Mõttespordi online olümpiaad koolidele. 2016 / 2017 õppeaasta

Koondtulemused | Male: algkool | põhikool | gümnaasium

2016/2017 õppeaastal toimus viiendat korda mõttespordi online olümpiaad koolidele. Võistlusel toimusid turniirid neljal alal: vene kabe, male, gomoku ja sudokude lahendamine. Õppeaasta jooksul toimus 4 etappi ning arvestus on kolmes erinevas vanusegrupis: algkool (1.-4. klass), põhikool (5.-9. klass) ning gümnaasium (10.-12. klass).

Male koondarvestuse võitjad on  toodud allpool:

Loe edasi: Mõttespordi online olümpiaad koolidele. 2016 / 2017 õppeaasta

Euroopa meistrivõistlused males 2017, Valgevene 30.05. - 10.06.

ametlik koduleht: (ENG) | (RUS) | chess-results.com | chess24.com

Euroopa meeste meistrivõistlused toimusid Minskis 30. maist kuni 10. juunini. Võistlustel osales ligi 400 maletajat 38 riigist.

1. Maxim Matlakov (RUS) [8,5p 11-st mängust] 2. Baadur Jobava (GEO) [8,5p], 3. Vladimir Fedoseev (RUS) [8,5p]..., 142.  Ottomar Ladva (EST) [6p]..., 158. Kaido Külaots (EST) [6p].

2015. ja 2016. aasta Eesti meeste meistrina kaetakse Ottomar Ladva EM-l osalemisega seotud kulud Eesti Maleliidu ja Euroopa MV-te toetuseks eraldatud vahenditest. Ottomari treeninguid suurmeister Jaan Ehlvestiga toetas Hasartmängumaksu Nõukogu.

16. Tõrva-Helme maleturniir / Eesti seenioride MV-d 50+ ja 65+ vanuseklassis, Tõrva 26.05. - 28.05.

tabel | Ants Kadaku mälestusturniir välkmales

1. Pavel Vorobjov [6,5p], 2. Kalle Peebo [6p], 3.-4. Anton Manukyan ja Juri Poltan [5p].

Seeniorid 65+: 1. Kalle Peebo, 2. Teet Raudsepp, 3. Nikolai Dunajev.

Seeniorid 50+: 1. Juri Poltan, 2. Andres Tobre, 3. Tiit Parts.

Välkturniir: 1.-2. Anton Manukyan ja Gundars Šmits [9p], 3. Dmitri Derevjanko [7,5p].

Eesti U14 ja U8 noorte meistrivõistlused, Narva 25.05. - 28.05.

U14 noormehed | U14 neiud | U8 noormehed | U8 neiud

U14 noormehed: 1. Georg Aleksander Pedoson (MA Vabaettur) [6p], 2. Rihard Aga [Narva SK Maletäht) [5,5p], 3. Deniss Andrijaškin (Narva SK Maletäht) [5,5p].

U14 neiud: 1. Elizavetta Bitkova (MK Lootus) [5,5p], 2. Emilin Bondarevskaja (MK Lootus) [5p], 3. Marta Pauliine Sild (MK Areng) [4,5p].

U8 noormehed: 1. Ostap Mertins (Tallinna MK) [6p], 2. Vladimir Dukov (MA Vabaettur) [5,5p], 3. Oliver Mäesalu (Tartu Kalev) [5,5p].

U8 neiud: 1. Sofiya Orlova (Tallinna MK) [7p], 2. Nadežda Pritulina (Kohtla-Järve Kalev) [6p], 3. Maria Ioanna Haapsal (Eesti MAK) [4p].

Keila linna kiirmaleturniir 2017, Keila 28.05.

chess-results.com

1.Igor Švõrjov [6p], 2.-5. Tarvo Seeman, Andrei Šiškov, Jüri Krupenski, Dmitri Petrov [5,5p].

Paul Kerese tänava VII turniir, Tallinn 27.05.

tabel | noorteturniir | FIDE presidendi tervitus | fotod (sport.delfi.ee)

Täna toimus traditsiooniline Paul Kerese tänava turniir suurmeistri kunagise kodu lähistel Nõmmes. Seitsmendat korda peetava unikaalse vabaõhuvõistluse puhul saatis tervituse ka FIDE president Kirsan Iljumžinov.

Täiskasvanud: 1. Tarvo Seeman [6,5p], 2. Andrei Šiškov [6,5p], 3. Sergei Neff [6p].

Noored: 1. Nikita Slavinski [6,5p], 2. Artur Mihhailov [6p], 3. Marko Taro [6p].

Tallinna Maleklubi vabariiklik noorte kiirturniiride sari 2017

Koondtabelid 8 etapi järel: A-turniir | B-turniir | C-turniir

Vabariikliku noorteturniiride viimane, otsustav etapp toimub 1. juunil Paul Kerese Malemajas algusega kell 11.00 (registreerimine kuni 10.30). Iga grupi parimale on auhinnaks ChessBase 14 maleprogramm.

Enne viimast etappi on koondarvestuse liidrid:

A: 1. Ostap Mertins (Tallinna MK) 2.-3. Vladimir Dukov (MA Vabaettur) ja Oliver Mäesalu (Tartu Kalev). Parim neiu: Sofyia Orlova (Tallinna MK)

B: 1. Rondo Mikko (Pärnu Linna SK), 2. Igor Snitsarenko (MA Vabaettur), 3. Nikita Slavinski (Tõnu Truusi MKK). Parim neiu: Sofia Barkaševa (Malekool 64)

C:  U16: 1. Georg Aleksander Pedoson (MA Vabaettur), 2. Grete Olde (Tallinna MK), 3. Liina Tõnso (MA Vabaettur). Parim neiu Jenna Jõerand (MK Areng).

U12: 1. Nikita Rõtšagov (Malekool 64), 2. Vladislav Nazarov (MK Lootus), 3. Sofia Blokhin (Tallinna MK). Parim neiu Carolina Sade (Tallinna MK).

Valga meistrivõistlused kiirmales, Valka 20.05

tabel

Mehed: 1. Guntars Bondars (Valga MK) [5,5p], Kalle Peebo (Tartu Kalev) [5,5p], 3. Gundars Šmits (LAT) [5p].

Naised: 1. Silvi Salupere (Tartu) [4p], 2. Jevgenija Briede (LAT) [4p], 3. Vera Mikijanska (LAT)[4p].