Eesti Maleliit
Facebook
Blogi
Male kalender
Eesti reitingud
Medalid
Male reeglid
FIDE reitingud
chess-results.com

Team Estonia liige

AUS SPORT

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus

KÜSI JULGELT ABI!

Päeva ülesanne

Laual klikates viiakse teid ülesande lahendamise lehele. 

X Viimsi valla malefestival, Viimsi 03.12. - 04.12.

Chess-Results: kiirturniir | noorteturniirid

Madis Staubi fotogaleriid: 
kiirturniir
| noorteturniirid

X Viimsi valla malefestivali turniirid toimusid 3.-4. detsembril 2022 Viimsi Koolis.

3. detsembril toimus kiirturniir kõigile soovijaile, 4. detsembril toimusid noorteturniirid (U14, U12, U10, U8 ja U6 vanusekategooriad). Allpool on toodud tulemused:

Loe edasi...

Eesti Maleliidu tavamale sari noortele - 4. etapp, Tallinn 02.12. - 04.12.

Chess-Results | koondtabel (pdf)

eelmiste etappide tulemused: [1] | [2] | [3]

U16: 1. Rivo Nikiforov (Tõnu Truusi MKK); 2. Georg Blokhin (MK Vektor); 3. Wilhelm Lumi (Tõnu Truusi MKK)

U10: 1. Nika Istratova (Narva Keeltelütseum); 2. Kaur Pallum (Rae Huvialakool); 3. Jan Pavlov (Kadrioru MK).

Sarja viimane etapp toimub 13.-15. jaanuaril.

MK Areng meistrivõistlused kiirmales 2022, Tallinn 04.12.

Chess-Results

A-turniir: 1. Holger Jürjo (MK Areng) [6,5p 7-st]; 2. Joonas Aditya Naestema (MK Areng) [5,5p]; 3. Maksim Dotsenko (MK Areng) [5p].

B-turniir: 1. Vladyslav Voropaiev (MK Areng) [6p 7-st]; 2. Platon Kiritšenko (MK Areng) [5,5p]; 3.-4. Dario Priivits (MK Areng) ja Vadym Kochetov (MK Areng) [5p].

Aksel Rei turniirisari noortele 2022 - 6. etapp, Tartu 04.12.

Chess-Results: [A+B] | [C] | [D]

eelmiste etappide tulemused: [1] | [2] | [3] | [4] | [5]

A+B-turniir: 1.-2. Kaspar Allas (Tartu Kalev) ja Sander Lain (Tartu Kalev) [6p 7-st]; 3. Mikk Kaarel Õim (Tartu Kalev) [5,5p]

C-turniir: 1. Iakov Chernov (Kadrioru MK) [7p 7-st]; 2. Märt Mattias Alas (Tartu Kalev) [6p]; 3. Rafael Linnamägi (Tartu Kalev) [5p].

D-turniir: 1.-2. Ruudi Johannes Õim (Tartu Kalev) ja Saskia Lee Kanger (Tartu Kalev) [6p 7-st]; 3. Normet Lind (Tartu) [5p].

Pilistvere 22. jõuluturniir, Kõo 04.12.

tabel

1. Gert Elmaste (MK Faalanks) [7,5p 8-st]; 2. Dmitry Bondarenko (Tallinn) [6p]; 3.-4. Rein Ruus (Tõnu Truusi MKK) ja Rein Rooni [5,5p].

XXXII rahvusvaheline kiir- ja välkmaleturniir „Meenutades Paul Kerest“, Tallinn 06.01. - 08.01.

juhend (pdf) | regulations in English (pdf)

Eesti Spordiselts Kalevi traditsiooniline rahvusvaheline kiir- ja välkmaleturniir "Meenutades Paul Kerest" toimub 6.-8. jaanuaril 2023 Tallinnas, Original Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses.

6. jaanuaril mängitakse välkturniir ja 7.-8. jaanuaril kiirturniir.

