FIDE maailmameistri tiitlimatš, USA 11.-30.11.

ametlik koduleht

New Yorkis aset leidnud tiitlimatšis kohtusid valitsev maailmameister Magnus Carlsen (NOR) ning väljakutsuja Sergey Karjakin (RUS). Tavamales peetud 12 mängu maailmameistrit ei selgitanud ja tulemuseks jäi 6-6, mõlemad mängijad võitsid ühe ning viigistasid ülejäänud partiid. Seejärel mängiti neli partiid kiirmales ning võitjana väljus valitsev maailmameister Magnus Carlsen tulemusega 3-1.

Noorte maailmameistrivõistlused U8-U12, Gruusia 19.-30.10.

ametlik koduleht | chess-results.com

Eestit esindavad Joonas Naestema (O10), Igor Snitsarenko (O10), Karoliina Liiv (G12), Jelizaveta Bušujeva (G10) ja Karmen Liiv (G8).

Noorte maailmameistrivõistlused U14-U18, Venemaa

chess-results.com

Ajavahemikul 22.09.-03.10.2016 toimusid Venemaal noorte maailmameistrivõistlused U14-U18. Eestlastest saavutas parima koha Nikita Vaino, kes mängis kuni 14-aastaste arvestuses ning kogus 5 punkti 11st, millega jagas 48.-52. kohta (51. koht).

Lisaks esindasid Eestit Veronika Nazarova, kes saavutas 56. koha (3,5p/G16), Elizavetta Bitkova 70. koht (3p/G14) ning Aleksei Zubehhin 76. koht (4p/O16).

Naiskonna kapten maleolümpiast

Edukas olümpia on möödas ja aeg on teha kokkuvõtteid ka minul. Võtsin endale kapteni rolli asudes eesmärgiks tagada naistele võimalus keskenduda ainult malele. Samuti nägin endal peamist rolli positiivse energia loomisel ja tiimitunde hoidmisel. Usun, et sain nende ülesannetega hakkama, kuid sellele peavad oma hinnangu andma ennekõike naiskonna liikmed.

Loe edasi: Naiskonna kapten maleolümpiast

XVI liikumispuudeliste maailmameistrivõistlused, 22.-29.07. Novi Sad

chess-results.com | ülevaade pdf-failina

Eestist osales Harry Kestlane, kes kogus 3,5 punkti 9-st ja jagas sellega 18.-22. kohta (21. koht). Harry on saatnud ka põhjalikuma ülevaate, mille leiate ülalt pdf-failist.

42. Maleolümpia, Bakuu 02.-13.09.

ametlik koduleht | chess-results.com | fotod (Monika malemaailm 2016)

Naised: 1. Hiina [20p], 2. Poola [17p], 3. Ukraina [17p],.. 26. Eesti [14p]. Eestit esindasid WIM Mai Narva (10 mängust 4 punkti; SK Reval-Sport), WIM Monika Tsõganova (10st 5,5p; MK Areng), Margareth Olde (10st 5,5p; Tallinna MK), WCM Triin Narva (9st 8p; SK Reval-Sport), WFM Regina Narva (5st 2,5p; SK Reval-Sport). Naiskonna kapten oli Kaarel Nestor.

Triin Narva, kes kogus 9st mängust 8 punkti, täitis turniiril naiste rahvusvahelise meistri normi (WIM)!

Open: 1. USA [20p], 2. Ukraina [20p], 3. Venemaa [18p],.. 77. Eesti [11p]. Eestit esindasid GM Aleksandr Volodin (9 mängust 2 punkti; MA Vabaettur), IM Ottomar Ladva (11st 6,5p; T. Truusi MKK), IM Tarvo Seeman (8st 4p; Laagri MAEKK), FM Andrei Šiškov (9st 5,5p; T. Truusi MKK), FM Roman Jezov (7st 4p; Narva SK Maletäht). Meeskonna kapten oli FM Leonid Pelešev.

Andrei Šiškov, kes kogus 9st mängust 5,5 punkti, täitis turniiril rahvusvahelise meistri normi (IM)!

Euroopa noorte meistrivõistlused, Tšehhi 18.-27.08.

ametlik koduleht | chess-results.com

Ajavahemikul 18.-27.08.2016 toimusid noorte euroopa meistrivõistlused Tšehhis. Eestlastest saavutas parima koha WIM Mai Narva, kes mängis kuni 18-aastaste neidude arvestuses ning kogus 6,5 punkti 9st, millega jagas 4.-6. kohta (6. koht). Kuni 14-aastaste neidude arvestuses kogus samuti 6,5p punkti 9st Grete Olde, kes jagas 6.-11. kohta (11. koht).

Lisaks esindasid Eestit Margareth Olde, kes saavutas 36. koha (5p/G16), Georg Aleksander Pedoson 41. koht (5,5p/B12), Albert Pedmanson 48. koht (5p/B10), Aleksei Garanin 49. koht (4,5p/B18), Varvara Rogaten 50. koht (3,5p/G8), Kirill Chukavin 57. koht (5p/B14), Viktoria Rudnik 61. koht (4,5p/G10), Marta Pauliine Sild 77. koht (3,5p/G12), Marina Levchenko 84. koht (3,5p/G10), Kristiina Liiv 89. koht (3p/G14), Andrei Skladtsikov 107. koht (3,5p/B16).

Treeneritena abistasid Monika Tsõganova, Rainer Raud, Aksel Rei ja Maris Korstin.

Riga Technical University Open 2016, 08.-14.08.

ametlik koduleht | chess-results.com

A-turniir: 1. Martyn Kravtsiv (UKR) [7p], 2. Hrant Melkumyan (ARM) [7p], 3. Arturs Neiksans (LAT) [7p],.. 10. O. Ladva [6,5p],.. 15. J. Krupenski [6p],.. 78. I. Vovk [4,5p], 79. V. Sõskov [4,5p],.. 92. M. Narva [4,5p],.. 95. V. Dragun [4,5p],.. 125. I. Siroš [4p],.. 132. K. Chukavin [4p],.. 143. A. Sinitsõna [3,5p],.. 172. A. Timošin [2,5p].

B-turniir: 1. Siarhei Kalinouski (BLR) [7,5p], 2. Pjotrs Kolasa (LAT) [6,5p], 3. Guntis Jankovskis (LAT) [6,5p],.. 8. R. Lumiste [6p],.. 17. H. Kruusiauk [5p],.. 20. M. R. Uibokant [5p],.. 28.  P.-J. Ivanov [4,5p],.. 31. V. Protassov [4,5p],.. 33. G. Nero [4p],..43. M. Rõtova [3,5p],.. 45. K. O. Uibokant [3,5p].

