Eesti Maleliit
Facebook
Sari EV-100
Male kalender
Eesti reitingud
Medalid
Male reeglid
FIDE reitingud
chess-results.com

 

 

2020. aasta kalenderplaani koostamine ja noorte meistrivõistluste üldjuhendi projekt

Eesti noorte 2020. aasta meistrivõistluste üldjuhendi projekt

Eesti Maleliit koostab 2020. aasta kalenderplaani, palume maleklubidel edastada oma 2020. aasta võistluste korraldamise plaanid hiljemalt 30. detsembriks 2019.a. Seejärel teeb alaliidu juhtkond kalenderplaani, kus võimalusel oleks võimalikult vähe kattumisi erinevate võistluste toimumise aegades.

Tänaseks on paika pandud ka Eesti klassikalise male meistrivõistluste toimumise ajad - individuaalturniirid toimuvad järgmise ajakava kohaselt:

30.03-5.04.2020 Tallinn, Eesti meeste/naiste MV, sh juunioride U20 MV;
23.01-26.01.2020 Tallinn, Eesti U12/U18 meistrivõistlused;
27.02.-1.03.2020 Narva, Eesti U10/U16 meistrivõistlused;
18.04-21.04.2020 Tartu/Madsa, Eesti U8/U14 meistrivõistlused.

Lisatud on ka Eesti noorte 2020. aasta meistrivõistluste üldjuhendi projekt, palume maleklubide poolset tagasisidet sellele hiljemalt 30. detsembriks 2019.a. Seejärel tehakse vajadusel üldjuhendis väiksemaid parandusi, täiendusi. Üldjuhendis toodud võistluste kuupäevad on kokku lepitud.

Klubide ettepanekud kalenderplaani osas palume saata See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

European Rapid and Blitz Chess Championships, Tallinn 04.12. - 08.12.

võistluse koduleht | Chess-results | LIVE (chess24.com) | uudis ERRis 

Pärnu Postimees: "Kaido Külaotsa lahutas Euroopa meistritiitlist kaks partiid"

Kokkuvõte Euroopa Maleliidu kodulehel 

Eesti Maleliidu fotogalerii

kiirmalevõistluse pildigalerii (autorid Rainer Raud ja Ott Aleksander Raud)

välkmalevõistluse pildigalerii (autorid Rainer Raud ja Ott Aleksander Raud)

Team Estonia simultaan toetajatele (fotode autorid Rainer Raud ja Ott Aleksander Raud)

2019. aasta Euroopa  kiir- ja välkmale meistrivõistlused toimusid 04.12. - 08.12. Tallinnas  Original Sokos Hotel Viru konverentsiruumides. Kiirturniir mängiti 5.-6. detsembril ja välkturniir 7. detsembril.

Kiirmale: 1. Gabriel Sargissian (Armeenia) [10,5p 13-st]; 2. Rauf Mamedov (Aserbaidžaan) [10,5p]; 3. Alexander Riazantsev (Venemaa) [10.5p].

Välkmale: 1. Igor Lysyj (Venemaa) [17p 22-st]; 2. Zaven Andriasian (Armeenia) [17p]; 3. Andrey Esipenko (Venemaa) [17p].

European Youth Rapid and Blitz Chess Championships, Tallinn 30.11. - 04.12.

võistluse koduleht | Chess-results | LIVE (chess24.com) | Eesti Maleliidu pildigalerii | Pildigalerii (Rainer Raud)

ülesannete lahendamise võistluse tulemused

Kokkuvõte Euroopa Maleliidu kodulehel

2019. aasta Euroopa noorte kiir- ja välkmale meistrivõistlused toimusid 30.11. - 04.12. Tallinnas  Original Sokos Hotel Viru konverentsiruumides. 30. novembril leidis aset ülesannete lahendamise võistlus, 1.-2. detsember toimusid kiirmale individuaalturniirid, 2. detsembril võistkondlik kiirturniir ning 3. detsembril välkmalevõistlused ja kiirmale superfinaal.

Pilistvere XXI jõuluturniir, Pilistvere 08.12.

tabel

1. Aleksander Volodin (SK Diagonaal) [7p 8-st]; 2.-3. Tarvo Seeman (Tõnu Truusi MKK) ja Meelis Kanep (Võru MK) [6,5p].

Maleklubi Areng lahtised MV 2019, Tallinn 08.12.

tabel

1.-2. Aleksander Dusman (Tallinna MK) ja Matvei Savinov (MK Areng) [6p 7-st]; 3.-4. Marta Pauline Sild (MK Areng) ja Svetlana Pritulina (SK Valge Ratsu) [5,5p].

Uusi maleraamatuid

Merike Rõtova ülevaade

Hiljuti on ilmunud kaks eestikeelset maleraamatut: "Mehed teisel pool malelauda" (autor Erik Terk) räägib Paul Kerese konkurentidest ja kolleegidest. „Pühajärve maleturniirid sõnas ja pildis“ (koostanud Ülar Lauk ja Merike Rõtova) kajastab sel aastal 20. korda toimunud Pühajärve handicap-süsteemis turniiri ajalugu, partiisid ja osavõtjate mõtteid.

Suurtoetajad

Kultuuriministeerium Kultuuriministeerium
Eesti Olümpiakomitee Olümpiakomitee
Eesti Kultuurkapital Eesti  Kultuurkapital
Tallinn Tallinn
NG Investeeringud NG Investeeringud

Toetajad

Windrox grupp Windrox grupp
Pühajärve Pühajärve
Rahva Raamat Rahva Raamat
Advokaadibüroo Triniti Advokaadibüroo Triniti