Kaks turniiri Mustamäel

Mustamäe Laste Loomingu Maja Mustamäe Laste Loomingu Majas toimus hiljuti kaks suurt üritust. Sügisesel koolivaheajal osalesid lapsed projektis ´Koolivaheaeg Valge Ratsuga¡, mis on pühendatud valge ratsu skulptuurile, mis kaunistab MLLM ning mille raames toimus Valge Ratsu kabe- ja maleturniir ning kunstipäev.

Kabeturniir oli võistkondlik, milles võisid osaleda kõikide MLLM ringide õpilased. Maleturniiril osales 32 poissi-tüdrukut erinevatest linnaosadest. Esimeseks tuli Ranel Tammela tubli tulemusega 7 punkti 7-st, järgnesid Aleksandr Nartov 6 punktiga ning Juhan Jograf Siim 5 punktiga. Lauri Kubre ning Marc Maidin kogusid samuti 5 punkti. Kuni 8-aastaste osalejate arvestuses oli esimene Artur Siil, teine Mark Peðkov ning kolmas Artur Jegrafov. Kõik kogusid 4 punkti. Parim tüdruk oli 9-aastane Maria Olmann.

Traditsiooniline Isadepäeva maleturniir toimus novembri esimesel nädalavahetusel. Turniiri omapära seisneb selles, et meeskonda kuulub isa(või vanaisa) ja laps ning mängitakse ühel laual teise meeskonna vastu. Käike tehakse kordamööda, kuid mängu ajal üksteist abistada ei tohi. Osales 15 võistkonda.

Parimad olid Gerda Nõlvak isaga, Ranel Tammela isaga ning Daniil Voronov isaga. Paljudel olid kaasas ka emad ja vanaemad, kes elasid osalejatele erksalt kaasa. Kohvilaua taga vahetati elavalt mõtteid õnnestunud ja ebaõnnestunud käikude üle. Kõiki osalejaid peeti meeles toredate auhindadega.

Üritused toimusid tänu Mustamäe Linnaosavalitsuse ning Tallinna Haridusameti toetusele.

korraldaja Tatjana Fomina