Eesti Maleliit
Facebook
Sari EV-100
Male kalender
Eesti reitingud
Medalid
Male reeglid
FIDE reitingud
chess-results.com

Eesti Maleliit

Eesti noorte kiirmale meistrivõistlused 2018, Tallinn 14.10.

U8 | U10 | U12 | U14 | U16 | U18

U8: 1. Tigran Martirosian (Tartu Kalev) [6,5p]; 2. Hans-Georg Köösel (Pärnu Spordikool) [6,5p]; 3. Ott Oskar Lehes (Tartu Kalev) [5p].

Esikoha selgitamiseks toimus T. Martirosiani ja H.-G. Kööseli vahel kahepartiiline järelmatš välkmales, mille võitis Martirosian 2:0.

U10: 1. Andrei Dudakov (MA Vabaettur) [6,5p]; 2. Vladimir Dukov (MA Vabaettur) [5,5p]; 3. Anton Rõtšagov (Malekool 64) [5p].

U12: 1. Maksim Sadekov (Narva SK Maletäht) [6p]; 2. Arseni Nikitin (Narva SK Maletäht) [6p]; 3. Sofia Blokhin (Tallinna MK) [5p].

Esikoha selgitamiseks toimus M. Sadekovi ja A. Nikitini vahel kahepartiiline järelmatš välkmales, mis lõppes 1:1 viigiga. Sellele järgnenud armageddon-partii võitis Sadekov.

U14: 1. Deniss Andrijaškin (Narva SK Maletäht) [6p]; 2. Karl Erik Olde (Tallinna MK) [5p]; 3. Rihard Aga (Narva SK Maletäht) [5p].

U16: 1. Kirill Chukavin (Tallinna MK) [7p]; 2. Nikita Vaino (Narva SK Maletäht) [5,5p]; 3. Andrei Timošin (Kohtla-Järve SK Kalev) [5p].

U18: 1. Georg Aleksander Pedoson (MA Vabaettur) [7p]; 2. Aleksei Garanin (MK Avesta) [6p]; 3. Liina Tõnso (MA Vabaettur) [4p].

34th European Chess Club Cup, Kreeka 11.10. - 19.10.

koduleht | Chess-results | LIVE

2018. aasta Euroopa klubide meistrivõistlused toimuvad 11. kuni 19. oktoobrini Kreekas, Porto Carras Grand Resort kuurordis.

Eestist osaleb open-turniiril SK Reval-Spordi võistkond koosseisus GM Ottomar Ladva, IM Riho Liiva, Uku Valner, Sander Kukk, Kaarel Nestor, Madis Nahkur ja Ervin Liebert.

EV 100 noorte kiirturniiride sari SÜGIS 2018 - II etapp, Tallinn 13.10.

A-turniir | B-turniir | C-turniir

A-turniir: 1. Nadežda Pritulina (SK Valge Ratsu) [6p]; 2. Sofiya Orlova (Tallinna MK) [5,5p]; 3.-4. Laura Kamp (MK Areng) ja Aaron Rajandu (Nõmme Noortemaja) [4,5p].

B-turniir: 1. Vladimir Dukov (MA Vabaettur) [6p]; 2.-4. Karl Mattias Kokk (Tartu Kalev), Ostap Mertinš (Tallinna MK) ja Nikita Slavinski (Tõnu Truusi MKK) [5,5p].

C-turniir: 1.-2. Daniil Šnurov (Kohtla-Järve SK Kalev) ja Grete Olde (Tallinna MK) [5,5p]; 3.-6. Karl Erik Olde (Tallinna MK), Karl Kristofer Orgse (MA Vabaettur), Sofia Blokhin (Tallinna MK) ja Karl-Ustav Kõlar (MA Vabaettur) [5p].

Eesti mängijatele maleolümpialt kaks tiitlinormi!

43. maleolümpial Batumis täitis WIM Mai Narva naiste suurmeistri ning FM Ilja Siroš rahvusvahelise meistri normi. Lisaks omistati samal ajal toimunud FIDE kongressil Andrei Šiškovile rahvusvahelise meistri tiitel.

