I Kose malefestival, Kose 30.09. - 01.10.

individuaalturniir | noorteturniir

1.-4. Ottomar Ladva (Tõnu Truusi MKK), Aleksandr Volodin (MA Vabaettur), Jüri Krupenski (MA Vabaettur) ja Nikolai Kunitsõn (Kaido Külaotsa MK) [6,5p].

noored: 1. Nikita Rõtšagov (Malekool 64) [7p]. 2. Jaan Oskar Narva (SK Reval-Sport) [6p]. 3. Wilhelm Tomingas (Tõnu Truusi MKK) [5p].

Gunnar Uusi mälestusturniirid 2017, Tartu 29.09. - 01.10.

Gunnar Uusi memoriaal / Tartu MVnoorteturniir (A) | noorteturniir (B) | noorteturniir (C)

Põhiturniir: 1. Pavel Vorobjov (Tartu) [4,5p]. 2.-4. Andres Kuusk (Tartu Kalev), Henrik Haavamäe (Tallinna MK) ja Dmitri Petrov (SK Diagonaal) [4p].

A-grupp: 1. Markuss Berzinsh (LAT) [5,5p]. 2.-5. Tigran Martirosian (Tartu Kalev), Janis Kaldmaa (Tartu Kalev), Markus Apenitis (LAT) ja Linda Maria Pool (Tartu Kalev) [4p].

B-grupp: 1. Oliver Mäesalu (Tartu Kalev) [5p]. 2.-4. Fredi Karis (Tartu Kalev), Marija Kuznecova (LAT) ja Matvei Balabonin (MK Areng) [4p].

C-grupp: 1. Daniils Gulnevs (LAT) [5p]. 2.-4. Trent Asso Tõnisson (Mustamäe Loomingumaja), Sofia Blokhin (Tallinna MK) ja Viktoria Rudnik (Kohtla-Järve SK Kalev) [4,5p].

Valga meistrivõistlused kiirmales noortele, Valka 23.09.

tabel

A-grupp: 1. Rihards Babris (LAT) [3,5p]. 2. Andrejs Zareckis (LAT) [3,5p]. 3. Daniels Zareckis (LAT) [3p].

Esikoha selgitamisel arvestati omavahelise kohtumise tulemust.

B-grupp: 1. Aleksandrs Fedotovs (LAT) [3p]. 2. Benjamins Zareckis (LAT) [2p]. 3. Edzus Jirgensons (LAT) [1p].

C-grupp: 1. Sivert Raide (EST) [3p], 2. Arturs Levickis (LAT) [2p]. 3. Gunars Niedre (LAT) [1p].

Noorte sari "SÜGIS 2017"; I etapp - Septembri kiirturniir, Tallinn 23.09.

A-turniir | B-turniir | C-turniir | D-turniir

A-turniir: 1. Fredi Karis (Tartu Kalev) [6p], 2.-4. Maria Ioanna Haapsal (Tallinna MK), Oliver Mäesalu (Tartu Kalev) ja Ilja Snitsarenko (MA Vabaettur) [5p].

B-turniir: 1. Nikita Slavinski (Tõnu Truusi MKK) [6,5p]. 2. Anton Rõtšagov (Malekool 64) [5,5p]. 3.-7. Henry Jõgi (MK Areng), Uku Schneider (Tallinna MK), Eva Šadrina (Tallinna MK) ja Alfred Kidron (Nõmme Noortemaja) [5p].

C-turniir: 1. Igor Snitsarenko (MA Vabaettur) [6p]. 2.-3. Nikita Rõtšagov (Malekool 64) ja Ott-Robert Luik (MA Vabaettur) [5,5p].

D-turniir: 1.-2. Rene Lumiste (Tallinna MK) ja Karl Aleksander Sirp (Tallinna MK) [6p]. 3.-4. Mathias Robert Uibokant (Tallinna MK) ja Margareth Olde (Tallinna MK) [5p].

Sarja järgmine etapp toimub 15. oktoobril.

Valka välkturniir, Valka 16.09.

tabel

1. Guntars Bondars (Valga MK) [15p]; 2. Viesturs Hemmelis (LAT) [13p]; 3.-4. Vsevolods Dudzinskis (LAT) ja Aivar Koemets (Valgamaa) [11,5p].

World Youth U-14, 16, 18 Chess Championship 2017, Uruguay 16.09. - 26.09.

võistluse koduleht | chess-results.com | Pildigalerii (Monika Tsõganova)

Male maailmameistrivõistlused noortele (WYCC 2017) vanuseklassides U14, U16 ja U18 toimusid 16.-26. septembril Uruguays Montevideos.

Eesti mängijatest kogus Mai Narva U18 tüdrukute kategoorias 7,5 punkti 11-st ning jagas sellega 3.-5. kohta (koefitsient andis 5. koha).

Lisaks osalesid Eestist Karl Kristofer Orgse (O14; 5,5p; 47. koht); Marta Pauliine Sild (G14; 5p; 43. koht) ja Grete Olde (G16; 5p; 42. koht).

Valka kiirturniir, Valka 09.09.

tabel

1. Viesturs Hemmelis (LAT) [5p], 2. Guntars Bondars (Valga MK) [4,5p], 3. Vsevolods Dudzinskis (LAT) [4,5p].

 

European Youth Chess Championship 2017, Rumeenia 04.09. - 15.09.

võistluse koduleht | chess-results.com | LIVE

2017. aasta Euroopa noorte meistrivõistlused toimusid Mamaias Rumeenias. Eestist osalesid

Vladimir Dukov (O8, 4p 9-st, 63. koht); Ostap Mertins (O8, 3,5p, 84. koht); Rondo Mikko (O10, 3,5p, 103. koht); Vlad Protassov (O12, 4,5p, 77. koht); Herman Pedmanson (O12, 4,5p, 73. koht); Georg Aleksander Pedoson (O14, 5p, 42. koht); Aleksei Garanin (O16, 4,5p, 53. koht), Kirill Chukavin (O16, 4p, 57. koht); Platon-Jaan Ivanov (O18, 4,5p, 49. koht); Maria Ioanna Haapsal (G8, 3p, 45. koht); Nadežda Pritulina (G8, 3,5p, 39. koht); Marina Levchenko (G10, 5,5p, 18. koht); Sofia Blokhin (G12, 5p, 40. koht); Elizavetta Bitkova (G14, 3,5p, 69. koht); Liina Tõnso (G16, 4p, 55. koht) ja Margareth Olde (G18, 5,5p, 12. koht).