.04.
  483. Pobeskydi maleturniir, Tšehhi Frydek-Mistek 24.-28.03.
  484. 14. Amberi pime- ja kiirmale turniir, Monako 19.-31.03.
  485. Garry Kasparov võitis Linarese turniiri
  486. Akropolise rahvusvaheline turniir, 06.-14.03.
  487. 6. Karpovi turniir, Poikovsky 26.02.-07.03.
  488. Aeroflot Open, 14.-24.02.
  489. LINARES 2005, 23.02.-10.03.
  490. Gibtele.com malefestival, Gibraltar 25.01.-03.02.
  491. Jaan Ehlvest võitis Ameerikas turniiri
  492. Corus Chess Tournament, Wijk-aan-Zee 14.-30.01.
  493. Veingold mängis aasta lõpus Hispaanias
  494. Hallsbergi rahvusvaheline noorteturniir
  495. Hallsbergi rahvusvaheline noorteturniir, 28.12.-05.01.
  496. Kalle Kiik võitis Soomes turniiri
  497. Edward Laskeri memoriaal, New York 11.-19.12.
  498. Euroopa kiirmale meistrivõistlused, Jerevan 28.-29.11.
  499. Kaido Kulaots drew with Jan Timman 1:1
  500. E. I. Bõkova mälestusturniir, 07.-18.12.
  501. Kaido Külaots mängis Jan Timmaniga 1-1 viiki
  502. Kaido Külaots mängib matši Jan Timmaniga
  503. National Chess Congress, 26.-28. 11. Philadelphia
  504. Ameerika meistrivõistlused, San Diego 23.11.-05.12.
  505. Youth World Championship, Nov 3rd - 14th
  506. I Calvia International Chess Festival, Nov 1st - 9th
  507. Noorte maailmameistrivõistlused, 03.-14.11.
  508. I Calvia rahvusvaheline malefestival, 01.-09.11.
  509. Venemaa meistrivõistluste finaal, Moskva 14.11.-01.12.
  510. Manhemi lahtised võistlused, 04.-07.11.
  511. I Calvia rahvusvaheline malefestival, 01.-09.11.
  512. 36th Chess Olympiad, 14th-30th October Calvia (Spain)
  513. 36. maleolümpia, Calvia 14.-31.10.
  514. Rahvusvaheline turniir Ajaccio meistrid, 25.-27.10.
  515. Vladimir Kramnik kaitses oma tiitlit !
  516. Essenti maleturniir, 15.-23.10.
  517. 6. Bilbao rahvusvaheline malefestival, 12.10.
  518. I võistkondlik matš arvutite ja suurmeistrite vahel
  519. 13 th Monarch Assurance Isle of Man International
  520. 13. Monarch Assurance, 25.09.-03.10.
  521. Euroopa klubide karikas, 02.-10.10.
  522. Gausdal Classics, 23.09.-01.10.
  523. 8th Students World Championship, Turkey 04.-12.09.
  524. 5. Lausanne'i Noored Meistrid, 15.-20. 09.
  525. 4. Euroopa seenioride meistrivõistlused, 10.-18. 09.
  526. 8. üliõpilaste meistrivõistlused, Türgi 04.-12. 09.
  527. Moskva välkmale meistrivõistlused
  528. V. Baškite ja M. Brokko-Olde mängisid Venemaal
  529. Rahvusvaheline Pune malefestival, 2.-12. 09
  530. GM Kaido Kulaots second in Hungary
  531. 73. Ukraina meistrivõistlused, 23.08. - 02.09.
