FIDE maailmameistri tiitlimatš, USA 11.-30.11.

ametlik koduleht

New Yorkis aset leidnud tiitlimatšis kohtusid valitsev maailmameister Magnus Carlsen (NOR) ning väljakutsuja Sergey Karjakin (RUS). Tavamales peetud 12 mängu maailmameistrit ei selgitanud ja tulemuseks jäi 6-6, mõlemad mängijad võitsid ühe ning viigistasid ülejäänud partiid. Seejärel mängiti neli partiid kiirmales ning võitjana väljus valitsev maailmameister Magnus Carlsen tulemusega 3-1.

FIDE maailmameistri tiitlimatš, Sotši 07.-28.11.

ametlik koduleht

Sotšis toimunud male MM-tiitlimatšis kaitses tiitlit valitsev maailmameister Magnus Carlsen, kes alistas väljakutsuja Viswanathan Anandi tulemusega 6,5-4,5.

FIDE kiir- ja välkmale maailmameistrivõistlused, Dubai 15.-21.06.

ametlik koduleht | kiirmale | välkmale

Kiirmale: 1. Magnus Carlsen (NOR) [11p], 2. Fabiano Caruana (ITA) [10,5p], 3. Viswanathan Anand (IND) [10,5p].

Välkmale: 1. Magnus Carlsen (NOR) [17p], 2. Ian Nepomniachtchi (RUS) [16p], 3. Hikaru Nakamura (USA) [16p].

FIDE kandidaatide turniir, Khanty-Mansiysk 13.-31.03.

ametlik koduleht | tabel

1. Viswanathan Anand (IND) [8,5p], 2. Sergey Karjakin (RUS) [7,5p], 3. Vladimir Kramnik (RUS) [7p].

Turniiri võitja omab õigust kutsuda välja valitsev maailmameister Magnus Carlsen. Matš toimub eeldatavalt novembris.

Magnus Carlsen on maailmameister!

ametlik koduleht | sport.postimees.ee

Indias toimunud FIDE maailmameistrivõistluste matšis alistas väljakutsuja Magnus Carlsen (Norra) tiitlikaitsja Viswanathan Anandi (India) tulemusega 6,5-3,5 ning tuli maailmameistriks.

Maailma Karikaturniir, Norra 10.08.-03.09.

ametlik koduleht | paarimine/tulemused | ülekanded

Võistluse võitis 128 mängija konkurentsis endine maailmameister Vladimir Kramnik, kes võitis finaalmatšis Dmitry Andreikinit tulemusega 2,5:1,5.

Kandidaatide turniir, London 14.03.-02.05.

ametlik koduleht | tabel | live-partiid | kõik partiid | ajakava

Turniiri võitja mängib 2013. aasta sügisel tiitlimatši maailmameister Viswanathan Anandi vastu.

Veel artikleid...