D-turniir: 1. Valerijs Rizihs (LAT) [6p], 2. Anatolijs Selivanovs (LAT) [5,5p], 3. Arturs Avotins (LAT) [5,5p],.. 23. L. Maasik [4p],.. 31. A. Raag [4p],.. 38. L. Ivanova 3,5p].

Välkmale: 1. Daniel Naroditsky (USA) [9p], 2. Ottomar Ladva [9p], 3. Alexei Shirov (LAT) [8,5p],.. 50. I. Siroš [6,5p],.. 81. F. Obolonin [6p],.. 108. R. Lumiste [5p],.. 130. V. Protassov [5p].

A-turniiril kogus Ottomar Ladva 9st mängust 6,5 punkti, millega täitis kolmandat korda rahvusvahelise suurmeistri normi. Kui Ottomari FIDE tavamale reiting on ühel hetkel vähemalt 2500, siis on kõik vajalikud tingimused suurmeistritiitli omistamiseks täidetud.

Veel artikleid...

  1. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Tšehhi 06.-14.08.
  2. GM Algimantas Butnoriuse 70. juubeliturniir, Leedu 01.-08.08.
  3. 14. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Austria 03.-11.08.
  4. Euroopa naiste meistrivõistlused, Rumeenia 27.05.-07.06.
  5. 17. Euroopa meistrivõistlused, Kosovo 12.-23.05.
  6. Amatööride maailmameistrivõistlused, Kreeka 19.-27.04.
  7. Jurmala GM ja IM normiga turniirid, Läti 29.02.-04.03.
  8. Chessbase.com artiklid Paul Kerese mälestusturniirist
  9. Euroopa kiir- ja välkmale meistrivõistlused, Valgevene 17.-20.12.
  10. FIDE noorte maailmameistrivõistlused, Kreeka 25.10.-05.11.
  11. Kiir- ja välkmale maailmameistrivõistlused, Berliin 09.-15.10.
  12. 25. Euroopa noorte meistrivõistlused, Horvaatia 21.-30.09.
  13. HSK XVII sügisturniir, Soome 21.-23.08.
  14. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Tšehhi 19.-27.08.
  15. XV liikumispuudeliste maailmameistrivõistlused, 18.-27.06. Slovakkia
  16. 5. Riga Technical University Open 2015, Läti 10.-16.08.
  17. 15. Euroopa noorte kiir- ja välkmale meistrivõistlused, Serbia 31.07.-06.08.
  18. Mai Narva ja Margareth Olde tulid Euroopa meistriks!
  19. Euroopa noorte võistkondlikud meistrivõistlused, Poola 12.-20.07.
  20. HSK XXXVI kevadturniir, Soome 22.-24.05.
  21. Amatööride maailmameistrivõistlused, Kreeka 14.-21.04.
  22. IV GM A. Shirov Winter Cup, Läti 01.-06.03.
  23. Tata Steel Chess Tournament 2015, Holland 16.-25.01.
  24. 2015 Australian Women's Masters, 12.-20.01.
  25. Spassky Cup-2015, Venemaa 02.-08.01.
  26. 2015 Australian Open, 02.-11.01.
  27. Euroopa meistrivõistlused välk- ja kiirmales, Poola. 19.-21.12.
  28. Balti tsooniturniiri II osavõistlus, Leedu 19.-26.11.
  29. FIDE maailmameistri tiitlimatš, Sotši 07.-28.11.
  30. XIV liikumispuudeliste maailmameistrivõistlused, 16.-23.09. Serbia
  31. Järvenpää maleturniir, 20.-21.09.
  32. Noorte maailmameistrivõistlused, Durban 19.-30.09.
  33. Kirill Chukavin ja Georg Aleksander Pedoson võitsid Euroopa Liidu noorte meistrivõistlustel kuldmedalid
  34. X Baltic School Chess Festival 2014, Läti 26.-30.08.
  35. 4. Riga Technical University Open 2014, Läti 15.-24.08.
  36. 41. Maleolümpia, Norra 01.-14.08.
  37. 12. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Austria 29.07.-07.08.
  38. XXI International Chess Festival ''Liepajas rokade-2014'', Läti 10.-12.07.
  39. Heart of Finland 2014, Soome 07.-13.07.
  40. FIDE kiir- ja välkmale maailmameistrivõistlused, Dubai 15.-21.06.
  41. V ShakkiNet International, Soome 09.-17.06.
  42. Balti tsooniturniiri esimene osavõistlus, Läti 06.-12.06.
  43. XXXV kevadturniir, Soome 23.-25.05.
  44. Chess Festival "OPEN IASI", Rumeenia 10.-18.05.
  45. 18th Neckar Open, Saksamaa 17.-21.04.
  46. FIDE kandidaatide turniir, Khanty-Mansiysk 13.-31.03.
  47. Latvian Railway Open, 28.-30.03
  48. Tatjana Fomina on seenioride Euroopa meister!
  49. Tata Steel Chess 2014, Holland 17.-26.01.
  50. Australian Women’s Masters, Austraalia 20.-27.01.
  51. Noorte maailmameistrivõistlused, Araabia Ühendemiraadid 17.-29.12.
  52. Euroopa meistrivõistlused kiir- ja välkmales, Poola
  53. Magnus Carlsen on maailmameister!
  54. XIII liikumispuudeliste maailmameistrivõistlused, 17.-26.06. Tšehhi
  55. Euroopa noorte meistrivõistlused tavamales, Montenegro 28.09.-09.10.
  56. Euroopa noorte meistrivõistlused, Montenegro 24.09.-09.10.
  57. IX Baltic school chess festival, Läti 26.-31.08.
  58. IX Baltic school chess festivali välkturniir, 28.08.
  59. XV Open Internacional de Sants, Hispaania 23.08.-01.09.
  60. Maailma Karikaturniir, Norra 10.08.-03.09.
  61. Riga Technical University Open 2013, 05.-11.08.
  62. Chess Festival Liepajas rokade 01.-04.08.
  63. Vidzemes summer blitz, Läti 26.07.
  64. Heart of Finland 2013, Soome 08.-14.07.
  65. Euroopa meistrivõistlused, Poola 04.-17.05.
  66. Kandidaatide turniir, London 14.03.-02.05.
  67. Seenioride Euroopa meistrivõistlused, Bulgaaria 10.-22.03.
