Eesti Maleliit
Facebook
Blogi
Male kalender
Eesti reitingud
Medalid
Male reeglid
FIDE reitingud
chess-results.com

 

20. Hillar Hanssoo mälestusturniir, Paide 23.10.

Chess-Results: A-turniirB-turniir | C-turniir

Hillar Hanssoo biograafia ESBL-is

A-turniir: 1.-2. Lennart Reintam (MK Gambiit) ja Aron Sild (Tartu Kalev) [6,5p 7-st]; 3.-5. Lukas Kojus (Pärnu Spordikool), Gerret Jaaniste (Pärnumaa) ja Crisjan Zäuram (Järva Noorte MK) [5p].

B-turniir: 1.-2. Mikk Kaarel Õim (Tartu Kalev) ja Kermo Käo (Tartu Kalev) [6p 7-st]; 3. Kaspar Allas (Tartu Kalev) [5,5p].

C-turniir: 1. Jegor Dzjuba (Tallinna MK) [7p 7-st]; 2. Karl Mattias Kokk (Tallinna MK) [6p]; 3. Karl-Ustav Kõlar (MK Kaksikodad) [5p].

Sporditegevuse korraldamine alates 25.10.2021

juhend spordikorraldajatele alates 25. oktoobrist 2021 (pdf)

alates 25.10.2021 kehtivad uued COVID-19 kontrollmeetmed

Edastame alates esmaspäevast kehtima hakkavad juhised sporditegevuse korraldamiseks.

Peamine muudatus on järgmine:

Alates 25.10.2021 ei saa enam negatiivse koroonatesti alusel sportimisega seotud teenuseid tarbida. Sportimine, treenimine, huvitegevus, huviharidus, spordivõistlused ning spordi- ja liikumisüritused on lubatud üksnes COVID-19 vaktsineerimise või COVID-19 läbipõdemise tõendiga. Muudatus ei puuduta alla 18-aastaseid, erivajadusega isikuid (kui mittevaktsineerimine on põhjendatud), riigi sõjalise kaitse või siseturvalisusega seotud tegevusi, üldhariduskoolides (sh, ülikoolides, kutsekoolides) õppivaid õpilasi õppekava täitmisega seotud tegevustes.

Muud olulised tähelepanekud:

Read more ...

SK Reval-Sport 50+ seeniorite välkturniiride sari 2021/2022, Tallinn 25.10. - 07.03.

juhend (pdf)

SK Reval-Sport noormaletajad Emil Laanemets ja Uku Gross on loonud õpilasfirma maleürituste korraldamiseks ning esimese ettevõtmisena korraldavad nad 50+ veteranide välkturniiride sarja.

Sarja esimene turniir toimub Paul Kerese Malemajas 25. oktoobril 2021 algusega kell 17.30 ning kokku on plaanitud läbi viia 16 etappi. Lisaks osavõtutasudest laekuvatele rahalistele auhindadele on SK Reval-Sport pannud välja ka eriauhinnad kolmele edukamale.

NB! Kõik võistlusel osalejad peavad järgima Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud COVID-19 nõudeid ja piiranguid.

Soome meistriliiga jätkub

Pärast koroonapiirangutest tulenevat mõningast pausi jätkati oktoobris mängudega Soome meistriliigas, kus Eesti maletajatest on erinevates võistkondades üles antud Tarvo Seeman (Aatos), Kaido Külaots ja Kalle Kiik (mõlemad SalSK), Meelis Kanep ja Olav Sepp (mõlemad EtVaS) ning Sander Kukk (RaahLi).

Ajakava ja võistkondade koosseisud https://www.shakkiliitto.fi/joukkue-sm/sm-liiga/
Meistriliiga tabeliseis http://www.shakki.net/sksl/jsm20/taulukot.html
Tulemuste lehed https://www.shakkiliitto.fi/joukkue-sm/tulospalvelu/

Ilja Siroš jagas Itaalias esikohta!

Chess-Results

9.-17. oktoobrini 2021 Itaalias Arco linnas toimunud Citta d'Arco Open A turniiril osales Ilja Siroš, kes jagas esikohta (koefitsiendiga viies).

1. FM Michel Bifulco (Itaalia) [7p 9-st]; 2. GM Ilmars Starostits (Läti) [7p]; 3. IM Frank Zeller (Saksamaa) [7p]... 5. IM Ilja Siroš (Eesti) [7p]. Kokku 158 osalejat.

Margareth Olde pälvis EOK ja HTM-i haridusstipendiumi!

uudis EOK kodulehel

Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvis 2021. aasta sügissemestril 31 endist ja praegust tippsportlast. Kaks korda aastas väljaantavat stipendiumit saavad taotleda praegused ja endised tippsportlased kõrgkooli või kutseõppeasutuse õppemaksu tasumiseks. 

Maletajatest pälvis stipendiumi Margareth Olde - palju õnne!

Vjatšeslav Garber 85!

19. oktoobril tähistab oma 85. sünnipäeva teenekas maleveteran Vjatšeslav Garber, kes praegugi aktiivselt võistlustel osaleb.

Palju õnne!

Fagernes Chess International 2021, Norra 10.10. - 17.10.

võistluse koduleht | Chess24.com: GM-grupp | Elo-grupp

Fagernesi linnas toimunud võistlustel osalesid GM Kaido Külaots GM-grupis ja Dion Krivenko, kes tuli Elo-grupis teisele kohale.

GM-grupp: 1. GM Tiger Hillarp Persson (Rootsi) [7p 9-st]; 2. GM Eric Blomqvist (Rootsi) [7p]; 3. GM Vahap Sanal (Türgi) [6,5p]... 6. GM Kaido Külaots (Eesti) [6p]. Kokku 68 osalejat.

Elo-grupp: 1. Eivin Grund Kreken (Norra) [7,5p 9-st]; 2. Dion Krivenko (Eesti) [7p]; 3. Torbjorn Dahl (Norra) [6,5p]. Kokku 65 osalejat.

31st NATO Chess Championship 2021, Belgia 11.10. - 15.10.

võistluse koduleht

31. NATO meistrivõistlused males toimusid 11.-15. oktoobril 2021 Belgias Blankenberge linnas.

Individuaalarvestus: 1. Lukas Stauskas (Leedu) [6p 7-st]; 2. FM Robert Stein (Saksamaa) [5,5p]; 3. FM Finn Pedersen (Taani) [5,5p]... 48. Kersti Kõrge (Eesti) [3,5p]... 53. Mati Tikerpuu (Eesti) [3,5p]... 65. Tarmo Muld (Eesti) [3p]... 76. Lauri Allmann (Eesti) [2,5p]. Kokku 99 osalejat.

Võistkondlik arvestus: 1. Poola [21p]; 2. Kreeka [20,5p]; 3. Saksamaa [19p]... 15. Eesti [12,5p]. Kokku 18 võistkonda.

Suurtoetajad

Kultuuriministeerium Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital Eesti  Kultuurkapital
Tallinn Tallinn
Viljandi linn Viljandi linn
NG Investeeringud NG Investeeringud
Spacecom Spacecom

Toetajad

Pühajärve Pühajärve
Hotell Saaremaa Hotell Saaremaa
Alexela Alexela
Windrox grupp Windrox grupp
Rahva Raamat Rahva Raamat
Advokaadibüroo Triniti Advokaadibüroo Triniti
ChessBase ChessBase
Tradehouse Ilukaubamaja Tradehouse Ilukaubamaja

Eraisikud

raamita
raamita
raamita
raamita