NOORTE SARI SÜGIS 2017; IV etapp - Jüri Randviiru 90. sünniaastapäeva noorteturniir, Tallinn 18.11.

A-turniir | B-turniir | C-turniir | D-turniir

A-turniir: 1.-2. Vladimir Dukov (MA Vabaettur) ja Fredi Karis (Tartu Kalev) [6p]. 3.-4. Oliver Mäesalu (Tartu Kalev) ja Ilja Snitsarenko (MA Vabaettur) [5p].

B-turniir: 1.-2. Nikita Slavinski (Tõnu Truusi MKK) ja Ostap Mertins (Tallinna MK) [6,5p]. 3.-4. Arseni Pronin (MA Vabaettur) ja Uku Schneider (Tallinna MK) [5p].

C-turniir: 1. Nikita Rõtšagov (Malekool 64) [6p]. 2. Hannes Tõnso (MA Vabaettur) [5,5p]. 3. Ott Robert Luik (MA Vabaettur) [5p].

D-turniir: 1. Georg Aleksander Pedoson (MA Vabaettur) [7p]. 2.-4. Grete Olde (Tallinna MK), Margareth Olde (Tallinna MK) ja Igor Snitsarenko (MA Vabaettur) [5p].

Võistluste parimatele pani auhinnad välja SK Reval-Sport, sh U18 vanuseklassi parimale on auhinnaks 30 päevane limiteerimata ajaga kuukaart spordiklubi ja veekeskuse külastuseks. Lisaks on iga vanusegrupi parimale noormehele ja neiule auhinnaks Reval-Spordi veekeskuse perepakett (2 täiskasvanut + 2 last)

Sarja järgmine etapp toimub 9.-10. detsembril.

Isadepäeva turniir 2017, Kilingi-Nõmme 11.11.

tabel

1. Hendrik Olde / Grete Olde [10,5p]. 2. Margareth Olde / Karl Erik Olde [9,5p]. 3. Timo Tamm / Randar Rätsep [9,5p].

 

Aksel Rei 75!

Täna tähistab 75. sünnipäeva teenekas maletreener, alati abivalmis ja ettevõtlik Aksel Rei.

 

Aksel, palju õnne sulle kogu malerahva poolt!

FIDE World Junior and Girls Under 20 Chess Championship 2017, Itaalia 12.11. - 26.11.

chess-results.com | ametlik koduleht

2017. aasta juunioride maailmameistrivõistlused (WJCC2017) toimusid Itaalias Tarvisios. Eestist osales GM Ottomar Ladva.

1. Aryan Tari (NOR) [8,5p]. 2. Manuel Petrosyan (ARM) [8,5p]. 3. Chithambaram Vr. Aravindh (IND) [8,5p]... 61. Ottomar Ladva (EST) [6p].

Euroopa kiir- ja välkmale meistrivõistlused toimuvad taas Eestis!

Kreekas toimus 2.-4. novembril  2. ECU kongress, kus otsustati 2019. aasta Euroopa tiitlivõistluste korraldusõigused. Eesti Maleliit esitas taotluse kahe tiitlivõistluse korraldamiseks -  Euroopa noorte kiir- ja välkmale MV-d (U8-U18 vanuseklass) ning Euroopa täiskasvanute kiir- ja välkmale MV-d. Kui täiskasvanute osas meile vastaskandidaati ei olnud, siis noorte EM-i korraldusõigust soovis ka Montenegro ning kongressil toimunud salajasel hääletusel võitis korraldusõiguse EML tulemusega 29 : 13. Eesti puhul tõsteti esile eelkõige väga häid võistlus- ja majutustingimusi ning suurepärast korraldust.

See on tunnustus kogu meie korraldusmeeskonnale (sh. abilised, kohtunikud, maletajad, vabatahtlikud, EML-i nõukogu, juhatus, jne) ja toetajatele/sponsoritele, kes tegid väga head tööd 2016. a Euroopa täiskasvanute kiir- ja välkmale MV-te ning 2014. a Euroopa noorte kiir- ja välkmale MV-te läbiviimisel Tallinnas. Suur tänu kõigile!

2016. a EM-i info: http://www.maleliit.ee/eurapid2016/

41. A.Hammeri mälestusturniir, Kohila 28.10.

tabel

1. Hendrik Olde (Rapla MK) [6p]. 2.-3. Agu Kipso (Rapla MK) ja Anatoli Dzjuba (Kohila) [5,5p].

Läänemere maletähed 2017, Narva 05.11. - 10.11.

chess-results.com | välkturniir | SK Maletäht | programm

5.-11. novembril toimus Narvas Narva Laste Loomemajas  kaheksandat korda rahvusvaheline võistkondlik noorteturniir "Läänemere maletähed". Turniiril osalesid võistkonnad Leedust, Lätist, Soomest, Venemaalt ja kaks Eesti võistkonda.

1. Venemaa (Sankt-Peterburg); 2. Leedu; 3. Eesti-1; 4. Läti; 5. Soome; 6. Eesti-2

Lisaks võistkonnavõistlusele toimus 7.novembril välkturniir:

1. Lukas Stauskas (LTU) 8p; 2.-4 . Daniil Golikov (RUS), Kirill Chukavin (Eesti-1) ja Dmitrijs Tokranovs (LAT) 7p.

AVRO-38​ ​mälestusturniir​ ​kiir​ ​–​ ​ja​ ​välkmales 2017, Tartu 04.11. - 05.11.

kiirturniir | välkturniir

Kiirturniir: 1. Igor Švõrjov (Tõnu Truusi MKK) [6,5p]. 2. Aleksander Volodin (MA Vabaettur) [6p]. 3.-4. Kaarel Nestor (SK Reval-Sport) ja Andrei Šiškov (Tõnu Truusi MKK) [5,5p].

Välkturniir: 1. Sander Kukk (SK Reval-Sport) [17,5p]. 2. Aleksander Volodin (MA Vabaettur) [16,5p]. 3. Andrei Šiškov (Tõnu Truusi MKK) [15,5p].