  68. Vladimir Petrov Memorial - 2013, Läti 15.-17.02.
  69. Erwin Liebert võitis turniiri Hollandis
  70. Algas Gibraltari malefestival
  71. Euroopa välk- ja kiirmale meistrivõistlused, Varssav 14.-16.12.
  72. London Chess Classic, Inglismaa 01.-10.12.
  73. Noorte maailmameistrivõistlused, 07.-19.11.
  74. Oslo Chess International, Norra 30.09.-07.10.
  75. Dnipropetrovsk Autumn 2012, Ukraina 16.-23.09.
  76. Izmir open, Türgi 12.-20.09.
  77. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Austria 31.07.-09.08.
  78. Eesti U18 koondis võitis Euroopa noorte kiirmale MV-l esikoha!
  79. Euroopa noorte kiirmale MV-l on mängitud seitse vooru
  80. Juri Firstov võitis Iirimaa meistrivõistlused
  81. Heart of Finland, Soome 09.-15.07.
  82. Euroopa noorte kiir- ja välkmale meistrivõistlused, Bosnia ja Hertsegoviina 14.-19.07.
  83. Füüsilise Puudega Inimeste Male Assotsiatsiooni maailmameistrivõistlused, Horvaatia 18.-25.06.
  84. Paleros 2012, Kreeka 16.-23.06.
  85. XXVIII Selli mängud, Soome 18.-19.05.
  86. Maailmameistrivõistluste matš, 10.-31.05.
  87. Warwickshire lahtised meistrivõistlused, 03.03.
  88. Euroopa meeste meistrivõistlused, Bulgaaria 19.03.-01.04.
  89. 28. Cappelle la Grande, Prantsusmaa 03.-10.03.
  90. Euroopa naiste meistrivõistlused, Türgi 01.-14.03.
  91. Inglismaa ülikoolide meistrivõistlused, 25.-26.02.
  92. Vladimir Petrovi memoriaal, Läti 15.-20.02.
  93. Tradewise Gibraltari malefestival, 23.01.-02.02.
  94. Tata Steel Chess, Holland 12.01.-29.01.
  95. Naiste võistkondlikud maailmameistrivõistlused, Türgi 17.-28.12.
  96. Euroopa kiirmale meistrivõistlused, Poola 17.-18.12.
  97. Euroopa kiir- ja välkmale meistrivõistlused, Poola 16.-18.12.
  98. London Chess Classic 2011, 03.-12.12.
  99. 6. Tali mälestusturniir, Moskva 15.-26.11.
  100. Hou Yifan kaitses edukalt maailmameistritiitlit.
  101. FIDE kohtunikelitsentsi uued reeglid
  102. 21. seenioride maailmameistrivõistlused, Opatija 14.-27.11.
  103. Noorte maailmameistrivõistlused, 17.-27.11.
  104. Oslo Chess International, Norra 02.-09.10.
  105. Barclays malefestival, Itaalia 04.-11.09.
  106. Peter Gravese mälestusturniir, Läti 10.09.
  107. Euroopa noorte meistrivõistlused, Bulgaaria 10.-21.09.
  108. Balti koolide malefestival, Riia 24.-28.08.
  109. HSK 125-juubeliturniir, Helsingi 26.-28.08.
  110. XV mõttespordi maailmameistrivõistlused, 20.-28.08. London
  111. Eestlaste tulemused välismaal
  112. Riia Open 2011, Riia 09.-14.08.
  113. 24th Panevezys Open, Leedu 09.-15.08.
  114. Euroopa Liidu meistrivõistlustel saavutasid noormaletjad kolm medalit!
  115. 37th "Ciutat de Badalona" International Chess Open, Hispaania 01.-09.08.
  116. Eestlased välismaal
  117. Eesti koolinoorte II koht rahvusvhelisel võistlusel VALGE VANKER
  118. XI liikumispuudeliste maailmameistrivõistlused, 01.-10.07. Slovakkia Piestany
  119. Rahvusvaheline seenioride turniir, Stockholm/Täby 01.-06.06
  120. Gelfand võitis MM kandidaatide turniiril Grištšukki 3,5 : 2,5
  121. FIDE MM-kandidaatide turniir, Kaasan 03.-27.05.
  122. FIDE MM-kandidaatide turniir, Kaasan 03.-27.05.
  123. Euroopa naiste meistrivõistlused, Tbilisi 06.-18.05.
  124. 2ème rapide de Bachelard, Fleurey-sur-Ouche 10.04.
  125. Ameerika Ühendriikide meistrivõistlused, 15.-28.04.
  126. Hiina meistrivõistlused 2011
  127. Partii Külaots - Sokolov, Euroopa meistrivõistlused 2011
  128. Euroopa meistrivõistlused, Prantsusmaa 21.03-03.04
  129. Amberi pime- ja kiirmaleturniir, Monaco 11.-24.03
  130. SM-LIIGA 2010-2011, Soome
  131. Elitserien 2010-2011, Rootsi
  132. Superettan 2010-2011, Rootsi
  133. 14 Open Jeunes FLDE - Mondorf, Luksemburg 13.03.2011
  134. AEROFLOT OPEN 2011, Moskva 07.-18.02
  135. Gibraltari malefestival, 24.01.-03.02.
  136. Wijk aan Zee turniir, 14.-30.01.
  137. ChessBase'i artikkel
  138. III Max-Gutmanni memoriaalturniir, Augsburg 27.12.-05.01.
  139. Euroopa välk- ja kiirmale meistrivõistlused, Varssav 17.-19.12.
  140. Välkmale maailmameistriks tuli Levon Aronian
  141. Seenioride maailmameistrivõistlused, Itaalia 26.10.-06.11.
  142. Noorte maailmameistrivõistlused, Halkidiki 19.-31.10.
  143. 26. Euroopa klubide karikaturniir, Plovdiv 17.-23.10.
  144. J38 JärvSK 75-vuotisjuhlaturnaus, 25-26.09.
  145. XXXIX Maleolümpia, Hantõ-Mansiisk 19.09.-04.10.
  146. Euroopa noorte meistrivõistlused, Batumi 19-29.09.
  147. 14. mõttemängude maailmameistrivõistlused, London 21.-30.08.
  148. Eero Böök'i 100. sünniaastapäeva mälestustuniir, Helsingi 27.-29.08.
  149. Paneveþyse lahtised võistlused, 18.-24.08. Leedu
  150. Juunioride maailmameistrivõistlused, 02.-17.08. Poola
