Eesti Maleliit
EML Facebook
Sari EV-100
Male kalender
Eesti reitingud
Tiitlivõistluste tulemused
Male reeglid
FIDE reitingud
chess-results.com

Eesti Maleliit

Baltic Zonal Tournament FIDE Presidential K. Ilyumzhinov Cup’s 2018, Tallinn 14.05. - 20.05.

Chess-Results | LIVE | Chess24 | ChessBase

Balti tsooniturniiri esimene osavõistlus toimus 14.-20. mai Tallinnas Paul Kerese Malemajas. 

1. Igor Kovalenko (LAT) [7p]; 2. Tomas Laurusas (LTU) [6p]; 3.-7. Arturs Neikšans (LAT), Ilmars Starostits (LAT), Šarunas Šulskis (LTU), Normunds Miezis (LAT) ja Meelis Kanep (EST) [5,5p].

Kokku kolmest etapist koosnevas sarjas osaleb igal turniiril 24 võistlejat (8 igast Balti riigist) ning üldarvestuse võitja pääseb 2019. aasta Maailma Karikale. 

Balti tsooniturniiri teine etapp toimub 14.-20. juuni Leedus Palangas ning kolmas 9.-15. juuli Lätis Liepajas.

Eesti U16 ja U10 noorte meistrivõistlused 2018, Pärnu 17.05. - 20.05.

U16 noormehed | U16 neiud | U10 noormehed | U10 neiud

U16 noormehed: 1. Anastassia Sinitsõna (Malekool 64) [6p]; 2. Andrei Timošin (Kohtla-Järve SK Kalev) [5,5p]; 3. Georg Aleksander Pedoson (MA Vabaettur) [5p].

U16 neiud: 1. Grete Olde (Tallinna MK) [7p]; 2. Marta Pauliine Sild (MK Areng) [4,5p]; 3. Kristiina Liiv (Tallinna MK) [4,5p].

U10 noormehed: 1. Vladimir Dukov (MA Vabaettur) [6,5p]; 2. Andrei Dudakov (MA Vabaettur) [5,5p]; 3. Ostap Mertinš (Tallinna MK) [5,5p].

U10 neiud: 1. Eva Šadrina (Tallinna MK) [6p]; 1. Sofia Barkaševa (Malekool 64) [6p]; 3. Maria Ioanna Haapsal (Tallinna MK) [5p].

U10 neidude võitja selgitamiseks peetud järelmatš E. Šadrina ning S. Barkaševa vahel lõppes 1:1 viigiga. Kõigi lisanäitajate võrdsuse alusel anti välja kaks kuldmedalit.

 

Saaremaa Malekuninganna 27.karikaturniir, Kuressaare 18.05. - 20.05.

tabel

1. Heda Kruusiauk (Tõnu Truusi MKK) [4,5p]; 2. Merike Rõtova (SK Reval-Sport) [3,5p]; 3. Tiina Põlendik (Kose) [3p].

Eesti meistrivõistlused male-kabe mitmevõistluses 2018, Rakvere 19.05.

tabel

Eesti meistrivõistlustel male-kabe mitmevõistluses sai meestest esikoha mitmekordne mõttemängude maailmameister Andres Kuusk (Tartu Kalev, 12p) Gert Elmaste (MK Faalanks, 11p) ja Eino Vaheri (Rakvere MK, 10p) ees.

Naistest olid kolm paremat Karmen Viikmaa (Tartu, 8p), Marju Valmsen (Vanad Olümpiaalad, 8p) ja Aalo Põvvat (Tartu 7,5p).

Samal ajal toimunud Lääne-Virumaa meistrivõitlustel koolinoortele osutus poistest parimaks Märt Rämmar (Vinni-Pajustu Gümnaasium, 7,5p) Daniel Kikkasse (Vinni Gümnaasium, 7,5p) ja Siim Mõistliku (Väike-Maarja Gümnaasium, 7p) ees. Tüdrukutest oli parim Loore Laeks (Rakvere, 7p) Lisette Nurgamaa (Vinni-Pajusti Gümnaasium, 6p) ja Mirtel Römeri (Kadrina Keskkool, 5p) ees.

Kokku osales 46 mõttesportlast, neist 20 koolinoort.

XXXIV SELL 2018 Tartu Student Games, Tartu 18.05. - 19.05.

maleturniir | SELL 2018 koduleht

SELL-i mängud on 12 alast koosnev rahvusvaheline spordiüritus, kus osalevad Eesti, Leedu, Läti ja Soome ülikoolide tudengid. Tänavu 34. korda läbi viidavad võistlused peeti esimest korda aastal 1923.

Maleturniir: 1. Yiye Wang (Hiina) [7,5p]; 2. Shanglei Lu (Hiina) [7p]; 3. Chen Wang (Hiina) [6,5p]... 7. Eke Tominga (Eesti) [4,5p].

EV 100 noorte kiirturniiride sari`2018 (VII etapp), Tallinn 13.05.

A-turniir | B-turniir | C-turniir

A-turniir: 1. Aaron Rajandu (Nõmme Noortemaja) [6p]; 2.-3. Roman Stepanov (MA Vabaettur) ja Laura Kamp (MK Areng) [5p].

B-turniir: 1. Karl Mattias Kokk (Tartu Kalev) [6,5p]; 2. Ostap Mertinš (Tallinna MK) [5,5p]; 3.-5. Vladimir Dukov (MA Vabaettur), Tormi Kull (Rae Huvikool) ja Marko Taro (MA Vabaettur) [5p].

C-turniir: 1. Grete Olde (Tallinna MK) [7p]; 2.-4. Sofia Blokhin (Tallinna MK), Liina Tõnso (MA Vabaettur) ja Igor Snitsarenko (MA Vabaettur) [5p].

Sarja viimane osavõistlus toimub 2.-3. juunil Madsa Spordi- ja Puhkekeskuses Otepää vallas.

Veebimajutus

Eenet Eenet

Suurtoetajad

Kultuuriministeerium Kultuuriministeerium
Hasartmängumaksu Nõukogu Hasartmängumaksu Nõukogu
Eesti Olümpiakomitee Olümpiakomitee
Eesti Kultuurkapital Eesti  Kultuurkapital
Tallinn Tallinn
Pärnu Pärnu

Toetajad

Swedbank Swedbank
Mainor Ülemiste Mainor Ülemiste
Meriton Tallinn Meriton Tallinn
Värska Vesi Värska Vesi
Eesti Lennundusmuuseum Eesti Lennundusmuuseum
Corpore Corpore

Valga meistrivõistlused välkmales, Valka 22.04.

tabel

Mehed: 1. Guntars Bondars (Valga MK) [14p], 2. Viktors Markuss (LAT) [12p], 3. Gundars Šmits (LAT) [12p].

Neiud: 1. Triin Tammes (EST) [5p], 2. Laura Kasesalu (EST) [5p].

Parim noormees oli Aleksandrs Fedotovs (LAT) [10p].

Tags: