Ametlikud teated

Tallinna linn tunnustas 2017. aasta tublimaid noorsportlasi!

Tallinna TV | Fotod (Pealinn)

15. veebruaril korraldas Tallinna linn piduliku vastuvõtu, kus tunnustati 2017. aastal rahvusvahelistel tiitlivõistlustel  edukalt võistelnud noorsportlasi. Teiste hulgas said toetuse ka kolm maletajat, kes võitsid 2017. aastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt mitu medalit.

Eesti neidude võistkond (Mai Narva, Margareth Olde ja Grete Olde) võitsid Euroopa U18 neidude võistkondlikel meistrivõistlustel III koha, M.Narva tuli U18 vanuseastme maailmameistriks kiirmales ja välkmales, M.Olde sai mõlemal võistlusel kolmanda koha ning G.Olde võitis U16 vanuseastme MM-l kiirmales II ja välkmales III koha.

Aitäh noortele, treeneritele, taustajõududele ja perekondadele ning edu spordiaastal 2018!

Noortekoondise treeneriteks kinnitati FT Rainer Raud ja GM Arturs Neiksans!

Eesti Maleliidu juhatus kinnitas 2018. aasta Eesti noortekoondise treeneriteks Rainer Raua ja suurmeister Arturs Neiksansi Lätist. Kui R. Raud on noortekoondist juhendanud ning tiitlivõistlustel osalenud juba mitu aastat, siis Läti suurmeister A. Neiksans alustab meie tugevamate noortega tõsisemat tööd alates käesolevast aastast ja esialgu kestab koostöö kuni Euroopa noorte meistrivõistlusteni, mis toimuvad 2018. a augustis Riias. Neiksans omab FIDE treeneri kvalifikatsiooni ning  igapäevaselt töötab ta Riia Malekoolis noorte juhendajana. 2017. aastal Kreekas toimunud FIDE noorte kiir- ja välkmale maailmameistrivõistlustel juhtis Arturs edukalt Eesti delegatsiooni ning noored mängisid MM-l väga hästi.

Varasemalt on välistreeneritest meie koondisel abiks olnud eksmaailmameister Aleksandr Khalifman, kes oli Eesti meeskonna juhendaja 2008. aasta maleolümpial Dresdenis.

Moodustati EML-i eetikakomisjon ning treenerite nõukogu!

Eesti Maleliidu juhatus kinnitas 6. jaanuaril 2018 Eesti Maleliidu eetikakomisjoni ning treenerite nõukogu. EML-i eetikakomisjoni liikmed on Evelyn Jõgi (Rahandusministeerium), Maie Kotka (psühholoog, K. J. Petersoni Gümnaasium), Daimar Liiv (kohtunik, Tallinna Halduskogus) ja Olavi-Jüri Luik (vandeadvokaat, Advokaadibüroo LEXTAL). Treenerite nõukogusse kuuluvad EKR 7 (meistertreener) kutset omavad teenekad treenerid Ervin Liebert (SK Reval-Sport), Leonid Pelešev (SK Maletäht), Aksel Rei (Tartu SS Kalev) ja Tõnu Truus (T.Truusi MKK) ning EKR 6 (vanemtreener) kutset omav Eesti noortekoondise treener Rainer Raud (MTÜ Vabaettur).

Eestikakomisjoni esmaseks ülesandeks on EML-i eetikakoodeksi välja töötamine. Treenerite nõukogu kaasatakse nõuandva organina protsessidesse, mis puudutavad koondiste komplekteerimist, treenerite ja klubide vahetust, täiendkoolitusi ja teisi treeneritöö valdkonnaga seotud küsimusi.

In memoriam Raivo Raaliste (21.05.1952 - 16.01.2018).

Teatame kurbusega, et ootamatult on lahkunud teenekas maletreener ja maletaja Raivo Raaliste. Ärasaatmine toimub 21. jaanuaril kell 14.00 Saarde Katariina kirikus.

Avaldame sügavat kaastunnet Raivo lähedastele.

Malerahvas