  151. Eesti võistkond noorte Euroopa Liidu meistrivõistlustel
  152. Rahvusvaheline turniir Poola 2010, 13.-19.08.
  153. Liepajas rokade, 05.-08.08.
  154. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, 04.-12.08. Austria
  155. Baltija Cup, 20.-24.06. Palanga
  156. Tðernobõli lapsed, 23.05.-01.06. Anapa
  157. Baltikumi malefestival, 12.-16.07. Jurmala
  158. Aleksandr Volodin mängis Prantsusmaal
  159. Tðehhi lahtised võistlused, 15.07.-01.08.
  160. Ottomar Ladva võitis Euroopa välkmale MV-l hõbemedali
  161. Eesti noormaletajad jätkavad edukat esinemist Euroopa meistrivõistlustel Serbias
  162. Ottomar Ladva tuli 3. korda Euroopa meistriks
  163. Heart of Finland, 05.-11.07.
  164. Helsingi turniir, 28.-30.05.
  165. 2. Kahraman Olgac Memorial, Istanbul 23.-29.05.
  166. Maailmameistrimatð Anand - Topalov
  167. Rahvusvaheline Poola karikaturniir, 28.04.-03.05.
  168. Florencio Campomanes (22.02. 1927 - 03.05. 2010)
  169. Vantaa turniir 24.-25. 04.
  170. Philadelphia Open
  171. Euroopa Maleliidu presidendi kandidaadid
  172. Euroopa individuaalsed meistrivõistlused, Rijeka 05.-19.03.
  173. Lisainfo Luksemburgi võistluse kohta
  174. Triin Narva võitis Luksemburgis turniiri
  175. Reykjavik Open, Island 24.02.-03.03.
  176. Novy Bor Open, Tðehhi 13.-20.02.
  177. Capelle La Grande, 13.-20.02.
  178. XXVII Linarese maleturniir, 13.-24.02.
  179. Aeroflot Open, Moskva 08.-19.02.
  180. 8. Gibtelecom Chess Festival Masters, Gibraltar 26.01.-04.02.
  181. Wijk aan Zee superturniir, 15.-31.01.
  182. Rilton Cup, Rootsi 27.12. - 05.01.
  183. V kuberneride karikas, Hantõ-Mansiisk 24.11.-04.12.
  184. Maailmakarikaturniir, Hantõ-Mansiisk 20.11.-15.12.
  185. Noorte maailmameistrivõistlused, Türgi 11.-23.11.
  186. Välkmale maailmameistrivõistlused, Moskva 16.-18.11.
  187. Mihhail Tali mälestusturniir, Moskva 04.-14.11.
  188. Seenioride maailmameistrivõistlused, Itaalia 27.10.-08.11.
  189. Manheimi turniir
  190. Corsica Masters, 25.-31.10.
  191. Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused, Novi Sad 21.-31.10.
  192. Järvenpään 37. avoin mestaruus, Soome 26.-27.09.
  193. Euroopa klubide karikaturniir, Makedoonia 04.-10.10.
  194. Garri Kasparov - Anatoli Karpov
  195. Olga Rubtðova mälestusturniir, Moskva 22.08.
  196. 4. XtraCon EMT 2009, Taani 04-13.09.
  197. Euroopa noorte meistrivõistlused, Fermo 31.08.-09.09.
  198. Soome maleklubide välkmale meistrivõistlused, 15.-16.08.
  199. Panevezys Open, Leedu 17.-23.08.
  200. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Mureck 05.-13.
  201. Arad Open, Rumeenia 08.-14.08.
  202. Valge Vankri võistkondlik võistlus, Venemaa 13.-17.07.
  203. Ameerika kontinendi meistrivõistlused, Brasiilia 25.07.-02.08.
  204. Manhemi RM-normiga turniir, Rootsi 01.-09.08.
  205. Artic Chess Challenge, Norra 01.-09.08.
  206. Czech Open, Pardubice 16.07.-02.08.
  207. Ottomar Ladva tuli Euroopa välkmale noortemeistriks
  208. Ottomar Ladva tuli Euroopa kiirmale noortemeistriks
  209. Euroopa noorte kiir- ja välkmale MV, Subotica 10.-15.07.
  210. Heart of Finland, Jyväskylä 07.-12.07.
  211. World Open, Philadelphia 29.06.-05.07.
  212. Marshalli maleklubi turniir, New York 19.-23.06.
  213. Aluðta suvi, 13.-21.06.
  214. Skandinaavia maleturniir, Rootsi 17.-25.06.
  215. Las Vegase malefestival, 04.-07.06.
  216. Helsingi klubi turniir, 15.-17.05.
  217. Carmen Kass osaleb Mtel Masters turniiri avamisel
  218. Ameerika meistrivõistlused, 07.-17.05.
  219. Grand Pacific Open, 10.-13.04.
  220. Foxwoods Open, 08.-12.04.
  221. Mai Narva Luksemburgis teine ja Ann Narva viies
  222. 18. Amber pime- ja kiirmale turniir, Nice 14.-26.03.
  223. Euroopa naiste meistrivõistlused, Sankt-Peterburg 07.-21.03.
  224. Euroopa meistrivõistlused, Montenegro - Budva 05.-19.03.
  225. Aeroflot Open, Moskva 16.-27.02.
  226. 26. Linarese maleturniir, 18.02. - 08.03.
  227. Topalov - Kamsky, Sofia 16.-28.02.
  228. Moskva Open, 31.01.-08.02.
  229. Finek 2009, 28.01.-04.02.
  230. 7th Gibtelecom Festival, Gibraltar 27.01.-05.02.
  231. Corus Chess 2009, Wijk aan Zee 16.01.-01.02.
  232. Gjovik malefestival, Norra 29.12.-07.01.
  233. Konstantin Asejevi mälestusturniir, Sankt-Peterburg 21.12.
  234. Carlos Torre memoriaal, Mehhiko 13.-22.12.
  235. Tournoi de la présidence européenne, Pariis 02.-04.12.
  236. Liberec Open, 15.-22.11.
  237. 38. maleolümpia, Dresden 12.-25.11.
  238. Suurmeister Jaan Ehlvest pääses Maailma Karikaturniirile
  239. Seenioride maailmameistrivõistlused, Bad Zwischenahn 28.10. - 08.11.
  240. Pan America meistrivõistlused
  241. Kaido Külaots mängib Ungaris
  242. Noorte maailmameistrivõistlused, Vietnam 20.10. - 30.10.
