Eesti Maleliit
Facebook
Blogi
Male kalender
Eesti reitingud
Medalid
Male reeglid
FIDE reitingud
chess-results.com

 

 

Saaremaa I malefestival, Kuressaare 18.09. - 20.09.

juhend | regulations (en) | Facebook

Chess-Results: välkturniir | kiirturniir | lasteturniir

MTÜ Treeningpartner korraldas koostöös Eesti Maleliidu ja Saaremaa valla ning sponsoritega 18.-20.09 Kuressaares ja Mändjalas Saaremaa I malefestivali. 18. septembril toimus välkturniir ning 19.-20. septembril kiirturniir. Lisaks toimusid simultaanid ja lasteturniir.

Kaasa mängis Eesti naiste ja meeste maleparemik, samuti mitmed avaliku elu tuntud inimesed ja välismaa suurmeistrid. Enne festivali toimus alates 14. septembrist Mändjalas Saaremaa SPA hotellis Eesti malekoondise treeninglaager.

Välkturniir: 1.-2. GM Jaan Ehlvest (Võru MK) ja GM Daniel Fridman (Saksamaa) [9p 11-st]; 3.-4. GM Paulius Pultinevicius (Leedu) ja GM Kaido Külaots (Kaido Külaotsa MK) [8p].

Kiirturniir: 1. GM Daniel Fridman (Saksamaa) [9p 11-st]; 2. GM Nikita Meshkovs (Läti) [8,5p]; 3.-5. GM Paulius Pultinevicius (Leedu), GM Toms Kantans (Läti) ja FM Kirill Chukavin (Tallinna MK) [8p].

Meediakajastus:

Saarte Hääl: "Tipptasemel maleturniir toob suurmeistrid Saaremaale"

Saarte Hääl: "Saaremaa malefestivalil mängib ka Jaan Ehlvest"

Saarte Hääl: "Saaremaa malefestivalil istub laudade taha sada mängijat"

Saarte Hääl: "Saarlased said Jaan Ehlvesti vastu kaks viiki"

Saarte Hääl: "Saaremaa malefestivalil mängib mitu suurmeistrit"

Saarte Hääl: "Saaremaa I Malefestivali välkmale võitis Jaan Ehlvest" (uudis + fotogalerii)

ERR Sport: "Jaan Ehlvest võitis Saaremaa I malefestivalil välkmale"

Saarte Hääl: "Malefestivali võit läks Saksamaale" (uudis + fotogalerii)

ERR Sport: "Saaremaa malefestivali kiirturniiri võitis suurmeister Daniel Fridman"

Lääne-Virumaa male-kabe mitmevõistlus, Rakvere 20.09.

tulemused: koondtabel | male | kabe

info ja fotogalerii Rakvere Maleklubi Facebooki lehel

Male: 1. Eino Vaher (Rakvere MK) [14,5p 15-st]; 2. Janek Parviste (Rakvere MK) [14p]; 3. Kalev Pagar (Rakvere MK) [13p].

Koondarvestus: 1. Eino Vaher (Rakvere MK); 2. Kalev Pagar (Rakvere MK); 3. Janek Parviste (Rakvere MK).

50+ „Kristiine SÜGIS“ välkturniirid, Tallinn 02.10. - 17.12.

juhend (pdf)

Tallinna Maleklubi koostöös Paul Kerese nimelise Nõmme Maleklubiga ning Kristiine Linnaosa Valitsuse ja Tallinna Puuetega Inimeste Koja toel alustab 2. oktoobril traditsioonilist 50+ maletajate välkturniiride sarja "Kristiine SÜGIS 2020".

Sarjas toimub kokku 12 turniiri ning need viiakse läbi Tallinna Puuetega Inimeste Koja hoovimajas (Endla 59) igal reedel (2. okt - 18. dets) algusega kell 17.20.

Malemaja välkturniiride sari seenioridele - III etapp, Tallinn 21.09.

Chess-Results

koondtabel

eelmised etapid: I | II

1.-2. WGM Tatjana Fomina (Võru MK) ja Sergei Neff (Kadrioru MK) [7p 9-st]; 3. Stepan Ivanov (Tallinn) [6p].

Maletreenerite EKR 4 erialane koolitus 25.09. - 27.09.

koolituse kava (pdf)

EOK maletreenerite kutsekomisjoni koosseis | Eesti spordiregistri maletreenerite alamandmekogu

Koolitus toimub 25. kuni 27. septembril. Seoses eriolukorraga on plaanitud korraldada koolitus Paul Kerese nimelises Malemajas (Vene tn 29, Tallinn) ning paralleelselt toimub ka LIVE-ülekanne, YouTube'i platvormi kaudu (liituda saavad vaid need kes on registreerunud). Küsimusi saab lektoritele esitada ka online teel (chat-i kaudu).

Täpsem sisu ja ajakava on toodud ülalolevas pdf-failis. Oktoobrikuus on plaanis korraldada ka EKR 3 ja EKR 4 kutsete eksamid ning kutsete taastõendamise eksamid.

Registreerimine ja lisainfo: Igor Krupenski (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 58003989).

