Eesti Maleliit
Facebook
Blogi
Male kalender
Eesti reitingud
Medalid
Male reeglid
FIDE reitingud
chess-results.com

Team Estonia liige

AUS SPORT

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus

KÜSI JULGELT ABI!

Päeva ülesanne

Laual klikates viiakse teid ülesande lahendamise lehele. 

X Viimsi valla malefestival, Viimsi 03.12. - 04.12.

Chess-Results: kiirmaleturniir

X Viimsi valla malefestivali turniirid toimuvad 3.-4. detsembril 2022 Viimsi Koolis (Randvere 8, Viimsi vald).

3. detsembril toimus kiirturniir kõigile soovijaile, 4. detsembril toimuvad noorteturniirid (U14, U12, U10, U8 ja U6 vanusekategooriad).

Kiirturniir: 1. IM Andrei Šiškov (Tõnu Truusi Malekoolkond) [6p 7-st]; 2. Karl Aleksander Sirp (Tartu Kalev) [5p]; 3.-7. Robert Dubrovin (MK Kuningas), Georg Aleksander Pedoson (MK Kaksikodad), Margus Sööt (Viimsi MS Apones), Anton Rõtšagov (Malekool 64) ja Daniil Šnurov (MA Vabaettur) [4,5p].

8. Tallinna Maleklubi sari "Sügis 2022" - VII etapp / Vello Kiiveri mälestusturniir, Tallinn 03.12.

Chess-Results: A-turniir | B-turniir | C-turniir

eelmiste etappide tulemused:
[I]
| [II] | [III] | [IV] | [V] | [VI]

A-turniir: 1. GM Igor Švõrjov (Tõnu Truusi Malekoolkond) [6,5p 7-st]; 2.-3. Filipp Obolonin (Malekool 64) ja Mihkel Tomson (Tartu Kalev) [5,5p].

B-turniir: 1. Ramon Mägi (MK Kaksikodad) [6,5p 7-st]; 2. Lennart Reintam (MK Gambiit) [5,5p]; 3. Sander Aasma (Rae Huvialakool) [4,5p].

C-turniir: 1. Kristofer Kais (MK Areng) [6,5p 7-st]; 2.-3. Illia Voropaiev (MK Areng) ja Andrii Pechonkin (MA Vabaettur) [5p].

Eesti Maleliidu tavamale sari noortele - 4. etapp, Tallinn 02.12. - 04.12.

Chess-Results | koondtabel (pdf)

eelmiste etappide tulemused: [1] | [2] | [3]

Eesti Maleliidu noorte tavamale sarja neljas etapp toimub 2.-4. detsembril Paul Kerese Malemajas.

XXXII rahvusvaheline kiir- ja välkmaleturniir „Meenutades Paul Kerest“, Tallinn 06.01. - 08.01.

juhend (pdf) | regulations in English (pdf)

Eesti Spordiselts Kalevi traditsiooniline rahvusvaheline kiir- ja välkmaleturniir "Meenutades Paul Kerest" toimub 6.-8. jaanuaril 2023 Tallinnas, Original Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses.

6. jaanuaril mängitakse välkturniir ja 7.-8. jaanuaril kiirturniir.

Vint.ee ja Eesti Maleliidu turniirisari 2022, Vint.ee 20.11. - 29.12.

võistlusjuhend ja tulemused | eelmise aasta sarja tulemused

Eesti Maleliit koostöös portaaliga Vint.ee korraldab 20. novembrist kuni 29. detsembrini male aastalõpu turniirisarja. 

Kuus nädalat järjest mängitakse esmaspäeviti, teisipäeviti, kolmapäeviti, neljapäeviti ja pühapäeviti algusega kell 20.00 kokku 30 turniiri, millest koondarvestuses arvestatakse 20 parema turniiri tulemusi. Turniirisarja võitjale on Eesti Maleliit välja pannud nimelise karika.

III El Llobregat Open Chess, Hispaania 30.11. - 08.12.

Chess-Results | LIVE

Sant Boi de Llobregati linnas toimuva malefestivali A-turniiril osaleb GM Kaido Külaots.

24º Open de Xadrez da Freguesia de Benfica, Portugal 01.12.

Chess-Results

Lissabonis toimunud võistlusel osales Markus Hansson

1. FM Jose Guilherme Barria Santos (Portugal) [8p 9-st]; 2. GM Daniel Hugo Campora (Argentina) [8p]; 3. IM David Silva (Angola) [7,5p]... 51. Markus Hansson (Eesti) [5,5p]. Kokku 196 osalejat.

Tartu reedene sügisene sari - V etapp, Tartu 02.12.

Chess-Results

eelmiste etappide tulemused: [1] | [2] | [3] | [4]

1.-2. Mihkel Tomson (Tartu Kalev) ja Andres Karba (Tartu Kalev) [5,5p 7-st]; 3.-4. Tanel Tiisler (Tartu Kalev) ja Mikk Kaarel Õim (Tartu Kalev) [5p].

Heikki Ots 70!

2. detsembril tähistab oma 70. sünnipäeva Põlvamaa maleorganisaator Heikki Ots.

Palju õnne!

FIDE Aid Package to Open Tournaments 2023

info ja taotlusvorm FIDE kodulehel

FIDE avaldas info oma 2023. aasta toetusmeetme kohta open-turniiridele. Toetusprogrammi kogumaht on 200 000 eurot.

Täpsem info, tingimused ja taotlusvorm on toodud ülaloleval lingil. Taotluste esitamise tähtaeg on 31. detsember 2022.

Noortespordi toetuse jagamise kriteeriumid 2023. aastaks

kriteeriumid 2023 (pdf)

Ülal on toodud maleklubidele noortespordi toetuse jagamise kriteeriumid 2023. aastaks.

Ministeeriumide maleturniir 2022, Tallinn 30.11.

Chess-Results

1. Margus Raha (MKM) [5p 5-st]; 2. Risto Jõgi (MKM) [4p]; 3. Joonas Pärenson (MKM) [3p].

50+ välkturniiride sari "Kristiine sügis`2022" - X etapp, Tallinn 28.11.

tabel (pdf) | koondtabel pärast X etappi (pdf)

eelmiste etappide tulemused: 
[I] 
| [II] | [III] | [IV] | [V] | [VI] | [VII] | [VIII] | [IX]

1. Oleg Tarakanov (Kadrioru MK) [8p 9-st]; 2. FM Hendrik Olde (Tallinna MK) [7p]; 3. Ardi Tedrema (Saue MK) [6,5p].

Suurtoetajad

Kultuuriministeerium Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital Eesti  Kultuurkapital
Tallinn Tallinn
Viljandi linn Viljandi linn
NG Investeeringud NG Investeeringud

Toetajad

Pühajärve Pühajärve
Alexela Alexela
Advokaadibüroo Triniti Advokaadibüroo Triniti
Kodumasinad Kodumasinad
Kadarbiku Kadarbiku

Eraisikud

raamita