  243. Uus maailmameister on Viswanathan Anand
  244. I mõttemängude festival, Peking
  245. MM-matð Viswanathan Anand - Vladimir Kramnik, 14.10. - 02.11.
  246. Aleksandr Volodin on Euroopa noorte kiirmale meister
  247. Euroopa noorte meistrivõistlused, Herceg Novi 15.-24.09.
  248. Eesti noored said kiirmale Euroopa meistrivõistlustel neljanda koha
  249. Panevezys 2008, 19.-21.09.
  250. Järvenpään 36. avoin mestaruus 20.-21.09.
  251. 51. probleemmaletajate maailmakongressil Lätis Jurmalas
  252. Kaido Külaots mängib Taanis
  253. Soome turniir
  254. Riga Open
  255. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Mureck 06.-14.08.
  256. Liepajas Rokade põhiturniir, Läti 07.-10.08.
  257. Liepajas Rokade, Läti 07.-10.08.
  258. Aleksander Volodin mängib Venemaal, 12.-19.08.
  259. Paneveþys Open, Leedu 12.-18.08.
  260. Göteborgi turniir
  261. Moskva turniir, 07.-12.07.
  262. Baltijos taure - 2008
  263. Czech Open, Pardubice 10.-27.07.
  264. Avoin SM Naantalssa, 30.06. - 06.07.
  265. Aluðta suvi, 04.-12.06.
  266. Heart of Finland, 12.-18.07.
  267. World Open
  268. Mezezers 2008
  269. IV Baltic School Chess Festival, Riia 13.-17.06.
  270. Marshalli maleklubi MV, New York 21.-25.06.
  271. Euroopa K-8 meistrivõistlused, Batumi 04.-16.06.
  272. Aluðta suvi, 04.-12.06.
  273. Aerosvit, Foros 07.-20.06.
  274. Chess Giants, Jerevan 08.-15.06.
  275. Klubin XXIX turnaus, Helsinki 23.-25.05.
  276. Vantaa turniir, 10.-11.05.
  277. Euroopa meistrivõistlused, Plovdiv Bulgaaria 21.04. - 02.05.
  278. Amatööride maailmameistrivõistlused, Kreeka 28.04.-06.05.
  279. Skandinaavia naisteturniir, Stockholm 20.-25.03.
  280. Neckar Open, 20.-24.03.
  281. 4. ISC ülesannete lahendamise võistlus
  282. 11. Jugendopen von Luxemburg
  283. Capelle la Grande, 16.-23.02.
  284. Morelia-Linares, 15.-23.02., 28.02.-07.03.
  285. Marshalli maleklubi meistrivõistlused, 08.-16.12. 2007
  286. B. Spasski karikaturniir, 27.01.
  287. Rilton Cup, Rootsi 27.12. - 05.01.
  288. Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused, Kreeka 27.10.-07.11.
  289. Konstantin Asejevi matðturniir, Sankt-Peterburg 27.10.
  290. 50. probleemmaletajate maailmakongressil Kreekas Rhodosel, 13.-20.10.
  291. Kuni 8-aastaste Euroopa meistrivõistlused, 12.-23.10.
  292. Juunioride maailmameistrivõistlused, Armeenia 02.-17.10.
  293. Seenioride maailmameistrivõistlused, Austria 16.-29.09.
  294. Järvenpää, 22.-23.09.
  295. Uus maailmameister on Vishwanathan Anand
  296. Klubin IX syysturnaus, Soome 31.08.-02.09.
  297. Istanbuli malefestival, Türgi 28.08.-08.09.
  298. Triin ja Regina Narva mängisid Leedus
  299. Ilja Vovk mängib Rootsis
  300. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, Mureck 31.07.-09.08.
  301. Liepajas Rokade, 02.-05.08.
  302. Czech Open, Pardubice 18.-29.07.
  303. 28. Plunge-2007, Leedu 16.-22.07.
  304. 12. Euroopa Maccabi mängud, 05.-11.07.
  305. Czech Open, Pardubice 18.-29.07.
  306. Heart of Finland, Jyväskylä 16.-20.07.
  307. 28. Plunge-2007, Leedu 16.-22.07.
  308. Aleksander Veingold mängis Hispaanias
  309. Ameerika kontinentide vaheline turniir, 10.-20.07.
  310. Kubok Volgi, Kostroma 03.-11.07.
  311. Eestlased Lätis
  312. Jaan Ehlvest osales World Openil
  313. Sparkassen Open
  314. Sparkassen Open
  315. Aluðta Suvi, 15.-23.06.
  316. Sparkassen Chess-Meeting, Dortmund 23.06.-01.07.
  317. 3. Euroopa Liidu individuaalsed MV, Itaalia 15.-24.06.
  318. Baltikumi koolide malefestival, Läti 11.-16.06.
  319. Euroopa seenioride meistrivõistlused, Hockenheim 02.-10.06.
  320. Eestlased Soomes, 25.-27.05.
  321. 16. Chicago Open, 25.-28.05.
  322. Euroopa seenioride meistrivõistlused, Hockenheim 02.-10.06.
  323. Uku Valner mängib Saksamaal
  324. Oxford vs Cambridge
  325. Ameerika Ühendriikide meistrivõistlused, 15.-23.05.
  326. M-Tel Masters, Sofia 10.-20.05.
  327. Dubai Open, 21.-30.04.
  328. Gausdal Classics, Norra 18.-26.04.
  329. Euroopa meistrivõistlused, Dresden 02.-16.04.
  330. FoxFood Open, 05.-08.04.
  331. 11. Neckar Open, 05.-09.04.
  332. Amberi kiir-ja pimemale superturniir, 16.-30.03.
  333. Milleeniumi malefestival, 02.-04.03.
  334. Ehlvest - Rybka 2.5 - 5.5
  335. Rybka - Ehlvest 2-0
  336. Linarese superturniir, 02.-10.03.
  337. Jaan Ehlvest vs Rybka, New Jersey 06.-08.03.
  338. Aeroflot Open, Moskva 14.-22.02.
  339. Finek 2007, Sankt-Peterburg 25.01.-02.02.
  340. Jaan Ehlvest mängib Gibraltaril
  341. Boris Spasski karikaturniir, 14.01.
  342. Corus Chess, Wijk aan Zee 12.-28.01.
  343. Rilton Cup, 27.12.-05.01.
  344. Carlos Torre mälestusturniir, Merida 14.-22.12.