Vint.ee ja Eesti Maleliidu turniirisari 2022, Vint.ee 20.11. - 29.12.

võistlusjuhend ja tulemused | eelmise aasta sarja tulemused

Eesti Maleliit koostöös portaaliga Vint.ee korraldab 20. novembrist kuni 29. detsembrini male aastalõpu turniirisarja. 

Kuus nädalat järjest mängitakse esmaspäeviti, teisipäeviti, kolmapäeviti, neljapäeviti ja pühapäeviti algusega kell 20.00 kokku 30 turniiri, millest koondarvestuses arvestatakse 20 parema turniiri tulemusi. Turniirisarja võitjale on Eesti Maleliit välja pannud nimelise karika.

III El Llobregat Open Chess, Hispaania 30.11. - 08.12.

Chess-Results | LIVE

Sant Boi de Llobregati linnas toimuva malefestivali A-turniiril osaleb GM Kaido Külaots.

8. Tallinna Maleklubi sari "Sügis 2022" - VII etapp / Vello Kiiveri mälestusturniir, Tallinn 03.12.

Chess-Results: A-turniir | B-turniir | C-turniir

eelmiste etappide tulemused:
[I]
| [II] | [III] | [IV] | [V] | [VI]

A-turniir: 1. GM Igor Švõrjov (Tõnu Truusi Malekoolkond) [6,5p 7-st]; 2.-3. Filipp Obolonin (Malekool 64) ja Mihkel Tomson (Tartu Kalev) [5,5p].

B-turniir: 1. Ramon Mägi (MK Kaksikodad) [6,5p 7-st]; 2. Lennart Reintam (MK Gambiit) [5,5p]; 3. Sander Aasma (Rae Huvialakool) [4,5p].

C-turniir: 1. Kristofer Kais (MK Areng) [6,5p 7-st]; 2.-3. Illia Voropaiev (MK Areng) ja Andrii Pechonkin (MA Vabaettur) [5p].

24º Open de Xadrez da Freguesia de Benfica, Portugal 01.12.

Chess-Results

Lissabonis toimunud võistlusel osales Markus Hansson

1. FM Jose Guilherme Barria Santos (Portugal) [8p 9-st]; 2. GM Daniel Hugo Campora (Argentina) [8p]; 3. IM David Silva (Angola) [7,5p]... 51. Markus Hansson (Eesti) [5,5p]. Kokku 196 osalejat.

Tartu reedene sügisene sari - V etapp, Tartu 02.12.

Chess-Results

eelmiste etappide tulemused: [1] | [2] | [3] | [4]

1.-2. Mihkel Tomson (Tartu Kalev) ja Andres Karba (Tartu Kalev) [5,5p 7-st]; 3.-4. Tanel Tiisler (Tartu Kalev) ja Mikk Kaarel Õim (Tartu Kalev) [5p].

Heikki Ots 70!

2. detsembril tähistab oma 70. sünnipäeva Põlvamaa maleorganisaator Heikki Ots.

Palju õnne!

FIDE Aid Package to Open Tournaments 2023

info ja taotlusvorm FIDE kodulehel

FIDE avaldas info oma 2023. aasta toetusmeetme kohta open-turniiridele. Toetusprogrammi kogumaht on 200 000 eurot.

Täpsem info, tingimused ja taotlusvorm on toodud ülaloleval lingil. Taotluste esitamise tähtaeg on 31. detsember 2022.

Noortespordi toetuse jagamise kriteeriumid 2023. aastaks

kriteeriumid 2023 (pdf)

Ülal on toodud maleklubidele noortespordi toetuse jagamise kriteeriumid 2023. aastaks.

Suurtoetajad

Kultuuriministeerium Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital Eesti  Kultuurkapital
Tallinn Tallinn
Viljandi linn Viljandi linn
NG Investeeringud NG Investeeringud

Toetajad

Pühajärve Pühajärve
Alexela Alexela
Advokaadibüroo Triniti Advokaadibüroo Triniti
Kodumasinad Kodumasinad
Kadarbiku Kadarbiku

Eraisikud

raamita