Eesti Maleliit
Facebook
Blogi
Male kalender
Eesti reitingud
Medalid
Male reeglid
FIDE reitingud
chess-results.com

 

 

54. Ilmar Raua mälestusturniir, Viljandi 06.07. - 12.07.

võistluse koduleht - ajalugu, fotod jm info | Chess-Results | välkturniir

LIVE (Chess24.com) | Facebook

54. Ilmar Raua mälestusturniir toimub 6.-12. juulini 2020.a. Viljandi Spordikeskuses. Tänavune Ilmar Raua mälestusturniir on üksiti 8.-16. augustini 2020.a. Tallinnas toimuvate klassikalise male Eesti meeste ja naiste meistrivõistluste valikturniiriks, samuti U20 vanuseastme noormeeste ja neidude Eesti meistrivõistlusteks.

Lisaks toimus 10. juulil Viljandi Spordikeskuses Ilmar Raua mälestusturniir välkmales.

1. GM Nikita Meshkovs (Läti) [11,5p 13-st]; 2.-3. IM Tomas Laurusas (Leedu) ja GM Aleksandr Volodin (SK Diagonaal) [10p].

Meediakajastus:

Sakala: "Viljandis tuleb kaks mainekat maleturniiri"

ERR Sport: "Viljandis võtab mõõtu Baltikumi maleparemik"

ERR Sport: "Viljandi maleturniir jätkub lätlaste juhtimisel"

ERR Sport: "Viljandis jätkub malevõistlus Arturs Neiksansi juhtimisel"

ERR Sport: "Külaots: Raua turniir on klassikalises males kindlasti number üks Eestis"

Tulemused Chess-Resultsist

Ilmar Raud Memorial Tournament Viljandi, July 6-12 2020
voor: 8
1
Neiksans Arturs 2557
½ - ½
Laurusas Tomas 2511
2
Sepp Olav 2410
5
½ - ½
Meshkovs Nikita 2582
3
Kulaots Kaido 2524
5
½ - ½
5
Chukavin Kirill 2345
4
Shishkov Andrei 2390
5
½ - ½
Volodin Aleksandr 2497
5
Vorobjov Pavel 2269
0 - 1
Miezis Normunds 2489
6
Seeman Tarvo 2415
1 - 0
Keso Elias 2300
7
Kiik Kalle 2386
1 - 0
Haavamae Henrik 2210
8
Valner Uku 2302
½ - ½
Pohjala Henri 2358
9
Haitin Ilja 2357
1 - 0
Olde Margareth 2205
10
Nyysti Sampsa 2338
½ - ½
Pedmanson Herman 1767
voor: 9
1
Miezis Normunds 2489
7
Neiksans Arturs 2557
2
Meshkovs Nikita 2582
6
Seeman Tarvo 2415
3
Laurusas Tomas 2511
6
Kiik Kalle 2386
4
Kulaots Kaido 2524
Sepp Olav 2410
5
Chukavin Kirill 2345
Shishkov Andrei 2390
6
Pohjala Henri 2358
5
Haitin Ilja 2357
7
Volodin Aleksandr 2497
5
5
Nyysti Sampsa 2338
8
Pedmanson Herman 1767
5
5
Sakalauskas Vaidas 2335
9
Wartiovaara Oliver 2190
5
5
Valner Uku 2302
10
Kanep Meelis 2465
Haavamae Henrik 2210

 

 

In memoriam Rein Aasa (26.01.1947 - 06.07.2020)

Teatame kurbusega, et meie seast on lahkunud teenekas Raplamaa maletaja ja maleaktivist Rein Aasa. Tema maleliste saavutuste hulka kuulub kahel korral Valge Daami kiirturniiri võitjaks tulemine (aastatel 1984 ja 2002).

Sügav kaastunne lähedastele.

Valka kiirturniir, Valka 04.07.

tabel

1. Guntars Bondars (Valga MK) [6p 7-st]; 2. Maris Koops (Läti) [5,5p]; 3. Viesturs Hemmelis (Läti) [5p].

FIDE ja Eesti Maleliidu aastapäeva kiirturniir, Tallinn 18.07.

juhend

Turniir toimub 18. juulil Paul Kerese Malemajas algusega kell 10.00. Võistlusega tähistatakse Rahvusvahelise Maleföderatsiooni FIDE asutamise aastapäeva ning samuti tagantjärgi 30 aasta möödumist Eesti Maleliidu taasasutamisest 31. märtsil 1990, mida märtsi lõpus polnud koroonaviiruse pandeemiast tingitud eriolukorra tõttu võimalik väärikalt tähistada.

Eesti noortekoondise treeninglaager, Madsa 03.08. - 08.08.

info (pdf)

Eesti Maleliidu ja Tartu Spordiseltsi Kalev koostöös korraldatav noortekoondise treeninglaager toimub 3.-8. augustini Madsa Spordi- ja Puhkekeskuses. Laagris tegutsevad Eesti noortekoondise treenerid ning seal on 40 kohta. Täpsem info korralduse ja registreerimise kohta on leitav ülaltoodud lingilt.

Eesti U14 ja U8 noorte MV 2020, Tartu 16.07. - 19.07.

Eesti noorte 2020. aasta meistrivõistluste üldjuhend

2020. aasta U14 ja U8 vanusekategooriate meistrivõistlused mängitakse 16.-19. juulil Tartus Mart Reiniku Koolis (Vanemuise 48).

Elu24: "Kivimäelt sirgunud sajandi parim kirimaletaja: Malemaja tegime saapalaost!"

artikkel (elu24.ee)

Kahekordne kirimale maailmameister ja Rahvusvahelise Kirimaleliidu (ICCF) poolt 20. sajandi parimaks kirimaletajaks valitud Tõnu Õim meenutab Elu24-le oma karjääri eredamaid seikasid.

Lev Braschinsky 10. mälestusturniir kiirmales, Viljandi 04.07.

Chess-Results 

fotogalerii (Madis Staub)

fotogalerii (Rakvere MK Facebook)

Sakala: "Lev Braschinskyt tuli Viljandisse malemänguga meenutama üle saja maletaja"

1.-2. GM Kaido Külaots (Kaido Külaotsa MK) ja GM Ottomar Ladva (Tõnu Truusi MKK) [7p 8-st]; 3.-6. IM Tarvo Seeman (Pühajärve MK), Pavel Vorobjov (Tartu Kalev), Margus Sööt (Viimsi MS Apones) ja GM Aleksandr Volodin (SK Diagonaal) [6,5p].

Suurtoetajad

Eesti Olümpiakomitee Olümpiakomitee
Kultuuriministeerium Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital Eesti  Kultuurkapital
Tallinn Tallinn
Viljandi linn Viljandi linn
NG Investeeringud NG Investeeringud
Spacecom Spacecom

Toetajad

Pühajärve Pühajärve
Hotell Saaremaa Hotell Saaremaa
Alexela Alexela
Windrox grupp Windrox grupp
Rahva Raamat Rahva Raamat
Advokaadibüroo Triniti Advokaadibüroo Triniti
ChessBase ChessBase

Eraisikud

raamita
raamita