  345. J. I. Bõkova mälestusturniir, Vladimir 14.-23.12.
  346. Kaido Külaots saavutas Lätis II koha
  347. Deep Fritz võitis Vladmir Kramnikut 4 - 2.
  348. Jaan Ehlvest osaleb Marshalli Maleklubi mesitrivõistlustel
  349. National Chess Congress, Philadelphia 25.-27.11.
  350. Vladimir Kramnik - Deep Fritz, 25.11. - 05.12.
  351. Mihhail Tali memoriaal, Moskva 05.-19.11.
  352. Manheim Open, 02.-05.11.
  353. Noorte maailmameistrivõistlused, Batumi 18.-29.10.
  354. Cap dÿAgde, 26.10.-02.11.
  355. M. Tðigorini mälestuturniir, 23.-29.10.
  356. Essenti maleturniir, 22.-28.10.
  357. Vladimir Kramnik säilitas oma maailmameistri tiitli
  358. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 6 : 6
  359. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 5.5 : 5.5
  360. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 5 : 5
  361. Euroopa klubide karikas, Austria 08.-14.10.
  362. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 4 : 5
  363. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 4 : 4
  364. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 4 - 3
  365. Juunioride maailmameistrivõistlused, Jerevan 02.-17.10.
  366. Kasparovi artikkel Wall Street Journalis
  367. Gausdal Bygger'n Masters, 24.09. - 02.10.
  368. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 3.5 - 2.5
  369. MM-matði 6. partii läks käima
  370. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov
  371. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 3 : 1
  372. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 2.5 : 0.5
  373. Jaan Ehlvest mängis Iisraelis
  374. SK Reval-Sport Soomes
  375. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 2 : 0
  376. Soome klubide meistrivõistlused
  377. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov
  378. Seenioride maailmameistrivõistlused, 11.-22.09.
  379. Euroopa noorte meistrivõistlused, 09.-20.09.
  380. Valentina Golubenko mängib suurmeistrinormiga turniiri
  381. Nigel Short on Euroopa Liidu malemeister
  382. Izmir Open, 10.-19.09.
  383. 59. Venemaa meeste meistrivõistlused, Tomsk 02.-12.09.
  384. MA Vabaettur Poolas
  385. Eestlased Soomes
  386. Liepajas Rokade, August 3th - 6th
  387. Euroopa Liidu noorte meistrivõistlused, 08.-17.08.
  388. Euroopa seenioride meistrivõistlused
  389. Chess Classic, Mainz 15.-20.08.
  390. Mark Lapidus mängis Dortmundis
  391. Probleemmale kongressil Hollandis Eestit esindamas
  392. Liepajas Rokade, 03.-06.08.
  393. Liepajas Rokade välkturniir, 04.08.
  394. Dortmundi superturniir, 28.07.-06.08.
  395. Curacao malefestival, 22.-30.07.
  396. Bieli rahvusvaheline maleturniir, 22.07.-04.08.
  397. Heart of Finland, Jyväskylä 11.-16.07.
  398. Valged Ööd, Peterburg 23.06. - 01.07.
  399. World Open
  400. Vladimir Dvorkovitði karikaturniir, Moskva 24.06. - 01.07.
  401. Rahvusvaheline maleturniir Aerosvit, Jalta 17.-29.06.
  402. Jaan Ehlvest mängis San Marinos
  403. Vjatðeslav Sõskov mängib Manheimis
  404. Ilja Vovk mängib Rootsis
  405. 37. maleolümpia
  406. Chicago Open, 25.-28.05.
  407. SK Reval-Spordi õpilased Soomes, 19.-21.05.
  408. Maleolümpia, 10. voor 31.05.
  409. Maleolümpia, 9. voor 30.05.
  410. Maleolümpia, 5. voor 25.05.
  411. Maleolümpia, 4. voor 24.05.
  412. Maleolümpia, 3. voor 23.05.
  413. Maleolümpia, 2. voor 22.05.
  414. Maleolümpia, 1. voor 21.05.
  415. M-Tel Masters, Sofia 10.-21.05.
  416. Aleksander Volodin Venemaal
  417. M-Tel Masters, Sofia 10.-21.05.
  418. Aleksander Volodin mängib Venemaal
  419. Vantaa nädalalõputurniir
  420. Gausdal Classics, Gausdal 23.04.-01.05.
  421. Halkidiki Open, 25.04.-01.05.
  422. 16. Heart of Finland
  423. Euroopa meistrivõistlused, Kusadasi 03.-17.04.
  424. Neckar Open, 13.-17.04.
  425. Topalov - Nisipeanu, 06.-09.04.
  426. Amberi pime- ja kiirmaleturniir, 18.-30.03.
  427. Xu Yuhua on uus naiste maailmameister
  428. Valentina Golubenko täitis naissuurmeistrinormi
  429. Alvar Kangur aitas Oxfordi Ülikooli võidule
  430. 7. Anatoli Karpovi nimeline turniir, 19.-27.03.
  431. Amberi pime- ja kiirmaleturniir, 18.-30.03.
  432. Linarese maleturniir
  433. Naiste maailmameistrivõistlused, Jekaterinburg 10.-27.03.
  434. Jaan Ehlvest osaleb Reykjavikis
  435. B. Spasski karikaturniir, Sankt-Peterburg 18.-25.02.
  436. Cappelle la Grande Open, 18.-25.02.
  437. Põhjamaade noorte meistrivõistlused, Espoo 17.-19.02.
  438. Aeroflot Open, Moskva 07.-17.02.
  439. Aeroflot Open, Moskva 07.-17.02.
  440. Sankt Peterburgi poolfinaal, 27.01.-04.02.
  441. Noorte meistrite turniir, Cuernevaca 01.-11.02.
  442. Corus Chess 2006, Wijk aan Zee 13.-29.01.
  443. Jaan Ehlvest Ameerikas