  1. Maailmameistrivõistluste matš, 10.-31.05.
  2. Naiste võistkondlikud maailmameistrivõistlused, Türgi 17.-28.12.
  3. London Chess Classic 2011, 03.-12.12.
  4. 6. Tali mälestusturniir, Moskva 15.-26.11.
  5. Hou Yifan kaitses edukalt maailmameistritiitlit.
  6. FIDE kohtunikelitsentsi uued reeglid
  7. Gelfand võitis MM kandidaatide turniiril Grištšukki 3,5 : 2,5
  8. FIDE MM-kandidaatide turniir, Kaasan 03.-27.05.
  9. FIDE MM-kandidaatide turniir, Kaasan 03.-27.05.
  10. Euroopa naiste meistrivõistlused, Tbilisi 06.-18.05.
  11. Hiina meistrivõistlused 2011
  12. Amberi pime- ja kiirmaleturniir, Monaco 11.-24.03
  13. AEROFLOT OPEN 2011, Moskva 07.-18.02
  14. Wijk aan Zee turniir, 14.-30.01.
  15. Välkmale maailmameistriks tuli Levon Aronian
  16. Maailmameistrimatð Anand - Topalov
  17. Florencio Campomanes (22.02. 1927 - 03.05. 2010)
  18. Euroopa Maleliidu presidendi kandidaadid
  19. Euroopa individuaalsed meistrivõistlused, Rijeka 05.-19.03.
  20. XXVII Linarese maleturniir, 13.-24.02.
  21. Wijk aan Zee superturniir, 15.-31.01.
  22. Välkmale maailmameistrivõistlused, Moskva 16.-18.11.
  23. Mihhail Tali mälestusturniir, Moskva 04.-14.11.
  24. Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused, Novi Sad 21.-31.10.
  25. Garri Kasparov - Anatoli Karpov
  26. Carmen Kass osaleb Mtel Masters turniiri avamisel
  27. 18. Amber pime- ja kiirmale turniir, Nice 14.-26.03.
  28. Euroopa naiste meistrivõistlused, Sankt-Peterburg 07.-21.03.
  29. Euroopa meistrivõistlused, Montenegro - Budva 05.-19.03.
  30. 26. Linarese maleturniir, 18.02. - 08.03.
  31. Topalov - Kamsky, Sofia 16.-28.02.
  32. Corus Chess 2009, Wijk aan Zee 16.01.-01.02.
  33. Uus maailmameister on Viswanathan Anand
  34. MM-matð Viswanathan Anand - Vladimir Kramnik, 14.10. - 02.11.
  35. Aerosvit, Foros 07.-20.06.
  36. Chess Giants, Jerevan 08.-15.06.
  37. Morelia-Linares, 15.-23.02., 28.02.-07.03.
  38. Uus maailmameister on Vishwanathan Anand
  39. Sparkassen Chess-Meeting, Dortmund 23.06.-01.07.
  40. M-Tel Masters, Sofia 10.-20.05.
  41. Amberi kiir-ja pimemale superturniir, 16.-30.03.
  42. Linarese superturniir, 02.-10.03.
  43. Corus Chess, Wijk aan Zee 12.-28.01.
  44. Deep Fritz võitis Vladmir Kramnikut 4 - 2.
  45. Vladimir Kramnik - Deep Fritz, 25.11. - 05.12.
  46. Mihhail Tali memoriaal, Moskva 05.-19.11.
  47. Cap dÿAgde, 26.10.-02.11.
  48. Essenti maleturniir, 22.-28.10.
  49. Vladimir Kramnik säilitas oma maailmameistri tiitli
  50. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 6 : 6
  51. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 5.5 : 5.5
  52. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 5 : 5
  53. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 4 : 5
  54. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 4 : 4
  55. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 4 - 3
  56. Juunioride maailmameistrivõistlused, Jerevan 02.-17.10.
  57. Kasparovi artikkel Wall Street Journalis
  58. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 3.5 - 2.5
  59. MM-matði 6. partii läks käima
  60. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov
  61. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 3 : 1
  62. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 2.5 : 0.5
  63. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov 2 : 0
  64. Vladimir Kramnik - Veselin Topalov
  65. Nigel Short on Euroopa Liidu malemeister
  66. 59. Venemaa meeste meistrivõistlused, Tomsk 02.-12.09.
  67. Liepajas Rokade, August 3th - 6th
  68. Chess Classic, Mainz 15.-20.08.
  69. Dortmundi superturniir, 28.07.-06.08.
  70. Curacao malefestival, 22.-30.07.
  71. Bieli rahvusvaheline maleturniir, 22.07.-04.08.
  72. World Open
  73. Rahvusvaheline maleturniir Aerosvit, Jalta 17.-29.06.
  74. Jaan Ehlvest mängis San Marinos
  75. Chicago Open, 25.-28.05.
  76. M-Tel Masters, Sofia 10.-21.05.
  77. M-Tel Masters, Sofia 10.-21.05.
