II Maaja Ranniku Karikaturniir

Tabel

Kevadisel koolivaheajal toimus Mustamäe Laste Loomingu Majas juba teist korda Maaja Ranniku Karikaturniir mis oli pühendatud meie kuulsale varalahkunud naismaletajale. Turniir on korraldatud mõeldes väikestele tüdrukutele kes teevad males alles oma esimesi käike ning kellel puudub turniirikogemus ning ametlik Eesti noorte reiting. Eelmine karikaturniir innustas nii mõndagi tütarlast sedavõrd, et nad otsustasid hakata tõsisemalt tegelema malekunstiga ning on tänaseks saavutanud reitingutaseme.

Vaatamata kevadistele külmetustele osales turniiril kokku 32 tütarlast vanuses 5-11 aastat, keda juhendavad erinevad Tallinna maleõpetajad.

Turniiri kolme päeva jooksul peeti 9 vooru. Lisaks lahingupidamisele malelaual mängiti ka teisi mõttemänge, õpiti rendzut Ants Soosõrve juhendamisel, meisterdati kevadisi kompositsioone ning käidi Looduse Omnibussiga lumises Varbola linnuses. Turniiri avamisel ja lõpetamisel esinesid laulukoor Hellas, kostüümiteater Jes ja AB- kooli mudilased.

Üritus toimus tänu Tallinna Haridusametile, Mustamäe Linnaosa Valitsusele, As- Rekatole, Eesti Maaspordiliidule Jõud ning MLLM toredatele töötajatele.

Võitjakarika sai Anastassia Zahharova 9 punktiga 9st. Teise koha ning karika saavutas Katarina Kuznetsova 8p, ning kolmanda Kariina Kruglova 7 punktiga.

Kuni 8-aastaste arvestuses sai ´Parima noore¡ karika Anna Sagadijeva (6p). Järgnesid 5.Danielle Luks 6, 6.Meeri Nurk 6, 7.Kadri Eek 5, 8.Ksenia Simagina 5, 9.Saskia Rass 5, 10.Sanne Org 5, 11.Kristiina Paju 5, 12.Regina Tselik 5.

Lisaks auhinnalistele kohtadele said osalejadiplomi ja meened ka kõik teised väikesed maleprintsessid.

Tatjana Fomina, turniiri peakohtunik