  444. Venemaa meistrivõistluste superfinaal, Moskva 18.-30.12.
  445. Jaan Ehlvest mängis Ameerikas
  446. J. I. Bõkova mälestusturniir, Vladimir 07.-18.12.
  447. Venemaa meistrivõistluste superfinaal, Moskva 18.-30.12.
  448. FIDE maailma karikaturniir, 26.11. - 18.12.
  449. Skandinaavia maleturniir
  450. Skandinaavia maleturniiri III etapp, Stockholm 10.-11.12.
  451. J. I. Bõkova mälestusturniir, Vladimir 07.-18.12.
  452. Aleksander Volodin mängis Venemaal
  453. Jaan Ehlvest võistles Ameerikas
  454. FIDE maailma karikaturniir, 26.11. - 18.12.
  455. Juunioride maailmameistrivõistlused, Istanbul 08.-21.11.
  456. Matš arvutite ja inimeste vahel
  457. Calvia II malefestival, 21.10.-05.11
  458. Jaan Ehlvest võistles Ameerikas
  459. Jaan Ehlvest võitis Ameerikas turniiri
  460. M. I. Tšigorini mälestusturniir, 15.-23.10.
  461. Pirsam Bolsi memoriaal, Valka 15.-16.10.
  462. Kaido Külaots osaleb Rootsi maleklubide meistrivõistlustel
  463. FIDE maailmameistrivõistlused, San Luis 27.10. - 15.09.
  464. Gausdal Bygger'n Masters, Gausdal 01.-09.10.
  465. Seenioride maailmameistrivõistlused, Itaalia 27.09.-10.10.
  466. Karabakhi maleturniir, Armeenia 01.-11.10.
  467. Skandinaavia maleturniir, Ahvenamaa 01.-02.10.
  468. Euroopa noorte välkmale meistrivõistlused, Herceg Novi 27.09.
  469. Eestlased Soomes
  470. Euroopa noorte meistrivõistlused, Herceg Novi 13.-28.09.
  471. Euroopa Klubide Karikas, St. Vincent 17.-25.09.
  472. Jaan Ehlvest Ameerikas
  473. Lausanne'i noored meistrid, 14.-19.09.
  474. 48. Ülemaailmsel Probleemmale Konverentsil oli esindatud ka Eesti
  475. Viktoria Baškite mängis Rootsis
  476. Eestlased Soomes
  477. Euroopa Klubide Karikas, St. Vincent 17.-25.09.
  478. Põhjamaade meistrivõistlused, Vammala 24.08.-04.09.
  479. Venemaa meistrivõistlused, Kazan 02.-12.09.
  480. Aleksander Volodin mängis Venemaal
  481. Jaan Ehlvest võitis Atlantic Openi
  482. Liepajas Rokade, 11.-14.08.
  483. Liepajas Rokade, 11.-14.08.
  484. Chess Classics Mainz, 09.-14.08.
  485. Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused, 29.07.-07.08.
  486. Curacao malefestival, 21.-31.07.
  487. Noorte maailmameistrivõistlused, Belfort 18.-29.07.
  488. Mihhail Rõtšagov tuli Soome meistriks!
  489. Curacao malefestival, 21.-31.07.
  490. 38. Bieli malefestival, 16.-29.07.
  491. Ehlvest kaotas maleprogrammile Zappa 1 - 3
  492. Dortmundi maleturniir, 08.-17.07.
  493. 33. World Open, 28.06.-04.07.
  494. Euroopa meeste meistrivõistlused, 17.06.-03.07.
  495. Rahvusvaheline turniir Valged Ööd, Sankt-Peterburg
  496. Põhja-Uuralide karikaturniir, 03.-14.07. Krasnoturinsk
  497. 33. World Open, 28.06.-04.07.
  498. Las Vegase rahvusvaheline maleturniir
  499. Euroopa naiste meistrivõistlused, 10.-25.06.
  500. Euroopa meeste meistrivõistlused, 17.06.-03.07.
  501. Eestlased Soomes
  502. Chicago Open, 27.-30.05.
  503. HB Global Chess Challenge, Minneapolis 18.-22.05.
  504. HB Global Chess Challenge, Minneapolis 18.-22.05.
  505. Rahvusvaheline Bosna turniir, Sarajevo 18.-28.05.
  506. CCA-ICC maleturniir, New York 11.-15.05.
  507. CCA-ICC maleturniir, New York 11.-15.05.
  508. Maailma noortähtede turniir, Kirishi 14.-28.05.
  509. Venemaa naiste mesitrivõistlused, Samara 14.-27.05.
  510. V. G. Šaka mälestusturniir, Sankt-Peterburg 26.03.-03.04.
  511. Capablanca mälestusturniir, Havanna 05.-19.05.
  512. MTel Masters, Sofia 11.-22. 05.
  513. Kaido Külaots sai Norras teise koha
  514. Vantaa nädalalõputurniir, 16.-17.04.
  515. Sigeman & Go maleturniir, Malmö-Kopenhaagen 15.-24.04.
  516. Gausdal Classics, 13.-21.04.
  517. Pobeskydi maleturniir, Tšehhi Frydek-Mistek 24.-28.03.
  518. Dubai Open, 03.-13.04.
  519. XIII Dos Hermanas, 01.-09.04.
  520. Jaan Ehlvest Ameerikas
  521. V. G. Šaka mälestusturniir, Sankt-Peterburg 26.03.-03.04.
  522. Pobeskydi maleturniir, Tšehhi Frydek-Mistek 24.-28.03.
  523. 14. Amberi pime- ja kiirmale turniir, Monako 19.-31.03.
  524. Garry Kasparov võitis Linarese turniiri
  525. Akropolise rahvusvaheline turniir, 06.-14.03.
  526. 6. Karpovi turniir, Poikovsky 26.02.-07.03.
  527. Aeroflot Open, 14.-24.02.
  528. LINARES 2005, 23.02.-10.03.
  529. Gibtele.com malefestival, Gibraltar 25.01.-03.02.
  530. Jaan Ehlvest võitis Ameerikas turniiri
  531. Corus Chess Tournament, Wijk-aan-Zee 14.-30.01.
  532. Veingold mängis aasta lõpus Hispaanias
  533. Hallsbergi rahvusvaheline noorteturniir
  534. Hallsbergi rahvusvaheline noorteturniir, 28.12.-05.01.
  535. Kalle Kiik võitis Soomes turniiri
  536. Edward Laskeri memoriaal, New York 11.-19.12.
  537. Euroopa kiirmale meistrivõistlused, Jerevan 28.-29.11.
  538. Kaido Kulaots drew with Jan Timman 1:1