Eesti noorte 2020. aasta kiirmale meistrivõistlused, Paide 19.09.

juhend

Chess-Results:

Noormehed: U8 | U10 | U12 | U14 | U16 | U18

Neiud: U8 | U10 | U12 | U14 | U18

fotogalerii (Rainer Raud)

Järva Teataja: "Noormaletajad kogunevad Paidesse"

Pärnu Postimees: "Kümneaastane Hans-Georg Köösel krooniti Eesti meistriks"

U18 noormehed: 1. Mirko Lainevool (Rae Huvialakool) [4,5p 6-st]; 2. Tanel Kuldmaa (Kohtla-Järve SK Kalev) [3p]; 3. Andrei Švedov (MK Lootus) [2,5p].

U18 neiud: 1. Elizavetta Bitkova (MK Lootus) [3p 4-st]; 2. Diana Beljajeva (MK Lootus) [1p].

U16 noormehed: 1. Herman Pedmanson (Tartu Kalev) [7p 7-st]; 2. Ardi Raag (MK Kaksikodad) [5p]; 3. Rihard Aga (Narva SK Maletäht) [4,5p].

U14 noormehed: 1. Tormi Kull (Rae Huvialakool) [6p 7-st]; 2. Arseni Nikitin (Narva SK Maletäht) [5,5p]; 3. Daniil Šnurov (MA Vabaettur) [5,5p].

U14 neiud: 1. Marina Levchenko (MA Vabaettur) [6p 7-st]; 2. Sofia Blokhin (MK Vektor) [5,5p]; 3.-4. Arina Poluektova (Narva SK Maletäht) ja Jekaterina Smirnova (MK Lootus) [5p].

Kõikide lisanäitajate võrdsuse alusel anti välja kaks pronksmedalit..

U12 noormehed: 1. Anton Rõtšagov (Malekool 64) [7p 7-st]; 2. Lev Sizov (SK Valge Ratsu) [6p]; 3. Andrei Dudakov (MK Kaksikodad) [5p].

U12 neiud: 1. Maria Ioanna Haapsal (Tallinna MK) [6p 6-st]; 2. Varvara Rogaten (Narva SK Maletäht) [5p]; 3. Eva Šadrina (Tallinna MK) [4p].

U10 noormehed: 1. Hans-Georg Köösel (Pärnu Spordikool) [5,5p]; 2. Aaron Rajandu (Tallinna Nõmme Huvikool) [5,5p]; 3. Ilja Snitsarenko (MA Vabaettur) [5p].

Esikoha selgitamiseks toimus H.-G. Kööseli ja A. Rajandu vahel kahepartiiline järelmatš välkmales, mille võitis Köösel 2-0.

U10 neiud: 1. Nadežda Pritulina (SK Vallge Ratsu) [7p 7-st]; 2. Sofiya Orlova (MK Vektor) [5p]; 3. Elo-Mirtel Luik (MK Kaksikodad) [5p].

U8 noormehed: 1. Jaromir Krivenko (MK Areng) [5,5p 7-st]; 2. Denis Ivanov (MK Areng) [5,5p]; 3. Artjom Gvozdev (Kohtla-Järve SK) [5p].

Esikoha selgitamiseks toimus J. Krivenko ja D. Ivanovi vahel kahepartiiline järelmatš välkmales, mis lõppes 1-1 viigiga. Seejärel mängitud armageddon-partii võitis Krivenko.

U8 neiud: 1. Marta Korstin (Narva SK Maletäht) [7p 7-st]; 2. Linda-Alisia Lagoda (Kohtla-Järve SK Kalev) [6p]; 3. Nora Toomast (MK Areng) [4,5p].

6. Tallinna MK kiirturniiride sari SÜGIS 2020 - II etapp, Vint.ee 20.09.

tabelid ja pgn (Vint.ee): A-turniir | B-turniir | C-turniir

I etapi tulemused

A-turniir: 1. Sofia Blokhin (MK Vektor) [4,5p 5-st]; 2. Tormi Kull (Rae Huvialakool) [4p]; 3. Karl Mattias Kokk (Tallinna MK) [3,5p].

B-turniir: 1.-3. Hans-Georg Köösel (Pärnu Spordikool), Andrei Dudakov (MK Kaksikodad) ja Rasmus Pallum (Rae Huvialakool) [6p 7-st].

C-turniir: 1. Georg Blokhin (MK Vektor) [7p 7-st]; 2.-4. Andero Punning (Tartu Kalev), Erik Kuznetsov (Rae Huvialakool) ja Aleksander Lillepruun (Vanalinna Hariduskolleegium) [4,5p].

Suurtoetajad

Eesti Olümpiakomitee Olümpiakomitee
Kultuuriministeerium Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital Eesti  Kultuurkapital
Tallinn Tallinn
Viljandi linn Viljandi linn
NG Investeeringud NG Investeeringud
Spacecom Spacecom

Toetajad

Pühajärve Pühajärve
Hotell Saaremaa Hotell Saaremaa
Alexela Alexela
Windrox grupp Windrox grupp
Rahva Raamat Rahva Raamat
Advokaadibüroo Triniti Advokaadibüroo Triniti
ChessBase ChessBase

Eraisikud

raamita
raamita