Eesti võitis 5. noorteturniiri "Läänemere maletähed"

ametlik koduleht | chess-results.com | fotod

16.-21. oktoobril toimus Narvas juba viiendat korda rahvusvaheline noorteturniir "Läänemere maletähed", kus osalesid Leedu, Läti, Soome, Venemaa ning Eesti kaks võistkonda, millest teise moodustasid kohalikud maletajad. Võistkonna suuruseks oli 10 mängijat (üks noormees ja üks neiu igast vanuseklassist K-10 kuni K-18).

Eesti koondises mängisid vanusegruppide kaupa: K-18 O. Ladva ja A. Hanzatjan; K-16 M. Lapidus ja E. Hanzatjan; K-14 I. Siroš ja A. Sagadijeva; K-12 J.-P. Ivanov ja A. Terebunskaja ning K-10 K. Chukavin ja J. Tkachenko.  Eesti koondise treener-esindaja oli suurmeister Igor Švõrjov.

EML-i poolt välja pandud eriauhinnad absoluutselt parima individuaalse tulemuse eest said: K. Chukavin 5 punkti 5-st ja J. Tkatšenko 5p 5-st (mõlemad Eesti -1 võistkond), Diana Belenkaja 5p 5-st (Venemaa) ning Daniel Ebeling 4,5 p 5-st (Soome).

Eesti Maleliit tänab kõiki mängijaid ning koondise treenerit eduka esinemise eest! Samuti suur aitäh korraldajatele ning personaalsed tänud Galina Moldonile (Narva Laste Loomemaja), Dmitri Vergunile (Narva Linnavalitsuse kultuuriosakond) ja Leonid Peleševile (SK Maletäht), kelle töö tulemusena on lapsed saanud endale väga hästi korraldatud malevõistluse Narvas.