  539. E. I. Bõkova mälestusturniir, 07.-18.12.
  540. Kaido Külaots mängis Jan Timmaniga 1-1 viiki
  541. Kaido Külaots mängib matši Jan Timmaniga
  542. National Chess Congress, 26.-28. 11. Philadelphia
  543. Ameerika meistrivõistlused, San Diego 23.11.-05.12.
  544. Youth World Championship, Nov 3rd - 14th
  545. I Calvia International Chess Festival, Nov 1st - 9th
  546. Noorte maailmameistrivõistlused, 03.-14.11.
  547. I Calvia rahvusvaheline malefestival, 01.-09.11.
  548. Venemaa meistrivõistluste finaal, Moskva 14.11.-01.12.
  549. Manhemi lahtised võistlused, 04.-07.11.
  550. I Calvia rahvusvaheline malefestival, 01.-09.11.
  551. 36th Chess Olympiad, 14th-30th October Calvia (Spain)
  552. 36. maleolümpia, Calvia 14.-31.10.
  553. Rahvusvaheline turniir Ajaccio meistrid, 25.-27.10.
  554. Vladimir Kramnik kaitses oma tiitlit !
  555. Essenti maleturniir, 15.-23.10.
  556. 6. Bilbao rahvusvaheline malefestival, 12.10.
  557. I võistkondlik matš arvutite ja suurmeistrite vahel
  558. 13 th Monarch Assurance Isle of Man International
  559. 13. Monarch Assurance, 25.09.-03.10.
  560. Euroopa klubide karikas, 02.-10.10.
  561. Gausdal Classics, 23.09.-01.10.
  562. 8th Students World Championship, Turkey 04.-12.09.
  563. 5. Lausanne'i Noored Meistrid, 15.-20. 09.
  564. 4. Euroopa seenioride meistrivõistlused, 10.-18. 09.
  565. 8. üliõpilaste meistrivõistlused, Türgi 04.-12. 09.
  566. Moskva välkmale meistrivõistlused
  567. V. Baškite ja M. Brokko-Olde mängisid Venemaal
  568. Rahvusvaheline Pune malefestival, 2.-12. 09
  569. GM Kaido Kulaots second in Hungary
  570. 73. Ukraina meistrivõistlused, 23.08. - 02.09.
  571. Kaido Külaots lõpetas Ungaris teisena
  572. Riia Open 2004, 15.-21.08.
  573. Soome võistkondlikud välkmale MV, Espoo 07. - 08.08.
  574. Euroopa noorte MV, 28.07. - 08.08.
  575. Mainzi malefestival 2004, 4.-8.08.
  576. Eestlased võitsid Liepaja mõlemad turniirid
  577. Bieli suurmeistrite turniir, 29.-29.07.
  578. Tarvo Seeman täitis teistkordselt rahvusvahelise suurmeistri normi
  579. Selgusid uued FIDE ja kompuutrite maailmameistrid
  580. Põhja-Uuralite Karikas, Krasnoturisk 24.07.-01.08.
  581. Jaan Ehlvest Ameerikas
  582. 32. World Open, 26.06.-05.07. Philadelphia
  583. Jaan Ehlvest jagas Las Vegases esikohta
  584. Eesti noored mängisid Poolas
  585. Narvalaste Venemaa turniiride tulemused
  586. Narvalased mängivad Venemaal
  587. Jaan Ehlvest USAs kolmas
  588. Jaan Ehlvest võitis Chicago Openi, 28.-31.05.
  589. Igor Švõrjov jagas Ukrainas esikohta
  590. Naiste maailma MV, Elista 21.05. - 08.06.
  591. 57. Venemaa MV, Sant-Peterburg, Tomsk 20. - 31.05.
  592. Euroopa meeste MV, Antalya 14.-31.05
  593. 34. Bosna turniir, Sarajevo 17. - 27.05.
  594. Decameron Open, 23.-30.04.
  595. Neckar-Open,08.-12.04.
  596. 6. Dubai Open, Dubai 18. - 28.04.
  597. Venemaa maleklubide MV, 19. - 28.04.
  598. Foxwoods Open, Ledyard 07.-11.04.
  599. Euroopa naiste MV, Dresden 20.03.-04.04.
  600. Millennium Chess Festival, Virginia Beach 02.-04.04.
  601. Millennium Chess Festival, Virginia Beach 02.-04.04.
  602. Aleksander Veingold Hispaanias
  603. FIDE 1. aprilli reitingud
  604. Eesti võistlejad naaberriikide klubides
  605. 13. Amberi pime- ja kiirmale turniir, Monako 20.03. - 01.04.
  606. Jaan Ehlvest mängis Islandil, 07.-16.03.
  607. 5. Karpovi turniir, Poikovsky 17. - 26.03.
  608. Reikjaviki kiirturniir, Reikjavik 17. - 21.03.
  609. Cappelle-le-Grande Open, 28.02.-06.03. - Kaido Külaots teine !
  610. Tigran Petrosjani mälestusturniir, Stepanekert, Karabakh 08. - 18.03.
  611. Jaan Ehlvest võitis 93. New York Mastersi
  612. Jaan Ehlvest võitis 93. New York Mastersi
  613. 21. Linarese turniir, Linares 19.02. - 05.03.
  614. Fraenkische Grossmeistertage, Pulvermuehle hotellis 18. - 28.02.
  615. 3. Aeroflot Open, Moskva 16. - 26.02.
  616. Aeroflot Open 2004, Moskva 16.-26.02.
  617. Hollandi lahtised välkmale MV, 07.02.
  618. Viktoria Baškite mängis Venemaal
  619. Jaan Ehlvest Ameerikas
  620. 75. Saksamaa MV, Hoeckendorf 29.01. - 07.02.
  621. GibTelecomi malefestival, Gibraltar 26.01. - 05.02.
  622. Open de Geneve, 24.01. - 01.02.
  623. Jaan Ehlvest New York Masters'il väga edukas
  624. XXIX Ciudad de Sevilla, Sevilla 09.-17.01.
  625. XXIX Ciudad de Sevilla, Sevilla 09.-17.01.
  626. 2004 Fourways'i kutsetega turniir, Bermuda 15. - 25.01.
  627. Corus Chess Tournament, Wijk aan Zee 09. - 26.01.
  628. Iseseisvate riikide MV, Mumbai 09. - 19.01.
  629. Rilton Cup, Stockholm 27.12.-05.01.
  630. 13. Põhja-Ameerika lahtised, Las Vegas 26.-29.12.
  631. Hallsbergi IM-normiga turniir