  532. Kaido Külaots lõpetas Ungaris teisena
  533. Riia Open 2004, 15.-21.08.
  534. Soome võistkondlikud välkmale MV, Espoo 07. - 08.08.
  535. Euroopa noorte MV, 28.07. - 08.08.
  536. Mainzi malefestival 2004, 4.-8.08.
  537. Eestlased võitsid Liepaja mõlemad turniirid
  538. Bieli suurmeistrite turniir, 29.-29.07.
  539. Tarvo Seeman täitis teistkordselt rahvusvahelise suurmeistri normi
  540. Selgusid uued FIDE ja kompuutrite maailmameistrid
  541. Põhja-Uuralite Karikas, Krasnoturisk 24.07.-01.08.
  542. Jaan Ehlvest Ameerikas
  543. 32. World Open, 26.06.-05.07. Philadelphia
  544. Jaan Ehlvest jagas Las Vegases esikohta
  545. Eesti noored mängisid Poolas
  546. Narvalaste Venemaa turniiride tulemused
  547. Narvalased mängivad Venemaal
  548. Jaan Ehlvest USAs kolmas
  549. Jaan Ehlvest võitis Chicago Openi, 28.-31.05.
  550. Igor Švõrjov jagas Ukrainas esikohta
  551. Naiste maailma MV, Elista 21.05. - 08.06.
  552. 57. Venemaa MV, Sant-Peterburg, Tomsk 20. - 31.05.
  553. Euroopa meeste MV, Antalya 14.-31.05
  554. 34. Bosna turniir, Sarajevo 17. - 27.05.
  555. Decameron Open, 23.-30.04.
  556. Neckar-Open,08.-12.04.
  557. 6. Dubai Open, Dubai 18. - 28.04.
  558. Venemaa maleklubide MV, 19. - 28.04.
  559. Foxwoods Open, Ledyard 07.-11.04.
  560. Euroopa naiste MV, Dresden 20.03.-04.04.
  561. Millennium Chess Festival, Virginia Beach 02.-04.04.
  562. Millennium Chess Festival, Virginia Beach 02.-04.04.
  563. Aleksander Veingold Hispaanias
  564. FIDE 1. aprilli reitingud
  565. Eesti võistlejad naaberriikide klubides
  566. 13. Amberi pime- ja kiirmale turniir, Monako 20.03. - 01.04.
  567. Jaan Ehlvest mängis Islandil, 07.-16.03.
  568. 5. Karpovi turniir, Poikovsky 17. - 26.03.
  569. Reikjaviki kiirturniir, Reikjavik 17. - 21.03.
  570. Cappelle-le-Grande Open, 28.02.-06.03. - Kaido Külaots teine !
  571. Tigran Petrosjani mälestusturniir, Stepanekert, Karabakh 08. - 18.03.
  572. Jaan Ehlvest võitis 93. New York Mastersi
  573. Jaan Ehlvest võitis 93. New York Mastersi
  574. 21. Linarese turniir, Linares 19.02. - 05.03.
  575. Fraenkische Grossmeistertage, Pulvermuehle hotellis 18. - 28.02.
  576. 3. Aeroflot Open, Moskva 16. - 26.02.
  577. Aeroflot Open 2004, Moskva 16.-26.02.
  578. Hollandi lahtised välkmale MV, 07.02.
  579. Viktoria Baškite mängis Venemaal
  580. Jaan Ehlvest Ameerikas
  581. 75. Saksamaa MV, Hoeckendorf 29.01. - 07.02.
  582. GibTelecomi malefestival, Gibraltar 26.01. - 05.02.
  583. Open de Geneve, 24.01. - 01.02.
  584. Jaan Ehlvest New York Masters'il väga edukas
  585. XXIX Ciudad de Sevilla, Sevilla 09.-17.01.
  586. XXIX Ciudad de Sevilla, Sevilla 09.-17.01.
  587. 2004 Fourways'i kutsetega turniir, Bermuda 15. - 25.01.
  588. Corus Chess Tournament, Wijk aan Zee 09. - 26.01.
  589. Iseseisvate riikide MV, Mumbai 09. - 19.01.
  590. Rilton Cup, Stockholm 27.12.-05.01.
  591. 13. Põhja-Ameerika lahtised, Las Vegas 26.-29.12.
  592. Hallsbergi IM-normiga turniir