Suurmeister Jaan Ehlvest pääses Maailma Karikaturniirile

Suurmeister Jaan Ehlvest võitis äsja lõppenud Ameerika kontinendi meistrivõistlused ning lunastas seeläbi ka koha Maailma Karikaturniirile. Eesti males ja meedias palju kõneainet tekitanud J. Ehlvesti maleföderatsiooni vahetus kandis lõpuks vilja.

Teadaolevalt pääseb Maailma Karikaturniirile Euroopast ainult läbi Euroopa individuaalsete meistrivõistluste, kuid Ameerikas on kvalifitseerumisel MK-le mitu võimalust. Neist viimane oli just Ameerika kontinendi meistrivõistluste võitmine.

Jaan Ehlvesti enda kinnitusel oli see võistlus ka peamiseks põhjuseks, miks ta loobus Eesti esindamisest Dresdeni maleolümpial. Siinkohal lisame Ehlvesti 13. augustil saadetud ametliku vastuse EML sellekohasele pakkumisele.

Soovime Jaan Ehlvestile edu Maailma Karikaturniiril.

Tere Hendrik,

Tänan Sind pakkumise eest. Kaalusin erinevaid võimalusi, kuid rahuldavat varianti ei leidnud. Peamine põhjus on Ameerika kontinendi tshempionaat, mis algab 1. novembril.

Minu lahkumise põhjus oli mängida just nendel võistlustel ja läbi lüüa Ameerika kontingendil. Juhul kui minu individuaalne tase seda ei võimalda pole minu edasisel malekärjääril mõtet. Arvan ka ,et Eesti Maleliit peaks ergutama noori ühe kohaga maleolümpia koondises. Vanuses 14 kuni 18 aastat. Kirjutan pikemalt hiljem,

Päikest,

Jaan