Värska Originaal kiirturniir 13. mail Põlvas!

juhend

Kümme aastat korraldati igal kevadel Põlvas kiirturniir, mida toetas peasponsorina Mati Tusov. On hea meel, et Põlva kevadturniiride traditsioon jätkub ka 2017. aastal ning võistlus kannab uue peasponsori AS Värska Vesi järgi nime “Värska Originaal kiirturniir”. Võistlus viiakse läbi 13. mail Põlva Kultuurikeskuses ning eelregistreerimine toimub kuni 11. maini EML-i veebipõhises kalenderplaanis: http://www.maleliit.ee/kalender/index.php?a=1-126 ja/või peakorraldaja e-posti aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. . Lisainfo telefonil 50 54308 (Heikki Ots). Turniiri auhinnafond on üle 1000 euro, sh. I koht 250 eurot.

Kõik maletajad on taas oodatud 13. mail Põlvasse!

Eesti U18 ja U12 noorte meistrivõistlused, Tallinn 04.05. - 07.05.

U18 noormehed | U18 neiud | U12 noormehed | U12 neiud | U18 neidude järelturniir

U18 noormehed: 1. Aleksei Garanin (MK Avesta) [6p], 2. Rene Lumiste (Tallinna MK) [6p], 3. Kirill Chukavin (Tallinna MK) [5p].

Esikoha selgitamiseks toimus Aleksei Garanini ja Rene Lumiste vahel järelmatš kiirmales, mille võitis Garanin 2:0.

U18 neiud: 1. Mai Narva (SK Reval-Sport) [5,5p], 2. Liina Tõnso (MA Vabaettur) [5,5p], 3. Grete Olde (Tallinna MK) [5,5p].

Esikoha selgitamiseks toimus järelturniir kiirmales: 1. Mai Narva [1,5p], 2. Liina Tõnso [1p], 3. Grete Olde [0,5p].

U12 noormehed: 1. Herman Pedmanson (Tartu Kalev) [6p], 2. Deniss Andrijaškin (Narva SK Maletäht) [5,5p], 3. Albert Pedmanson (Tartu Kalev) [5,5p].

U12 neiud: 1. Arina Poluektova (Narva SK Maletäht) [6p], 2. Sofia Blokhin (Tallinna MK) [5p], 3. Anastassia Belaja (MK Avesta) [4,5p].

Vabariiklik noorte kiirturniiride sari 2017 VII etapp, Tallinn 29.04.

A-turniir | B-turniir | C-turniir

A-turniir: 1. Oliver Mäesalu (Tartu Kalev) [6p], 2.-4. Tigran Martirosian (Tartu Kalev), Ostap Mertins (Tallinna MK) ja Fredi Karis (Tartu Kalev) [5p].

B-turniir: 1. Rondo Mikko (Pärnu Linna SK) [7p], 2. Igor Snitsarenko (MA Vabaettur) [5,5p], 3.-5. Nikita Slavinski (Tõnu Truusi MKK), Rasmus Pallum (Rae Huvialakool) ja Karl Mattias Kokk (Tartu Kalev) [5p].

C-turniir: 1. Georg Aleksander Pedoson (MA Vabaettur) [7p], 2. Karl Kristofer Orgse (MA Vabaettur) [6p], 3.-6. Sofia Blokhin (Tallinna MK), Maksim Nitšiportšik (MA Vabaettur), Jürgen Güsson (Tartu Kalev) ja Vladislav Nazarov (MK Lootus) [5p].

Sarja järgmine osavõistlus toimub 14.mail.

Lembit Olli mälestusturniirid, Kohtla-Järve 23.04.

A-turniir | B-turniir | C-turniir

A-turniir: 1. Juri Firstov (SK Maletäht) 2. Rihard Aga (SK Maletäht) 3. Andrei Skladtsikov (Kohtla-Järve Kalev).

B-turniir: 1. Aleksandra Leontjeva (Kohtla-Järve Kalev), 2. Karina Karpetsenkova (SK Maletäht), 3. Ksenia Ivanova (SK Maletäht).

C-turniir: 1. Milena Müürsepp (MK Lootus), 2. Maksim Sevchenko (Kohtla-Järve Kalev), 3. Andrei Pepeljaev (MK Lootus).

 

Noorte kiirturniiride sarjas on mängitud VI etappi

Koondtabelid: A-turniir | B-turniir | C-turniir

Tallinna Maleklubi poolt korraldatav noorte kiirturniiride sari on jõudnud üle poole. Võistlused peetakse neljas erinevas vanusegrupis ning peale VI etappi juhivad U8 vanuseastmes Ostap Mertins (Tallinna Maleklubi), U10 vanuseklassis Rondo Mikko (Pärnu Spordikool), U12 vanuseklassis Nikita Rõtšagov (Malekool 64) ja U16 vanuseklassis Georg A. Pedoson (Vabaettur). Kokku on sarjas osalemas üle 190 lapse ning mängida on jäänud veel kolm etappi.

Järgmine etapp toimub juba 29.aprillil Paul Kerese Malemajas ning eelregistreerimine kestab kuni 28. aprillini (kell 20:00) aadressil: http://www.maleliit.ee/kalender/index.php?a=1-71.

Valga meistrivõistlused välkmales, Valka 22.04.

tabel

Mehed: 1. Guntars Bondars (Valga MK) [14p], 2. Viktors Markuss (LAT) [12p], 3. Gundars Šmits (LAT) [12p].

Neiud: 1. Triin Tammes (EST) [5p], 2. Laura Kasesalu (EST) [5p].

Parim noormees oli Aleksandrs Fedotovs (LAT) [10p].

18. Lembit Olli mälestusturniir, Tallinn 23.04.

chess-results.com

1. Ottomar Ladva (Tõnu Truusi MKK) [6,5p], 2.-3. Jüri Krupenski (MA Vabaettur) ja Sander Kukk (SK Reval-Sport) [6p].

Lihavõttepühade välkturniir, Valka 15.04.

tabel

1. Herman Pedmanson (Tartu Kalev) [12p], 2.-3. Albert Pedmanson (Tartu Kalev) ja Kalle Peebo (Tartu Kalev) [11p].