Harjumaa meistrivõistlused kiirmales 2018, Keila 06.10.

täiskasvanud | noored

Mehed: 1. Margus Sööt (Viimsi MS Apones) [5,5p]; 2. Toomas Valgmäe (MK Faalanks) [5,5p]; 3. Valdo Müütnik (Kadrioru MK) [5,5p].

Naised: 1. Tiina Põlendik (Kose Male-kabeklubi) [4p]; 2. Valve Vahar (Saue MK) [2,5p]; 3. Lea Vahter (Keila) [2p].

U18 noormehed: 1. Mirko Lainevool (Rae Huvialakool) [5p]; 2. Tarmo Kasak (Vanad Olümpiaalad) [5p]; 3. Robert Barinov (Malekool 64) [5p].

U18 neiud: 1. Kristiina Liiv (Tallinna MK) [5,5p]; 2. Kairit Kristin Sonn (Ruila) [3p];

U14 noormehed: 1. Tormi Kull (Rae Huvialakool) [5,5p]; 2. Paul Kang (Saku MK) [5p]; 3. Lem-Leonhard Roots (Rae Huvialakool) [5p].

U14 neiud: 1. Laureta Tammepõld (Rae Huvialakool) [4p]; 2. Karoliina Liiv (MK Areng) [4p]; 3. Annabel Joakit (Rae Huvialakool) [3,5p].

U10 noormehed: 1. Vladimir Dukov (MA Vabaettur) [7p]; 2. Rasmus Pallum (Rae Huvialakool) [5,5p]; 3. Oliver Hajanen (Rae Huvialakool) [4p].

U10 neiud: 1. Maria Ioanna Haapsal (Tallinna MK) [4,5p]; 2. Karmen Liiv (Tallinna MK) [2,5p]; 3. Cathleen Alloja (Rae Huvialakool) [2p].

43rd Chess Olympiad, Gruusia 23.09. - 06.10.

koduleht | LIVE (mehed) | LIVE (naised) | Chess-results | Facebook | Fotod (David Llada) | Eesti koondise fotod | Monika Tsõganova fotod

43. maleolümpia toimub 23. septembrist 6. oktoobrini Gruusias Batumis.

Mehed: 1. Hiina; 2. Ameerika Ühendriigid; 3. Venemaa;... 54. Eesti. Kokku osales 185 võistkonda.

Naised: 1. Hiina; 2. Gruusia 1; 3. Ukraina;... 42. Eesti. Kokku osales 151 võistkonda

Eestit esindasid meeste koondises GM Kaido Külaots, GM Ottomar Ladva, GM Aleksandr Volodin, FM Ilja Siroš, ning Henrik Haavamäe ja naiste koondises WIM Mai Narva, WFM Margareth Olde, WIM Monika Tsõganova, WFM Triin Narva ning Grete Olde. Eesti koondise treener oli GM Jaan Ehlvest, kapteni ja delegatsiooni juht  Kaarel Nestor.

Eesti koondise ettevalmistust ja osalemist 43. maleolümpial Batumis toetasid Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Olümpiakomitee, AS Alexela, SPARTA Spordiselts, Eesti Lennundusmuuseum, Windrox Grupp OÜ, Pühajärve Puhkekeskus, AS Sportland, AS Jalajälg, Andrei Korobeinik.

Suurtoetajad

Kultuuriministeerium Kultuuriministeerium
Hasartmängumaksu Nõukogu Hasartmängumaksu Nõukogu
Eesti Olümpiakomitee Olümpiakomitee
Eesti Kultuurkapital Eesti  Kultuurkapital
Tallinn Tallinn

Toetajad

Tolaram grupp Tolaram grupp
Mainor Ülemiste Mainor Ülemiste
Alexela Alexela
Grid Group Grid Group
Eesti Lennundusmuuseum Eesti Lennundusmuuseum
Sparta Sparta
Windrox grupp Windrox grupp
Pühajärve Pühajärve
Corpore Corpore