Eesti Maleliit
Facebook
Sari EV-100
Male kalender
Eesti reitingud
Medalid
Male reeglid
FIDE reitingud
chess-results.com

Eesti Maleliit

Päeva ülesanne

Laual klikates viiakse teid ülesande lahendamise lehele.

Eesti – Läti maavõistluse bussiinfo!

18. augustil algusega kell 13 korraldame Valkas Eesti – Läti 100. laua maavõistluse. Matš toimub Valka kultuurimajas (E.Darziņa Street 8, Valka). Peale matši toimub välkturniir auhinnafondiga 1000€ ja turniiril saavad osaleda maletajad, kes on eelnevalt mänginud matšil.


Sõiduks Valka väljuvad eribussid Tallinnast, Narvast ning Kiviõlist/Rakverest. Tallinnast väljub buss 18. augustil kell 8:00 Estonia teatri ja Tallinna Reaalkooli vahelt. Lisaks peatub buss Tallinnas Ülemiste keskuse parklas kell 8:10. Planeeritud on vajadusel peatus Viljandis kell 10:15-10:30 ja saabumine Valka orienteeruvalt kell 12:15. Tallinnast sõitev buss on hõbehall ja Oma Buss-i logoga.


Narvast väljub buss 18. augustil kell 7:00 (Narva Laste Loomemaja eest, Partisani 2) ning planeeritud peatused on Jõhvi bussijaamas (Selveri vastas) kell 7:40-7:50 ja Tartus SS Kalev ees (Turu tn 8) kell 9:20 – 9:30. Planeeritud jõudmine Valka kell 12:30. Kohtla-Järve maletajatel koguneda Jõhvi, kus on bussil planeeritud peatus. Lisaks väljub üks buss Kiviõlist ja teeb peatused Rakveres ning Jõgeval (täpne kellaaeg ja koht teatatakse).


Pärast matši ja välkturniiri sõidavad bussid sama teed tagasi ning kõik osalejad saavad koju.

Eesti noortekoondise liikmed ja treenerid, kes osalevad matšil ning võistlevad 19. augustil Riias algavatel Euroopa MV-l (K.Chukavin, A.Garanin, A.Timošin, R.Aga, A.Nikitin, S.Blokhin, M. ja G.Olde, M.R.Uibokant, G.A. Pedoson, R.Raud ja R.Jezov) - teile on korraldatud transport Valkast otse Riiga 18. augusti õhtul ning lisamajutus Riias, mille eest te lisaks tasuma ei pea.

Kui keegi soovib täiendavat peatust (näit Sillamäel, Tõrvas jne), siis palun andke sellest teada EML-i telefonil 5251623.
Matšile registreerunute nimekiri on aadressil: http://www.maleliit.ee/kalender/index.php?a=1-323
Kui keegi soovib veel maavõistlusel osaleda, siis palun sellest samuti teada anda EML-i telefonil 5251623 või e-posti aadressil: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Riga Technical University Open 2018, Läti 06.08. - 12.08.

võistluse koduleht | Chess-results | chess24.com

Riia Tehnikaülikooli traditsioonilistel turniiridel osales üle 50 Eesti maletaja, nende hulgas A-turniiril olümpiakoondise liikmed Kaido Külaots, Ilja Siroš, Mai Narva, Henrik Haavamäe, Triin Narva ja Monika Tsõganova.

A-turniiril täitis Andrei Šiškov kolmandat korda rahvusvahelise meistri normi. 

E-turniiril tuli võitjaks Sofia Blokhin.

Eestile Euroopa noorte kiir- ja välkmale meistrivõistlustelt kuus medalit!

ametlik koduleht | noormeeste kiirmale | neidude kiirmale | noormeeste välkmale | neidude välkmale | kiirmale võistkondlikud | maleülesannete lahendamine (.xls fail) | LIVE | Facebook

2018. aasta Euroopa noorte kiir- ja välkmale meistrivõistlused toimusid 31. juuli kuni 04. august Rumeenias Oradeas. Eestist osalesid Kirill Chukavin, Grete Olde ja Margareth Olde.

Kiirmale individuaalsetel meistrivõistlustel võitis Margareth Olde kuni 18-aastaste neidude vanuseklassis kuldmedali. Kuni 16-aastaste neidude vanuseklassis tuli Grete Olde hõbedale.

Välkmale individuaalsete meistrivõistluste kuni 18-aastaste neidude turniiril võitis Margareth Olde kuldmedali ja Grete Olde hõbemedali.

Lisaks kiir- ja välkmaleturniiridele viidi läbi ka maleülesannete lahendamise võistlus, kus Margareth Olde võitis hõbemedali ja Grete Olde pronksmedali.

Pärnumaa MK noorte lahtised MV males - EV 100 sari, Kilingi-Nõmme 11.08. - 12.08.

U16 | U10

U16: 1. Rondo Mikko (Pärnu SK) [5p]; 2. Grete Olde (Tallinna MK) [4p]; 3. Ragne Gromov (Pärnumaa MK) [3p].

U10: 1. Laura Kamp (MK Areng) [5p]; 2.-3. Rihards Babris (Läti) ja Elza Pukite (Läti) [3,5p].

European Union Youth Chess Championship U8-U14 2018, Tšehhi 06.08. - 15.08.

võistluse koduleht ja live (Tšehhi Maleliit) | Chess-results

16. Euroopa Liidu meistrivõistlused noortele vanuseklassides U8, U10, U12 ja U14 toimusid Tšehhis Kouty nad Desnous. Eestist osalesid Emilin Bondarevskaja (U14), Jekaterina Smirnova (U12), Lev Sizov (U10) ja Nadežda Pritulina (U8).

Nadežda Pritulina võitis U8 tüdrukute arvestuses hõbemedali. Ürituse raames toimunud välkturniiril tuli võitjaks Svetlana Pritulina.

16. European Union Youth Championship, Austria 01.08. - 09.08.

võistluse koduleht | Chess-results

Võistlused toimusid Austrias Mureckis. Eestist osales Maria Ioanna Haapsal, kes tuli U10 neidude vanusekategoorias hõbemedalile.

Suurtoetajad

Kultuuriministeerium Kultuuriministeerium
Hasartmängumaksu Nõukogu Hasartmängumaksu Nõukogu
Eesti Olümpiakomitee Olümpiakomitee
Eesti Kultuurkapital Eesti  Kultuurkapital
Tallinn Tallinn
Pärnu Pärnu

Toetajad

Swedbank Swedbank
Mainor Ülemiste Mainor Ülemiste
Meriton Tallinn Meriton Tallinn
Värska Vesi Värska Vesi
Eesti Lennundusmuuseum Eesti Lennundusmuuseum
Corpore Corpore