- Tarmo Tuul
- Eesti uudised
ERR Sport: "Raul Rebane "Malekooli" fenomenist: vanem põlvkond mäletab seda tänaseni"
Raul Rebane meenutas "Spordipühapäeva" saates "Malekooli".
Raul Rebane meenutas "Spordipühapäeva" saates "Malekooli".
tabelid ja pgn-formaadis partiid (Vint.ee):
algkoolid | põhikoolid | gümnaasiumid
juhend, ajakava ja kõik tulemused (Vint.ee) | I etapi maleturniiride tulemused
Mõttespordi olümpiaadi teise etapi maleturniirid toimusid 15. jaanuaril 2024 portaalis Vint.ee.
Allpool on toodud individuaal- ja koolide arvestuse tulemused.
Individuaalarvestus:
Algkooli vanuseaste: 1. Tobias Reinson [7p 7-st]; 2.-9. Karl Samuel Leht, Nora Toomast, Daniel Gilan, Mihail Ploom, Konstantin Kasatkin, Erik Shirokov, Frederik Kaldoja ja Rasmus Tilling [6p].
Põhikooli vanuseaste: 1. Aaron Rajandu [6,5p 7-st]; 2.-9. Mikk Kaarel Õim, Karl Mattias Kokk, Kertu Karba, Ramon Mägi, Andrei Dudakov, Aron Sild, Hans-Georg Köösel ja Julius Anton [6p].
Gümnaasiumi vanuseaste: 1. CM Dion Krivenko [7p 7-st]; 2.-4. Illimar Kirss, Marta Pauliine Sild ja Christopher Gutmann [6p].
Koolide koondarvestus pärast II etappi:
Algkoolid: 1. Jüri Gümnaasium (717p, 22 osalejat); 2. Tääksi Kool (653p, 7 osalejat); 3. Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium (614p, 19 osalejat).
Põhikoolid: 1. Tallinna Reaalkool (657p, 24 osalejat); 2. Jüri Gümnaasium (544p, 10 osalejat); 3. Tartu Kesklinna Kool (467p, 5 osalejat).
Gümnaasiumid: 1. Pärnu Ühisgümnaasium (757p, 21 osalejat); 2. Jüri Gümnaasium (725p, 7 osalejat); 3. Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium (693p, 8 osalejat).
III etapi maleturniirid toimuvad 12. veebruaril.
1. Dmitri Vergun (Narva SK Maletäht) [12,5p 14-st]; 2. Eduard Tolmatšov (Narva SK Maletäht) [11,5p]; 3.-4. Juri Firstov (Narva SK Maletäht) ja Maksim Sadekov (Narva SK Maletäht) [11p].
Eesti Maleliidu juhatuse detsembri infokiri on leitav ülalolevalt lingilt.
fotogalerii (Tallinna MK Google Drive)
A-turniir: 1. Georg Aleksander Pedoson (MK Kaksikodad) [6,5p 7-st]; 2. Kirill Gorkov (Kadrioru MK) [6p]; 3.-4. Juri Timošin (Tallinn) ja Kaarel Nestor (SK Reval-Sport) [5,5p].
B-turniir: 1. Andero Punning (Tartu Kalev) [6,5p 7-st]; 2.-3. Igor Kharkhan (MA Vabaettur) ja Lukas Kojus (Pärnu Spordikool) [5p].
C-turniir: 1. Yurii Chyrva (MA Vabaettur) [7p 7-st]; 2.-6. Camilla Anna Rüdiger (MK Vektor), Arturn Chyrva (MA Vabaettur), Karl Seema (MK Areng), Jegor Vinogradov (MK Areng) ja Otto Lillend (Tallinna MK) [5p].
50 aastat tagasi, 1974. aasta jaanuaris läks eetrisse esimene "Malekool".
klubide MV info ja juhend kalenderplaanis
Euroopa klubide karikaturniiride üldjuhend
Anname teada, et 2024. aasta Eesti maleklubide meistrivõistluste (open ja naised) auhinnafond on täienenud ning mõlema kategooria kahele paremale võistkonnale on rahalised auhinnad.
Lisaks on allpool toodud info osalusõiguse kohta 19.-27. oktoobril Serbias toimuvatel Euroopa klubide karikaturniiridel:
-European Club Cup 2024 - osalusõigus 2023.a. Eesti klubide meistril ja 2024.a. Eesti klubide 1. ja 2. koha omanikel
-European Women's Club Cup 2024 - osalusõigus kõigil 2023. ja 2024.a. Eesti klubide meistrivõistlustel osalenud klubidel
Palume ühtlasi võistluste paremaks korraldamiseks täita ülaloleval lingil osaluse küsimustik.
tabel (pdf) | koondtabel pärast IV etappi (pdf)
eelmiste etappide tulemused: [I] | [II] | [III]
1.-3. Dmitri Petrov (SK Diagonaal) [6,5p 7-st]; 2. Valeri Golubenko (SK Diagonaal) [5,5p]; 3.-4. Sten Kasela (SK Reval-Sport) ja Roman Abramov (SK Diagonaal) [5p].
fotod maletreeningutest (Enerhacki Google Photos)
Enerhack projekti poolt koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga korraldatud laager toimus talvisel koolivaheajal ja oli neljas inseneeria ja energeetika linnalaager lastele. Laager oli erandlikult mõeldud ainult tüdrukutele, eesmärgiga suurendada naiste osakaalu inseneerias, kokku osales 300 tüdrukut vanuses 7-16 aastat.
Laagris toimusid igapäevased maletreeningud ja turniirid. Maletreeninguid juhendasid maletreenerid Daniil Šnurov ja Kirill Astašev.
Laagrit külastas ka Eesti Vabariigi President Alar Karis.