Eesti Maleliit
Facebook
Blogi
Kalender
Eesti reitingud
Medalid
Mõistatused
Reeglid
FIDE reitingud
chess-results.com

Eesti U18 ja U12 noorte meistrivõistlused 2024, Narva 25.02. - 28.02.

Chess-Results | juhend (pdf)

2024. aasta U18 ja U12 vanuseastme noorte meistrivõistlused toimuvad 25.-28. veebruaril Narva Laste Loomemajas (Partisani 2, Narva).

Kragero Resort Chess International 2024, Norra 21.02. - 25.02.

koduleht | LIVE (lichess.org) | Facebook

Kragerøs toimunud rahvusvahelise malefestivali põhiturniiril osalesid Kaido Külaots ja Margareth Olde.

1. GM Lorenzo Lodici (Itaalia) [7p 9-st]; 2. IM Dragos Ceres (Moldova) [6,5p]; 3. GM Titas Stremavicius (Leedu) [6,5p]... 12. GM Kaido Külaots (Eesti) [6p]... 62. WIM Margareth Olde (Eesti) [4p]. Kokku 87 osalejat.

37e Festival International des Jeux de Cannes Open, Prantsusmaa 19.02. - 25.02.

info Prantsusmaa Maleföderatsiooni kodulehel: [A] | [B] | [C]

Cannes'is toimunud festivalil osalesid Dion Krivenko (A-turniir), Markus Hansson (B-turniir), Eva Šadrina (B-turniir) ja Nora Toomast (C-turniir).

A-turniir: 1. GM Bharath Subramaniyam (India) [7,5p 9-st]; 2. IM Kazybek Nogerbek (Kasahstan) [7p]; 3. GM Di Li (Hiina) [7p]... 59. CM Dion Krivenko (Eesti) [4,5p]. Kokku 136 osalejat.

B-turniir: 1. Valentin Racle (Prantsusmaa) [7,5p 9-st]; 2. Nanne van Foreest (Holland) [7,5p]; 3. FM Milan Kandic (Serbia) [7p]... 46. Markus Hansson (Eesti) [5p]... 79. Eva Šadrina (Eesti) [4p]. Kokku 135 osalejat.

C-turniir: 1. Gaspar Nguyen (Prantsusmaa) [8p 9-st]; 2. Antoine Torregrosa (Prantsusmaa) [7,5p]; 3. Alexandre Haitzberg (Prantsusmaa) [7p]... 67. Nora Toomast (Eesti) [4,5p]. Kokku 139 osalejat.

Elva Male 2024 - 2. etapp, Elva 23.02.

Chess-Results | 1. etapi tulemused

1.-2. Andero Punning (Tartu Kalev) ja Markkus Anderson (Rae Huvialakool) [9p 10-st]; 3. Kertu Karba (Tartu Kalev) [7,5p].

Eesti Maleliidu noortekoondis 2024

noortekoondise juhend (pdf)

Eesti Maleliidu juhatus kinnitas 2024. aasta noortekoondise kontseptsiooni ja komplekteerimise põhimõtted. Noortekoondise loomise peamine eesmärk on aidata tagada Eesti noormaletajate võimalikult head tulemused rahvusvahelistel noorte male tiitlivõistlustel.

Riigiametnike Male 2024, Tallinn 22.02.

juhend (spordipilet.ee) | Chess-Results | võistkondlik tabel (pdf)

Individuaalne arvestus:

Mehed: 1. Kaarel Nestor (Kultuuriministeerium); 2. Filipp Obolonin (Elektrilevi); 3. Tarvo Piip (Politsei- ja Piirivalveamet).

Naised: 1. Kersti Kõrge (Team Kaitsevägi); 2. Tatjana Lemba-Virkunen (Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet); 3. Eve Kislov (Välisministeerium).

Võistkondlik arvestus:

1. Politsei- ja Piirivalveamet 1 (Tarvo Piip, Ain Trankmann, Martin Häidberg ja Anton Vain).

2. Team Kaitsevägi (Kersti Kõrge, Oliver Sassi, Meelis Morell ja Pearu Pung).

3. Registrite ja Infosüsteemide Keskus (Raido Sune, Artur Laherand, Anti Roots ja Ivo Mäeoja).

Elva Male 2024 - 1. etapp, Elva 10.02.

tabel (pdf)

1. Olari Kikas (Tartu Kalev) [9p 10-st]; 2. Ander Tiisler (Tartu Kalev) [8,5p]; 3. Andero Punning (Tartu Kalev) [7,5p].

Saare maakonna 2024.a. välkmale MV 4. osavõistlus, Kuressaare 21.02.

tabel (pdf)

eelmiste osavõistluste tulemused: [1] | [2] | [3]

1. Rain Kilumets (Saaremaa MK) [8p 8-st]; 2. Hugo Tõrs (Saaremaa MK) [6p]; 3. Jaak Turja (Saaremaa MK) [3p].

Eesti meistrivõistluste valikturniiri info

info kalenderplaanis

2024. aasta klassikalise male meistrivõistluste (open ja naised) valikturniir toimub 21.-24. märtsil Tallinnas Paul Kerese Malemajas.

Turniiri tulemuste alusel komplekteeritakse klassikalise male Eesti meistrivõistluste finaalturniiride koosseisud ning antakse välja Eesti meistrivõistluste medalid U20 vanuseastme open ja neidude arvestuses ning seenioride 50+ ja 65+ Eesti meistrivõistluste arvestuses. Lisaks autasustatakse medali ja diplomiga open-kategooria ning naiste kategooria kolme parimat mängijat, parimat alla 1700 FIDE tavamale reitinguga mängijat ning parimat alla 2000 FIDE tavamale reitinguga mängijat.

12.-19. detsembrini toimuvatel finaalturniiridel saavad õiguse mängida valikturniiri open-kategooria 8 parimat ja kolm parimat naist.

Pühajärve MK välkturniir, Tallinn 19.02.

tabel (pdf)

1. CM Kaimar Puusepp (Pühajärve MK) [12p 14-st]; 2.-3. Raul Rebane (Pühajärve MK) ja Sten Andreas Ehrlich (Pühajärve MK) [11p].

Suurtoetajad

Kultuuriministeerium Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital Eesti  Kultuurkapital
Tallinn Tallinn
Viljandi linn Viljandi linn
NG Investeeringud NG Investeeringud

Toetajad

Pühajärve Pühajärve
Alexela Alexela
Advokaadibüroo Triniti Advokaadibüroo Triniti
Kodumasinad Kodumasinad
Enerhack Enerhack
Teamsport.ee Teamsport.ee
Kadarbiku Kadarbiku

Eraisikud

raamita