Euroopa kiir- ja välkmale meistrivõistlused toimuvad taas Eestis!

Kreekas toimus 2.-4. novembril  2. ECU kongress, kus otsustati 2019. aasta Euroopa tiitlivõistluste korraldusõigused. Eesti Maleliit esitas taotluse kahe tiitlivõistluse korraldamiseks -  Euroopa noorte kiir- ja välkmale MV-d (U8-U18 vanuseklass) ning Euroopa täiskasvanute kiir- ja välkmale MV-d. Kui täiskasvanute osas meile vastaskandidaati ei olnud, siis noorte EM-i korraldusõigust soovis ka Montenegro ning kongressil toimunud salajasel hääletusel võitis korraldusõiguse EML tulemusega 29 : 13. Eesti puhul tõsteti esile eelkõige väga häid võistlus- ja majutustingimusi ning suurepärast korraldust.

See on tunnustus kogu meie korraldusmeeskonnale (sh. abilised, kohtunikud, maletajad, vabatahtlikud, EML-i nõukogu, juhatus, jne) ja toetajatele/sponsoritele, kes tegid väga head tööd 2016. a Euroopa täiskasvanute kiir- ja välkmale MV-te ning 2014. a Euroopa noorte kiir- ja välkmale MV-te läbiviimisel Tallinnas. Suur tänu kõigile!

2016. a EM-i info: http://www.maleliit.ee/eurapid2016/

41. A.Hammeri mälestusturniir, Kohila 28.10.

tabel

1. Hendrik Olde (Rapla MK) [6p]. 2.-3. Agu Kipso (Rapla MK) ja Anatoli Dzjuba (Kohila) [5,5p].

Läänemere maletähed 2017, Narva 05.11. - 10.11.

chess-results.com | välkturniir | SK Maletäht | programm

5.-11. novembril toimus Narvas Narva Laste Loomemajas  kaheksandat korda rahvusvaheline võistkondlik noorteturniir "Läänemere maletähed". Turniiril osalesid võistkonnad Leedust, Lätist, Soomest, Venemaalt ja kaks Eesti võistkonda.

1. Venemaa (Sankt-Peterburg); 2. Leedu; 3. Eesti-1; 4. Läti; 5. Soome; 6. Eesti-2

Lisaks võistkonnavõistlusele toimus 7.novembril välkturniir:

1. Lukas Stauskas (LTU) 8p; 2.-4 . Daniil Golikov (RUS), Kirill Chukavin (Eesti-1) ja Dmitrijs Tokranovs (LAT) 7p.

AVRO-38​ ​mälestusturniir​ ​kiir​ ​–​ ​ja​ ​välkmales 2017, Tartu 04.11. - 05.11.

kiirturniir | välkturniir

Kiirturniir: 1. Igor Švõrjov (Tõnu Truusi MKK) [6,5p]. 2. Aleksander Volodin (MA Vabaettur) [6p]. 3.-4. Kaarel Nestor (SK Reval-Sport) ja Andrei Šiškov (Tõnu Truusi MKK) [5,5p].

Välkturniir: 1. Sander Kukk (SK Reval-Sport) [17,5p]. 2. Aleksander Volodin (MA Vabaettur) [16,5p]. 3. Andrei Šiškov (Tõnu Truusi MKK) [15,5p].

21. Offene Internationale Bayerische Meisterschaft Tegernsee, Saksamaa 28.10. - 05.11.

chess-results.com

1.-4. Ahmed Adly (EGY), Kaido Külaots (EST), Chanda Sandipan (IND) ja Bartlomiej Heberla (POL) [7,5p 9-st].

NOORTE SARI SÜGIS 2017; III etapp - Koolivaheaja kiirturniir, Tallinn 29.10.

A-turniir | B-turniir | C-turniir | D-turniir

A-turniir: 1. Fredi Karis (Tartu Kalev) [6p]. 2.-4. Oliver Mäesalu (Tartu Kalev), Hans-Georg Köösel (Pärnu Spordikool) ja Maria Ioanna Haapsal (Tallinna MK) [5p].

B-turniir: 1. Nikita Slavinski (Tõnu Truusi MKK) [6,5p]. 2. Karl Mattias Kokk (Tartu Kalev) [5,5p]. 3.-4. Vladimir Dukov (MA Vabaettur) ja Ostap Mertins (Tallinna MK) [5p].

C-turniir: 1. Sofia Blokhin (Tallinna MK) [6p]. 2.-3. Matvei Savinov (MK Areng) ja Ott Robert Luik (MA Vabaettur) [5,5p].

D-turniir: 1.-2. Karl Aleksander Sirp (Tallinna MK) ja Georg Aleksander Pedoson (MA Vabaettur) [6p]. 3. Igor Snitsarenko (MA Vabaettur) [5p].

Sarja järgmine etapp toimub 18. novembril.

VII Viimsi valla kiirturniir, Viimsi 28.10.

tabel

1. Jüri Krupenski (MA Vabaettur) [7p]. 2. Nikolai Kunitsõn (Kaido Külaotsa MK) [6,5p]. 3. Andrei Šiškov (Tõnu Truusi MKK) [6p].

Noorte kiir- ja välkmale MM-lt Eestile 6 medalit!

kiirmale: U14 | U16 | U18 välkmale: U14 | U16 | U18

Kreekas toimuvatel 1. noorte maailmameistrivõistlustel kiirmales võitis WIM Mai Narva (SK Reval-Sport) G18 vanuseklassis esimese koha ning WFM Margareth Olde (Tallinna MK) võitis samas kategoorias III koha. G16 vanuseklassis saavutas Grete Olde (Tallinna MK) II koha ning G14 arvestuses saavutas Kristiina Liiv (Tallinna MK) 4. koha.

Noorte maailmameistrivõistlustel välkmales võitis Mai Narva G18 vanuseklassis esimese koha ja Margareth Olde võitis samas kategoorias III koha. G16 vanuseklassis saavutas Grete Olde III koha.

 

 

 

 

Read more: Noorte kiir- ja välkmale MM-lt Eestile 6 medalit!