IV Maaja Ranniku karikaturniir – kevadine malepidu

[ tabelid ]

Traditsiooniline Maaja Ranniku karikaturniir toimus koolivaheajal Mustamäe Laste Loomingu Majas ja pakkus rõõmu algajatele maleprintsessidele. Võisteldi kahel päeval ja kahes rühmas. Sajaprotsendilist tulemust näitasid mõlema grupi võitjad.

Kuni 11-aastaste vanuserühmas võitis 6punktiga 6st Elsa Maria Tropp, teine oli Saskia Rass 4,5p ja kolmas lisanäitajate põhjal 4 punktiga Riina Jakobson. Järgnesid Ella-Mai Matsina ja Julia Beshlebnaja (4p). Kokku mängis vanemas rühmas 17 tütarlast.

Kuni 8-aastaste võitja oli Lija Meþinskaja 6p, teiseks jäi Jekaterina Zakirova 4,5p ning kolmas oli Reene Teder 4p. Nooremas vanuserühmas oli 11 osalejat.

Mängusaalis said kõik huvilised tutvuda Maaja Rannikule pühendatud fotonäitusega, lisaks said osavõtjad infolehe, kus Maaja saavutused kirjas ning paar ilusat partiid läbimängimiseks. Traditsiooniliselt oli kavas pidulik avamine ja lõpetamine, lauamängud vaheaegadel, mahlapausid, meisterdamine. Esmakordsel oli kavas õueüritus - mänguline kepikõnni näidistund.

Karikate ja auhindade eest kõigile osavõtjatele oleme tänulikud Tallinna Haridusametile ja Mustamäe Linnaosa Valitsusele. Turniiri toetas ka AS Rekato. Rein Tammsalu peakohtuniku tööle aitasid kaasa oma Maja maleringi poisid, kes olid ametis nii mängu-, kui ka puhkesaalis.

Tatjana Fomina,
Mustamäe Laste Loomingu Maja maleringi õpetaja