  78. Topalov - Nisipeanu, 06.-09.04.
  79. Amberi pime- ja kiirmaleturniir, 18.-30.03.
  80. Xu Yuhua on uus naiste maailmameister
  81. 7. Anatoli Karpovi nimeline turniir, 19.-27.03.
  82. Amberi pime- ja kiirmaleturniir, 18.-30.03.
  83. Linarese maleturniir
  84. Naiste maailmameistrivõistlused, Jekaterinburg 10.-27.03.
  85. Noorte meistrite turniir, Cuernevaca 01.-11.02.
  86. Corus Chess 2006, Wijk aan Zee 13.-29.01.
  87. Venemaa meistrivõistluste superfinaal, Moskva 18.-30.12.
  88. Venemaa meistrivõistluste superfinaal, Moskva 18.-30.12.
  89. FIDE maailma karikaturniir, 26.11. - 18.12.
  90. FIDE maailma karikaturniir, 26.11. - 18.12.
  91. Matš arvutite ja inimeste vahel
  92. FIDE maailmameistrivõistlused, San Luis 27.10. - 15.09.
  93. Karabakhi maleturniir, Armeenia 01.-11.10.
  94. Lausanne'i noored meistrid, 14.-19.09.
  95. Venemaa meistrivõistlused, Kazan 02.-12.09.
  96. Chess Classics Mainz, 09.-14.08.
  97. 38. Bieli malefestival, 16.-29.07.
  98. Dortmundi maleturniir, 08.-17.07.
  99. Euroopa meeste meistrivõistlused, 17.06.-03.07.
  100. Põhja-Uuralide karikaturniir, 03.-14.07. Krasnoturinsk
  101. 33. World Open, 28.06.-04.07.
  102. Euroopa meeste meistrivõistlused, 17.06.-03.07.
  103. Rahvusvaheline Bosna turniir, Sarajevo 18.-28.05.
  104. Maailma noortähtede turniir, Kirishi 14.-28.05.
  105. Venemaa naiste mesitrivõistlused, Samara 14.-27.05.
  106. Capablanca mälestusturniir, Havanna 05.-19.05.
  107. MTel Masters, Sofia 11.-22. 05.
  108. Sigeman & Go maleturniir, Malmö-Kopenhaagen 15.-24.04.
  109. Dubai Open, 03.-13.04.
  110. XIII Dos Hermanas, 01.-09.04.
  111. 14. Amberi pime- ja kiirmale turniir, Monako 19.-31.03.
  112. Garry Kasparov võitis Linarese turniiri
  113. 6. Karpovi turniir, Poikovsky 26.02.-07.03.
  114. LINARES 2005, 23.02.-10.03.
  115. Gibtele.com malefestival, Gibraltar 25.01.-03.02.
  116. Corus Chess Tournament, Wijk-aan-Zee 14.-30.01.
  117. Euroopa kiirmale meistrivõistlused, Jerevan 28.-29.11.
  118. Ameerika meistrivõistlused, San Diego 23.11.-05.12.
  119. Venemaa meistrivõistluste finaal, Moskva 14.11.-01.12.
  120. Rahvusvaheline turniir Ajaccio meistrid, 25.-27.10.
  121. Vladimir Kramnik kaitses oma tiitlit !
  122. Essenti maleturniir, 15.-23.10.
  123. I võistkondlik matš arvutite ja suurmeistrite vahel
  124. Euroopa klubide karikas, 02.-10.10.
  125. Gausdal Classics, 23.09.-01.10.
  126. 8th Students World Championship, Turkey 04.-12.09.
  127. 5. Lausanne'i Noored Meistrid, 15.-20. 09.
  128. 4. Euroopa seenioride meistrivõistlused, 10.-18. 09.
  129. Moskva välkmale meistrivõistlused
  130. Rahvusvaheline Pune malefestival, 2.-12. 09
  131. 73. Ukraina meistrivõistlused, 23.08. - 02.09.
  132. Bieli suurmeistrite turniir, 29.-29.07.
  133. Selgusid uued FIDE ja kompuutrite maailmameistrid
  134. Põhja-Uuralite Karikas, Krasnoturisk 24.07.-01.08.
  135. Naiste maailma MV, Elista 21.05. - 08.06.
  136. 57. Venemaa MV, Sant-Peterburg, Tomsk 20. - 31.05.
  137. Euroopa meeste MV, Antalya 14.-31.05
  138. 34. Bosna turniir, Sarajevo 17. - 27.05.
  139. 6. Dubai Open, Dubai 18. - 28.04.
  140. Venemaa maleklubide MV, 19. - 28.04.
  141. 13. Amberi pime- ja kiirmale turniir, Monako 20.03. - 01.04.
  142. 5. Karpovi turniir, Poikovsky 17. - 26.03.
  143. Reikjaviki kiirturniir, Reikjavik 17. - 21.03.
  144. Tigran Petrosjani mälestusturniir, Stepanekert, Karabakh 08. - 18.03.
  145. 21. Linarese turniir, Linares 19.02. - 05.03.
  146. Fraenkische Grossmeistertage, Pulvermuehle hotellis 18. - 28.02.
  147. 3. Aeroflot Open, Moskva 16. - 26.02.
  148. 75. Saksamaa MV, Hoeckendorf 29.01. - 07.02.
  149. GibTelecomi malefestival, Gibraltar 26.01. - 05.02.
  150. Open de Geneve, 24.01. - 01.02.
  151. 2004 Fourways'i kutsetega turniir, Bermuda 15. - 25.01.
  152. Corus Chess Tournament, Wijk aan Zee 09. - 26.01.
  153. Iseseisvate riikide MV, Mumbai 09. - 19.01.